Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Jaka kara?


Gość Soprano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak siedze i mysle czy majac prawojazdy na kat. A mozna jeĽdzić bez wiekszych przeszkód samochodem tzn chodzi mi o wysokosc kary czy jest to 500zł i 0 punktów czy jakos inaczej, czy zabieraja wtedy prawko na kat A.? Ogolnie chodzi mi o jazde pojazdami na ktore nie posiada sie uprawnien, pdobno taki temat byl poruszany w tvn turbo (tak mowil mi kolega) chcialbym wiedziec cos wiecej.

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza

tak gupio jakos ... bo raczej nie zajmujemy sie tu sposobami obchodzenia prawa ...

ogolnie jezeli nie masz uprawnien, to moga Ci odroczyc zdobycie uprawnienia najpierw na 2 lata, potem na 10 ostatecznie upierdzielic Cie w grodzkim ... taka wizja pasuje ??

co powinienes wiedziec juz wiesz - nie masz odpowiedniej kategori --> nie jeĽdzisz ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wItam (:

Jesli Mnie pamiec nie myli to za brak uprawnien dostajesz mandat w wysokosci do 500zl.Kategori "B" raczej Ci nie rusza choc jesli ja posiadasz to moze potraktuja Cie jako osobe znajace przepisy i albo dostaniesz mniejszy mandat albo wiekszy za jawne naruszenie przepisow.

Jesli jednakze bedziesz sprawca kolizji to pamietaj ze prowadzac jednoslad twoje AC jak i OC jest nie wazne.Dla pewnosci zapoznaj sie z warunkami ubezpieczyciela i sprawdz czy nie ma klauzuli mowiac ze w przypadku prowadzenia pojazdu bez uprawnien i uczestniczenia w kolizji ubezpieczenie nie jest wazne.

Jak dla Mnie gra nie warta swieczki.Zrob prawko i luz.

Szacuneczek

Dziwak (Óć)

Yp-250 (01)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

ehh TV klamie :D poprostu najprosciej nie masz uprawnien do prowadzenia czolgu, jezdzij tym na co pozwala ci prawo. O ile wiem, tez tak slyszalem ze OC nie za bardzo dziala jak nie masz uprawnien do prowadzenia pojazdu, wiec nie zycze ci wpasc np motocyklem nie majac kategorii A na maske Maybacha, bo pokrywasz straty z wlasnej kieszeni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam

Zdaje się , że wcze?niej zadawałe? podobne pytanie , więc i moja odpowiedĽ będzie podobna - licz sie z tym , że będziesz wracał do domu piechotk? , bo nie maj?c uprawnień policjant może nie pozwolić Ci dalej jechać .

Proponuje jednak dopełnić formalno?ci i jeĽdzić zupełnie wyluzowanym ( no chyba , że lubisz jazdę z adrenalin? :lol: ) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...