Skocz do zawartości
Forum Burgmania

zmieniłem skuter!


Gość yatzec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem że pisanie o tym na Burgmanii pachnie profanacj?, ale w dziale 50-si?tek mogę sobie chyba na to pozwolić. Z braku większej gotówki chwilowo zmieniłem chińczyka na taiwańczyka. Czyli Keeway Hurricane na Kymco Super 9 LC :D . Kilka zdań o pierwszych wrażeniach. Nieporównywalne jest zawieszenie i hamulce. 12 calowe koła i oba hamulce tarczowe (przedni dwutłoczkowy) przy masie 106kg daj? ogromn? różnicę. Zatrzymywanie się wreszcie mam skuteczne i komfort jazdy przyzwoity. Przyspieszenie - Super 9 jedzie równo do jakich? 60 potem stopniowo słabnie do 80km/h. Hurricane zrywał sie od zera, potem miał doła między 30 a 50 i po prostu nie jechał, potem przy 50 odzyskiwał ducha do 65km/h.

Przy okazji może mi kto? poradzi, Super 9 zgasła mi dzisiaj dwa razy przy ruszaniu ze ?wiateł. Póki stałem na czerwonym pyrkała sobie na wolnych obrotach i w momencie dodania gazu gasła. Potem dawała się odpalić bez większych problemów (tzn. z kopniaka, bo aku słabe i rozrusznik nie kręcił) Skuter stał przez zimę w komisie i nie wiem może to z tego powodu. Ale może kto? miał takie objawy i może zasugerować diagnozę

Odnośnik do komentarza

Witam

Po pierwsze gratuluje nowego zakupu.

Teraz co do twojeo problemu.

|wieca i regulacja gaĽnika to wydaje mi się podstawowe sprawy które musisz zrobić.

Z tego co opisałe? to prawdopodobnie zalewa ci ?wiecę podczas startu ze ?wiateł.

Więc wykręć j? i przeczy?ć zobacz czy nie jest zalana i upierniczona.

Jeżeli to nie pomoże to zobacz w następnej kolejno?ci pompkę podci?nieniow? paliwa. W TPH miałem kiedy? uwalon? pompkę i po odpaleniu gdy pochodził przez moment na ssaniu to miałem problemy z ga?nięciem skutera na wolnych obrotach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość yatzec

najpierw panowie w serwisie rozebrali gaĽnik, przedmuchali co można było i nic

dzisiaj wymienili ?wiecę i po małej regulacji gaĽnika, jeĽdziłem pół dnia bez problemów

Dzięki Szary za podpowiedĽ!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Coz gratuluje dobrego zakupu. Sam mialem kiedys Kymco S9 i calkiem sumpatycznie wspominam ten sprzet choc nakrecilem nim tylko 5 tys km, ale mimo wszystko byl calkiem sympatycznym bzykiem. Co do profanacji po to powstal ten dzial "skutery do 50 cm3" wielu z nas mialo kiedys jakas 50-tke i mozna tu tez otrzymac porade. Akumulator do Kymco kosztuje cos kolo 50-60 zl wiec nie jest to wydatek ktory nie pozwoli ci wygodnie odpalac zamiast kopac na starcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Aku się już podładował i ładnie odpala bez problemu z rozrusznika. :( W ogóle jeĽdzi bardzo sympatycznie. Chcę zmienić wydech żeby miala większ? elastyczno?ć bo max i tak jest 80km/h i więcej na razie nie potrzebuję. Może kto? montowal już jaki? wydech do super 9 i ma do?wiadczenia?

Odnośnik do komentarza

No to zamontowalem sobie za 410 zł wydech pt. Tune-Ex Power Exhaust i sprzęt dostał skrzydełek, nie wiem ile teraz osi?ga Vmax bo wskazówka idzie po bandzie ;) i zdecydowanie opiera się o koniec skali. Ale najważniejsze jak ładnie przyspiesza i nawet pod koniec skali od 70 do 80 ma jeszcze przyspieszenie wyczuwalne. Dzięki temu można sprawnie wyprzedzać auta w ruchu miejskim, kto by pomy?lal ile wigoru drzemie w 50cm3!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...