Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wielka Wyprawa Lato 2020 - całość


emjarek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do obejrzenia relacji z drugiej części wyprawy skuterowej z lata 2020. Wybrałem się na Grabarkę (bardzo okrężną drogą) aby zawieźć ofiarowane przez Przyjaciół krzyże. Gdzieś na Mazurach pogoda załamała się i trzeba było wracać do domu. Po kilku tygodniach podjąłem wyprawę.

Cel został osiągnięty.

To relacja z drugiej części wyjazdu (playlista)

 

Tutaj relacja z pierwszej części (playlista - to już nacie)

 

Opisy i linki na blogu Dzienniki Skuterowe

https://dziennikiskuterowe.pl/

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Pawłem 💪

Miło i przyjemnie przebyłem tą trasę (w fotelu🤭). Część tych terenów poznałem już kiedyś ale tymi filmikami zachęciłeś mnie do powrotu w tamte rejony - dzięki 😃👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jarek 👍

39 minut temu, Nazir napisał:

tymi filmikami zachęciłeś mnie do powrotu w tamte rejony - dzięki 😃👍

na wiosnę zorganizuje się wypad na Podlasie

Odnośnik do komentarza

Jarku jechaliśmy tą trasą we wrześniu tylko z północy na południe 🙂 miło powspominać. Przy czołgu byliśmy ale nie chciało nam się jechać dalej nad rzekę i widzę, że to był błąd. Piękny widok.

Jak zawsze dobrze się ogląda Twoje filmiki i słucha narracji.

Odnośnik do komentarza

No pięknie 🙂  trochę w tych nowych częściach czasami przeszkadza podkład muzyczny.

To znaczy sama muzyka jest OK, fajnie dobrana, tylko jak idzie razem z Twoim komentarzem to mogła by być trochę ciszej.

Dwa pytania:

  1. Co to jest "zupa motocyklowa" 🤔  jadałem Chińskie, Wietnamskie itp. ale "motocyklowa" ?
  2. Co to masz za wynalazek - taki długi pomarańczowy kabel ?  Przedłużacz do gniazdka zapalniczki ?
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2021 o 10:41, EndriuBis napisał:

No pięknie 🙂  trochę w tych nowych częściach czasami przeszkadza podkład muzyczny.

To znaczy sama muzyka jest OK, fajnie dobrana, tylko jak idzie razem z Twoim komentarzem to mogła by być trochę ciszej.

Dzięki za uwagi. Myślę, że to kwestia sprzętu do odsłuchu. Czasem na różnych sprzętach róznie brzmi. Fajnie by było jakbyś mógł ocenić na tym sprzęcie, na którym robiłem. Może przy okazji jakiejś kawy? Sezon się zaczyna powoli... Zapraszam! 🙂

Dwa pytania:

  1. Co to jest "zupa motocyklowa" 🤔  jadałem Chińskie, Wietnamskie itp. ale "motocyklowa" ?

Zupa motocyklowa składa się z ziemniaków, małej cebuli, odrobiny kiełbasy, odrobiny boczku (każdy se wybiera jaka to odrobina ;-), papryki, (jak jest) i soli z pieprzem (jak są). Poza tym można w sakwach zrobić remanent i dorzucić coś jeszcze np. resztę makaronu. Zaczynasz od lekkiego podsmażenia cebuli z kiełbasą i papryką, potem lejesz wody ile uważasz (ale nie za dużo, gdyż w naszym wieku ceni się jakość). Wrzucasz ziemniaki. Od momentu "zero" do efektu końcowego upływa nie więcej jak pół godziny. Można dorzucić zmęczonego pomidora czy inne warzywo. Ludzie czasami coś dają bo się litują, że dorosły facet zamiast bryką to skuterem musi jechać. Zupa taka wynagradza wszystkie ubytki kalorii poniesione w ciągu dnia oraz daję siłę i nadzieję na dzień następny. Rozgrzewa chłodnymi wieczorami i pięknie pachnie. Jest bardzo tania. UWAGA!!! - W domu nie smakuje tak jak na wyprawie. 😉

  1. Co to masz za wynalazek - taki długi pomarańczowy kabel ?  Przedłużacz do gniazdka zapalniczki ? 

Jeśli chodzi o fragment filmu spod Bań Mazurskich, to jest to ofiarowany w pakiecie przez Gospodarzy kabel prądowy, którym elektryczność przedostaje się ze skrzynki na polu namiotowym do twojego namiotu. Jako filmujący potrzebuję ładowania baterii do kamery i aparatu oraz dwóch powerbanków. Przy okazji do dwóch komórek (druga jest nawigacją i biblioteką muzyczną, pierwsza służy do dzwonienia i obsługi Internetu. To wszystko wymaga nieco elektryki, której skuter nie jest w stanie zapewnić. Korzystam z możliwości ładowania kiedy mogę. Takie załadowanie starcza na trzy dni.

 

W dniu 22.02.2021 o 07:57, gumis napisał:

Jarku jechaliśmy tą trasą we wrześniu tylko z północy na południe 🙂 miło powspominać. Przy czołgu byliśmy ale nie chciało nam się jechać dalej nad rzekę i widzę, że to był błąd. Piękny widok.

Jak zawsze dobrze się ogląda Twoje filmiki i słucha narracji.

Dzieki.

Polecam taka mapę:

http://mapa.polskaniezwykla.pl/ - tylko sobie powiększ okolicę, do której chcesz jechać. Pokaże ci się sporo fajnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.02.2021 o 19:13, emjarek napisał:

... Ludzie czasami coś dają bo się litują, że dorosły facet zamiast bryką to skuterem musi jechać ...

Noooo, to przyznaję się bez bicia, powaliłeś mnie na kolana  😍- stwierdzenie, że klękajta narody 🤣.  Jeżeli przepis na "zupę motocyklową" nie jest objęty ochroną prawną, to chętnie go wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Saper napisał:

Noooo, to przyznaję się bez bicia, powaliłeś mnie na kolana  😍- stwierdzenie, że klękajta narody 🤣.  Jeżeli przepis na "zupę motocyklową" nie jest objęty ochroną prawną, to chętnie go wykorzystam.

Ludzie po drodze rozmaite rzeczy opowiadają 😉
Zupa jest dobrem ogólnoludzkim. Na licencji open source 😉

Każdy może korzystać i modyfikować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...