Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wycieczka do Ghost Town RELACJA... wątek o Czarnobylu


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie raz zastanawiałem sie gdzie można by pojechać na dalszy wypad....Chorwacja,Francja,Nordkap...to dla mięczaków :D

Zobaczcie gdzie wybrała się pewna Ukrainka na swoim motocyklu... :P

http://www.angelfire.com/extreme4/

Proponuje przeczytać dokładnie cał? relacje i obejrzeć wszystkie fotki do końca...naprawdę warto

Na mnie zrobiła ta wycieczka ogromne wrażenie...niezła kilerka :P

Tu macie kila fotek:

image1.1.jpg

image22.3.JPG

image20.1.JPG

image15.1.JPG

image22.1.JPG

Ogólnie Czarnobyl>>>>fajne miejsce :D

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • pgizi

    13

  • Cormoran

    6

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    5

  • zdun13m

    4

  • Administrator

Rzeczywi?cie niezwykła relacja z niezwykłej wycieczki do niezwykłego miejsca. To co piszemy do niej zeby jej tatu? załatwił nam też wej?cie???? :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
dziewczyna ma jaja :D

Dziewczyna dla mnie ma i potężne jaja i potężne jajniki !!!!

Odnośnik do komentarza

generalnie ... to ogl?daj?c fotki i czytaj? zamieszczone do nich opisy i komentarze przezyłem szok ... duzo o tym sie mowiło ... ale pierwszy raz widze zdjecia z tego miejsca i serio ... moje oczy zrobiły sie duze ...

podobny 'krajobraz' mozna znaleĽc w Chorwacji... opuszczone domy ... jeden obok drugiego .. powybijane szyby, powyłamywane drzwi, slady po pociskach i seriach z karabinów .. gdzie niegdzie jeszcze powiewaj? resztki firanek .... straszne ...

druga rzecz to wielkie WOW ...po pierwsze w taki rejon.. po drugie motocyklem... po trzecie (co raz czescie to sie zdaza, ale nadal...) kobieta ...

licznik gajgera wskazuje te swoje cyferki (co podejrzewam nie jest dobre) a ona jakby nic, usmiechnieta pozuje do fotki ... wielki podziw i szacunek ...

trzecie ... nie wiem jak ona wymy?liła sobie ta wycieczke ... sam bym sie nigdy nie zdecydował ... za nic ... :P

Lazurowe Wybrzeze, 5 Terre... tyle innych (pięknych) interesuj?cych miejsc istnieje ... w ktorych w dodatku nie trzeba narażac swojego zdrowia .... a ona wybrała akurat miejsce jednej z największych tragedii naszego kontynentu ...

wspaniały reportarz ... jestem ciekawy jak tam stan zdrowia Pani podróżniczki ...

ciekawe czy zrobiła jeszcze jakies inne ciekawe relacje ... :D

pozdrawiam

-=Dee Jay=-

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To faktycznie bardzo odważna wycieczka i wycieczkowicza, ja jestem jednak zwolennikiem czego? bardziej tradycyjnego

Mega szacuneczek dla odwagi :D

Odnośnik do komentarza

Sorki, ale zblizanie sie do betonowego sarkofagu reaktora na taka odleglosc jaka widac na niektorych zdjeciach, uwazam za calkowita glupote. Poza tym calkiem ciekawy artykul.

Odnośnik do komentarza
  • 8 lat później...
  • Administrator

Odkurzę mocno przykurzonego kotleta (jeden z najstarszych tematów naszego forum) :)

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym motonitą nt naszych wypraw jednośladowych. Wymienialiśmy spostrzeżenia i w pewnym momencie usłyszałem "A nigdy nie myśleliście aby pojechać skuterami do Prypeci na zwiedzanie?" :D

Pewnie temat nie zszedłby na ten tor gdyby nie wcześniejsze wymiany wrażeń po filmie, który ostatnio leciał w kinach> Czarnobyl, Reaktor strachu. :newyear:

Zwiastun

[media=]

[/media]

No więc tak... Z Polski organizowane są od jakiegoś czasu wyjazdy, cena ok 700-800 pln, można jechać też na własną rękę ale wtedy trzeba załatwić sobie przepustkę, którą z tego co wiem, nie jest łatwo zdobyć.

Mnie tam raczej nic nie zagna :Jumpy: ale ciekaw jestem Waszego zdania nt takiej "wycieczki" skuterem :)

Jedno jest pewne: wrażenia gwarantowane ! :xmas:

Grzebiąc w wolnej chwili dokopałem się do bardzo ciekawego materiału. Z racji zawartości z YT pewnie zostałby moment skasowany więc jeśli ktoś ciekawy to podrzucam link do zassania, aha plik 372 MB:

http://rapidgator.ne...filmik.rar.html

Odnośnik do komentarza

Oglądałem kiedyś program w TV i czytałem relacje w Świecie Motocykli, tam odbywaja się regularne wycieczki.Z tego co pamiętam problem jest w uzyskaniu przepustek do strefy. Poszukam w archiwum i wrzuce skan.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś lubi to niech zwiedza ;) . W końcu miejsca katastrof w których zginęło wiele istnień ludzkich od dawna są "pociągające".

Mnie akurat reaktor nie pociąga, ale na pewno są osoby, które korzystają z ofert wycieczek ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mnie osobiście nie ciągnie do zwiedzania. Wystarczy mi trauma z samego wybuchu. W tym czasie byłem w Bieszczadach na studenckim rajdzie z plecakami. Dołączyli do nas asystenci z UMCS z licznikami Geigera i szli przodem po Połoninach i sprawdzali napromieniowanie. Pamiętam jak baliśmy się wracać do domów i na uczelnie, bo w Bieszczadach nie było skażenia - na szczęście poszło łukiem.

Jakoś do tej pory nie odczułem skutków. A i dzieci mam zdrowe. I niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A ja bym chetnie pojechal, wlasnie film Czarnobyl - reaktor strachu mnie zachecil :clapping: Lubie dziwne miejsca, opuszczone miasteczka sa tez w Polsce, choc nie na taka skale to np Pstrąże czy Kłomino i robia piorunujace wrazenie, choc nie ma w nich promieniowania. A tak serio to i w Prypeci jest juz minimalne, sa miejsca na swiecie gdzie naturalne promieniowanie jest duzo wyzsze.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Grzechocnik, a ja byłem wtedy w Tatrach, ale nie zastanawialiśmy się zupełnie co i jak, przed wyjazdem

golnęliśmy w szkole płyn Lugola... :clapping:

Mam podobnie jak Artix, też bym chętnie zobaczył tamte okolice.

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

przed wyjazdem

golnęliśmy w szkole płyn Lugola... :)

Podawali mi to w szkole "zaraz" po wybuchu, strzaszne :clapping:

Tu jeszcze dwie galeryjki>

http://www.strefazero.org/gallery/Prypiat2008/

http://www.strefazero.org/gallery/Prypiat/

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Powiem tak, zdjęcia i galerie które pokazaliście dają do myślenie. Ciekawe czy teraz też tak wszystko tam wygląda.

Kurcze może i zobaczyć coś takiego duże przeżycie i warto pojechać.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Smaku płynu lugola nie pamiętam. Pamiętam, że po szkole poszliśmy zapić to czymś normalnym, choć wówczas trudno dostępnym !piwko

Niektóre zdjęcia w prezentowanych galeriach, to tak jakby u nas na Pradze robione, tylko zieleni więcej... Graffiti na murach też raczej współczesne, a nie sprzed wybuchu.

Sama wycieczka skuterami na Ukrainę pewnie byłaby fajną sprawą. A zwiedzanie miasta, to chyba teraz już tylko czysto komercyjna atrakcja turystyczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...