Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rok produkcji w dowodzie rej. niezgodny z rzeczywistym


Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Zakupiłem motocykl faktycznie wyprodukowany w 2017 r. (Sprawdziłem rocznik w ASO po VIN). Moto pochodzi ze Szwajcarii, gdzie długo stało w salonie. Pierwsza rejestracja w Szwajcarii w 2019r. Sprowadzone do Polski w 2020. Przy rejestracji w Polsce ktoś wpisał w dokumenty rok produkcji 2019. Niby fajnie mieć moto odmłodzone o 2 lata. 😄 Ale w 2018 r. była drobna zmiana wersji modelowej, więc łatwo rozpoznać, że to starsza wersja. CRF 1000, kto zna, to wie. Zresztą nie zamierzam ściemniać przy ewentualnej sprzedaży.

Można wziąć zaświadczenie od diagnosty, który powinien wypisać papier o rzeczywistym roczniku wg VIN.

I teraz pytanie, czy skorygować rocznik gdy będę rejestrował, czy zostawić jak jest? Jakie widzicie plusy dodatnie i plusy ujemne 😉 takiej sytuacji? Ja widzę minus taki, że płacę składki ubezpieczeniowe jak za nowszy, a przy likwidacji (tfu, tfu, tfu) szkody, sprawdzą i wypłacą jak za starszy.

Odnośnik do komentarza

Szwajcaria tak pisze w dokumentach
Ale nie przejmuj się w USA jest jeszcze lepiej, kupujesz w 2020 a auto masz z 2021 bo wpisują rok ale modelowy
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jacku, może nie na temat, ale gratuluje zakupu AfricaTwin. Niech wozi bezpiecznie.
Ja bym szedł w kierunku wyjaśnienia zamieszania z rocznikiem przed rejestracją.


Wyklepane na 11 Pro Max

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

 

Godzinę temu, Piootr napisał:

Ja bym szedł w kierunku wyjaśnienia zamieszania z rocznikiem przed rejestracją.

 

Godzinę temu, subaru gtb320 napisał:

Zostawić tak jak jest. 

Ale czemu??? 🙄😄

Odnośnik do komentarza

Myślę że w wydziale komunikacji wyprostują bez twojej prośby. Jeśli będziesz miał od diagnosty wpisany rocznik nie po vinie ,to będziesz poproszony o korektę. Pani lub pan wystosuje pismo do przedstawiciela producenta o przesłanie daty produkcji.(nie wiem po co ale podobno taka jest procedura). Natomiast w dowodzie rej. możesz mieć wpisaną datę pierwszej rejestracji za granicą. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Jack napisał:

 

 

Ale czemu??? 🙄😄

Bo przy ewentualnej sprzedaży zesze będą nieścisłości.A ludzie są różni potem tylko problem A Panie miało być tak A jest tak A może Pan ramę zmieniał A może jakiś Szczepan itd.

Chyba że w urzędzie zrobią tak jak ma być. 

Tak z innej półki dziś sprzedawalem silnik z auta i gości 1,5h Sprawdzał dokumenty kartki naklejki na silniku czy aby to wszystko ok .

Rozumiem go.Ale takich ludzi jest coraz więcej. Nie będzie mu się coś zgadzać i nada od .......  

Jak dla mnie lepiej wyjaśnić sytuację. 

Chyba że faktycznie urząd zrobi ci tak aby wszysko miało ręce i nogi.

Jacek ogólnie na forum Cię znają. 

Ale pomyśl jak przykładowo nie znana osoba lub na innym forum wystawiła by Moto i coś tam z rocznikiem papierami nie tak .Nie chciałbym słyszeć komentarz co do sprzetu. 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Urząd sam nic nie zrobi. Gdy zadzwoniłem i spytałem, jak to wyprostować, to na początku nikt nie wiedział. Kierowniczkę dopytali. Trzeba jechać do diagnosty, wziąć zaświadczenie i z tym zaświadczeniem złożyć wniosek o zmianę rocznika. Jeśli nic nie zgłoszę, to zostanie jak jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...