Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Doliną Dolnej Wisły 12.06 sb


grzybek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

W dowód wdzięczności za spotkanie "modlitewne w Ślesinie i tęskniąc za Wielkopolskimi Pyzami / Szymony, Zibex, Drek i innych, których nie pamiętam/ organizuję całkiem przypadkowe prezentowanie Doliny Dolnej Wisły z bocianami itp. Miejsce przypadkowego najazdu początkowego to koniec trasy S5 jako obwodnicy Bydgoszczy w m. Aleksandrowo gm. Dobrcz, pod wybudowanym tunelem przepustem dla zwierząt, koloru zielonego.za drugim rondem tymczasowym budowlanym na końcu S5. Czas "zaklinowania" się pod tym nieczynnym tunelem /drugi w kolejności od prawej/ to sobota 12.06. Godz. 11.00. Dla pewności czekam od 10.30. pod tunelem ale z widocznością. Obowiązuje kwadrans studencki. Rodzaj trasy i nawierzchni to asfalt, z reguły wąskiej przejezdności,  z zakrętasami,ale i dlugie proste do prędkości autobany niemieckiej. Mile widziane pełne zatankowanie pod korek. Całość może ok. 150-200 km a czas czysty ok. 2,5h. Z programem ok.  dodatkowych 3 h. Koniec to karkówka najlepsza w regionie w m. Strzyżowa obiekt "Karczek". Wpiszcie opinie w Google. Miejsca przelotowe: Trzęsacz/serpentyna jak w Wiśle Kubalonka/ trochę krótsza,, Talerzyk /panorama 360stopni na pogórze świeckie n/w, Chrystkowo /zagroda Olendrów Mennonici/, Gruczno /znane z festiwalu smaków, Stary Młyn wodny, Świecie n.w. zamek krzyżacki,  Chelmno/ miasto na wzgórzu z 9 świątyniami, Brama Grudziądzka, ławeczka zakochanych, miniatury zamków krzyżackich, rynek, ratusz, waga starostwa na ratuszu, kościół Fara z wejściem na wieżę jak będzie czynna widok przepiękny na Wisłę po Tczew, najdłuższe mury obronne miasta zachowane w 70 procentach/ , jeziora Starogrodzkie z ośrodkiem wypoczynkowym , gdzie są organizowane złoty Atomowe motocyklowe w lipcu, Starogród /miejsce na wzgórzu wjazd Moto po asfalcie gdzie kręcone były sceny do 4 Pancernych/, Ostrołęcki Pałac, i  wyżerka w  Karczek za 2 kilometry dalej. Tu koniec. W lewo trasą 80 na Toruńmwcprawo za mną przez Stary Fordon odprowadza przez ok 15 minut do początku drogi S5.  Módlcie się jedynie o suchą pogodę. Sorki, nie mogę przenieść na nd- sprawy rodzinne. Zapraszam,. Bo nasz region naprawdę odżywa, a moze wlaśnie dzięki Wam. Czekam😎👀wyląduję chętnych. Na miejscu ustalimy zamykacza pochodu z dobrze widoczną  kamizelką. Do zobaczyska. Koordynator Wielkopolski - Szymon Septic. 

Trochę byków ale już późno  . W lewo będzie trasą 80 na Toruń a w prawo za mną przez Stary Fordon i most na Wiśle odprowadzę na początekS5  na Poznań. Lub w prawo na Gdańsk. Zapraszam też inne Regiony!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O ja pier... Z kujawiaków zostałem sam.  Chyba zapiszę się do innego regionalnego forum🤔

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

UWAGA   Z przyczyn obiektywnych i wysłuchując zasadnych uwag  przyjaciół z WIelkopolki, w uzgodnieniu z Szymonem Septykiem przenosimy  ten sam wypad na następną sobotę, 19.06. Czas i miejsce zbiórki, program pozostaje bez zmian. I będzie lepsza pogoda 😎🌞

Pozostajemy w kontakcie 👍   Grzybek /Krzysztof/

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Oczywiście. Zapraszam każdego jednośladowca. Może z naszego Kuj-pom przybędzie większa reprezentacja regionu👍🤔

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

AKTUALIZACJA

Wyjazd przekładamy na niedzielę 20.06.2021r.  godz. 11.00. Miejsce spotkania wszystkich i powitanie sąsiadów zza miedzy - jak wyżej wskazano. 

Odnośnik do komentarza

Witam. Postaram się dołączyć. Jak będziecie w Świeciu to warto podjechać do Urzędu Miejskiego ul. Wojska Polskiego. W parku Urzędu jest wystawa miniatur. Watro zobaczyć. Maciej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czekam na następny termin 🛵🛵🛵🛵🛵  , my po Ślesinie jeszcze nie trafiliśmy do domu cały czas w drodze.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za fajne spotkanie . Wyrazy uznania dla grzybka za przygotowanie trasy i "animacje kulturalne" - chyba jest urodzonym KOwcem. Kolacji dzisiaj nie jem - karkówka mnie jeszcze trzyma. Dzięki wszystkim za mile spędzony czas i możliwość poznania. Może nasz region jeszcze nie jest pogrzebany. Czekamy na więcej takich spotkań.

Odnośnik do komentarza

Dzięki całemu Teamowi Kujawsko-Pomorskemu za świetną polatankę. Lekko nie było (34'C bardzo rzadko schodziło z termometru) ale banan na twarzy jest. Fajnie że Wam się chciało.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Paul,przykro nam, że nie dojechałeś i spotkała Cię awaria. Byłoby miłe zaskoczenie dla nas. Ale co się odwlecze, to nie  uciecze👍. Ja na mojej maszynie przeleciałem tylko dla rozgrzewki ok. 130km i już trza było zsiadać z konia. Krajan Andrzejleo czoperkiem 'Laleczką ', nawinął 260 km. a chłopaki z Wielkopolski znacznie więcej ok.440km.  Jestem im wdzięczny, że im się chciało  przyjechać- pomimo takiego upału i nie odrzucili naszego zaproszenia, na nasze lokalne drogi. Dzięki !!! Widzę ,że powoli oni już też zjeżdżają do chaty. Dziękuję Maciejowi 62 za umożliwienie zwiedzenie Starego młynu wodnego w Grucznie i wszystkim uczestniczkom/1/ i uczestnikom za pogodę ducha i współdziałanie- w szczególności przy końcowej stołówce na Karczku. 😜🍻. Wrzucam dzisiejszą traskę i parę fotek. Trzymamy kciuki za naszego filmowca Janusza , za szybkie i profesjonalne - jak zawsze przygotowanie materiału filmowego. Podziękowania dla niego👏.  Najprzyjemniej było w klimatyzowanym tunel S5, punkcie początkowego spotkania i przywitania przyjaciół zza miedzy Wielkopolskiej.

https://goo.gl/maps/Q8zprhg7LMHykomh9

20210607-122708.jpg

20210620-082055.jpg

20210620-104241_1.jpg

20210620-105211_1.jpg

20210620-123201_1.jpg

20210620-123617_1.jpg

20210620-131817_1.jpg

20210620-140721_1.jpg

20210620-161409_1.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wielkie dzięki dla całej grupy kujawiaków za miły dzień. Wielkie dzięki grzybek za profi zagospodarowanie dnia - szacun 👏

Wrzucę też jakieś fotki u nas w temacie wielkopolskim. Fajna z Was ekipa, trzymajcie się i do następnego razu ✌️🤓

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzięki dla całej grupy za ciepłe przyjęcie. Szkoda, że nie mogłem towarzyszyć do końca - może następnym razem. Chętnie dołączę do następnej wyprawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
42 minuty temu, Maciej62 napisał:

 może następnym razem. Chętnie dołączę do następnej wyprawy. Pozdrawiam.

My wszyscy się cieszymy, że odradza się kujawsko-pomorskie jak po bitwie. Miło będzie razem coś skołować i można rzucać propozycje dalszych eskapad.:scooter:

18 godzin temu, skala napisał:

 chyba jest urodzonym KOwcem. ...

No no!  Tylko bez polityki 😠

Odnośnik do komentarza

Witam, montuję film z spotkania, jeżeli Ktoś z uczestników posiada zdjęcia lub filmiki ze spotu i chciałby się nimi podzielić to proszę o  kontakt na pw. .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...