Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Po Valašsku na skútru - 9-12 września 2021 - Powtórka z rozrywki...


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
34 minuty temu, grzybek napisał:

Proponuję wydruk już wypełnionego formularza, aby okazać go na granicy.

Bardzo mała szansa aby ktoś oczekiwał tego doku na granicy... na której wciąż nie ma (fizycznej) kontroli. Oczywiście, każdy niech robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że jedynym niezbędnym i wymaganym dokumentem będzie karta płatnicza lub gotówka. O inne pies z kulawą nogą się nie zapyta🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza

Jechałem do Pragi w ubiegłym tygodniu. Druczek wypełniłem online, jak nie możesz wybrać tej wskazanej ulicy - wybierz dowolną inną (nie wpisuj, tylko wybierz z listy). Poza tym i tak nikt tego nie sprawdza. Kod QR dostałem po 3 minutach na maila.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy są przeprowadzane tradycyjne kontrole na granicach RP ? W zeszłym tygodniu jak wracałem z weekendowego wyjazdu w Berlinie żadnych kontroli nie było. W kilku restauracjach wymagano QR kodu COVID

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Vince napisał:

.... Poza tym i tak nikt tego nie sprawdza. Kod QR dostałem po 3 minutach na maila.

Mirek, ja to trochę inaczej do tego podchodzę.  Nikt nie sprawdza - OK, ale co w razie jak akurat sprawdzi ? 🤔 ale każdy odpowiada za siebie i robi jak uważa. 

15 minut temu, Piootr napisał:

Czy są przeprowadzane tradycyjne kontrole na granicach RP ? ......

Raczej nie ma   ale klik

Odnośnik do komentarza
Raczej nie ma   ale klik
Ja miałem i szczepienie i rejestrację wjazdu, tylko informuję że nikt nigdzie nie wymagał.

A że każdy odpowiada za siebie, to chyba oczywiste ;)

Co do braku możliwości wybrania konkretnego adresu to ja wybrałem sąsiednią ulicę i tyle. Poza tym i tak łaziłem po całym mieście. Chodzi tylko o to, że jak nie wybierzesz adresu to nie wyślesz formularza.

Aha - w Pradze w transporcie publicznym i w pomieszczeniach wszyscy karnie w maseczkach chodzą, nie to co u nas.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, Vince napisał:

 jak nie możesz wybrać tej wskazanej ulicy - wybierz dowolną inną (nie wpisuj, tylko wybierz z listy).

Tak też robiłem, z listy i także inną sąsiednią ulicę. Nie przechodzi.  A kwit jak dla mnie to warto mieć bo nie wiesz na jakiego pacana trafisz. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przekraczałem teraz granice Austria - Słowacja - Czechy - Polska. Nikt nie sprawdzał u nikogo na duży granicach z posterunkami, a na tych małych to tylko znak graniczny stał. Zatem w praktyce to się może przydać już na miejscu w czasie innej kontroli policyjnej. A może lepiej tego nie mieć i niech system nie wie, że się było?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Doczytałem, że rejestracja nie obowiązuje dla tranzytu do 12h. Osobiście uważam, że te rejestracje to kompletna paranoja .
Dokonałem jej jednak dla świetego spokoju.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 godzin temu, AndrzejSS napisał:

Z racji tego że nie ogarniam tego jadę tak czy siak najwyżej się wrucę.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Nie no. Tak źle to nie będzie😅🤔

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Lista zaktualizowana. Mamy 37 uczestników 👏 - KLIK

@Saper, paczaj jaką pozycję zająłeś 😜

 

Fajnie, już za chwileczkę, już za momencik...

230509760_2295784260557124_6106418047086

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
A czy jak nie jestem wpisany na listę uczestników, to mogę jechać?

Oczywiście, że możesz. Na tym zlocie nie ma oficjalnej listy uczestników. Każdy załatwia nocleg i szeroko pojęty wikt we własnym zakresie. Pierwszego dnia zlotu (piątek) płacimy „wpisowe” i już. Bawimy się
Taki przynajmniej model był w zeszłym roku.
A czy jak nie jestem wpisany na listę uczestników, to mogę jechać?

Zobacz, nawet jesteś już wpisany. Mówisz i masz
Odnośnik do komentarza

A to się porobiło, wskoczyć z ostatniego miejsca na drugie, takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem, teraz już odwrotu nie mam, trzeba jechać.
Do niebawem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2021 o 14:24, xmarcinx napisał:

Przekraczałem teraz granice Austria - Słowacja - Czechy - Polska. Nikt nie sprawdzał u nikogo na duży granicach z posterunkami, a na tych małych to tylko znak graniczny stał. Zatem w praktyce to się może przydać już na miejscu w czasie innej kontroli policyjnej. A może lepiej tego nie mieć i niech system nie wie, że się było?

Marcin, ale co innego jest jechać przez te granice, a co innego wjechać do Kraju i tam być i to na imprezie która prawdopodobnie jest zgłoszona u lokalnych władz. Ja przekraczałem 9 granic i pies z kulawą noga nie zapytał o Covid 19, ale na tej imprezie może być różnie ?. Wątpię aby ktoś na granicy sprawdzał, bo nie ma tam nikogo, może jakiś tymczasowy posterunek jak się ma pecha, lub kontrola drogowa Policji. Obawiam się już samej imprezy. Miałem bardzo chęć jechać, ale też nie jestem poszczypany i nie zamierzam, więc wiadomo.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Rejestracji dokonałem -dla świętego spokoju. Przynajmniej figuruję w czeskich systemach rejestracyjnych Ceski Zdrovotnictvi🤣

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Marcin, ale co innego jest jechać przez te granice, a co innego wjechać do Kraju i tam być i to na imprezie która prawdopodobnie jest zgłoszona u lokalnych władz. Ja przekraczałem 9 granic i pies z kulawą noga nie zapytał o Covid 19, ale na tej imprezie może być różnie ?. Wątpię aby ktoś na granicy sprawdzał, bo nie ma tam nikogo, może jakiś tymczasowy posterunek jak się ma pecha, lub kontrola drogowa Policji. Obawiam się już samej imprezy. Miałem bardzo chęć jechać, ale też nie jestem poszczypany i nie zamierzam, więc wiadomo.

To właśnie napisałem, że nie granica a wewnętrzna kontrola. Nawet wtedy można wybrnąć. Natomiast może się okazać, że w hotelu lub na kempingu przy rejestracji pobytu będą to sprawdzać.
Odnośnik do komentarza

Przepraszam że wtrącę dwa słowa. Nie chcę wyjść na jakiegoś zgreda. Uważam jednak że wybierając się za granicę należy zapoznać się z przepisami jakie tam obowiązują i szanować lokalne prawo. Raz że to może uchronić przed nieprzyjemnościami dwa każdy z nas pracuje na opinie o naszym kraju. Dodam jeszcze że mam klienta który codziennie wysyła kilka samochodów z towarem do Czech.  Służby porządkowe naszych południowych sąsiadów bardz ale to bardzo szczegółowo i skrupulatnie  kontrolują pojazdy na naszych tablicach. Nie wiem czy dotyczy to również motocykli ale nasi kierowcy nie mają tam dobrych notowań. Tak że lepiej mieć wszystko lege artis żeby  spokojnie spędzić ten weekend. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
3 godziny temu, Lucjan73 napisał:

Nie wiem czy dotyczy to również motocykli ale nasi kierowcy nie mają tam dobrych notowań.

A gdzieś indziej mają (zapytał z przekąsem)? 

Dla równowagi wspomnę, że nie przypominam sobie aby w zeszłym roku podczas zlotu, ktokolwiek z naszych, popełnił na drodze jakiekolwiek faux pas. Powiem więcej... na jakimkolwiek zlocie zagranicznym, na którym byliśmy jako Burgmania Klub, nigdy nie było sytuacji "nieprzyjemnych". Zawsze zostawiliśmy po sobie pozytywne emocje (także te u organizatorów). Tak było m.in w Marl, zlocie Big Scooter czy też w Pińsku. 

A propos... Radek, organizator zlotu, przypomina o fotoradarach, które są z każdej strony wjazdowej do Roźnova. 

66430622_384198825561165_819200356992312

67241325_384198888894492_800597972306047

66852657_384198948894486_486191707944963

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...