Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burgman K1 i znowu olej, ale tylko kontrola


PiotrBurgman400

Rekomendowane odpowiedzi

temat oleju soboie podaruje poniewaz jestem juz o?wiecony, natomiast co do kwestii sprawdzania npoziomu zupełnie sie pogubiłem. Przeczytrałem gdzies na starych postach że po wykręceniu miarki i jej wytarciu należy włożyć ja z powrotem do pierwszego gwintu ( ale nie wkręcać) i tak mierzyć poziom oleju. Z instrukcji zrozumiałem że należy ten bagnet wkręcić z powrotem. Wieć juz nie wiew jak ma być. Co do stawiania K1 na kołach to w trakcie mierzenia to proste: stawiam K1 na nóżce bocznej wykrecam bagnet i wycieram go, następnie wkładam (no i tu nie wiadomo czy do pierwszego gwintu czy wkręcać). Wsiadam na siedzenie i ustawiam skuter w pionie, wtedy olej zaznaczy swój poziom maxymalny. Po ponownym położeniu na nóżce bocznej mamy na bagnecie poziom oleju. Nie trzeba opierac o ?cianę ani odprawiac czarów.

Odnośnik do komentarza

Witaj

Poziom oleju sprawdzaj tylko na wykręconym bagnecie nie wkręcaj go bo będzie fałszywy odczyt skuter postaw na nóżce bocznej podjedz od strony bagnetu skuter na prostej kierownicy przechylaj na siebie aż będzie sam stal na kołach gdyby leciał na Ciebie to przechyl go to oprze sie na podnóżke gdy stoi prosto sprawdĽ poziom oleju lub jak wolisz stawiaj na centralce i bierz zawsze korektę ze na centralce odczyt jest delikatnie inny niż na kołach.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
stawiam K1 na nóżce bocznej wykrecam bagnet i wycieram go, następnie wkładam (no i tu nie wiadomo czy do pierwszego gwintu czy wkręcać).

Poziom oleju zawsze sprawdzamy na nóżce centralnej.

Bagnet wkładamy do pierwszego gwintu ale nie wkręcamy !!

Odnośnik do komentarza

Mariusz mi w serwisie mówili żeby na bocznej brać tylko przechyla sie skuter do pozycji prostej (do momentu aż sam stoi na kołach ,nie przewraca sie na praw? lub lew? stronę... ) w razie gdyby sie przechylił to najwyżej nas przyci?nie do czego raczej będziemy sie starać żeby nie doszło !happybth lub po prostu zatrzyma sie na bocznej podnóże .

Odnośnik do komentarza

Z tego widze że będę musiał wypracować swój własny sposób poniewaz nie ma jednolitego zdania u wszystkich. Najgorsze jest to że po zakupie mojego Burgiego poziom oleju na wkręconym bagnecie ledwo dotykał samego dołu, więc s?dzę że po jego wykręceniu do pierwszego gwintu byłby zupełnie do bani. Ale tak to jest jak sie kupuje sporo uzywany sprzęt. Silnik chodzi bez zarzutu więc s?dzę że nikt mu krzywdy nie zd?żył zrobić. Zreszta cała zima będzie na remonty ale od wiosny ...w drogę.

Odnośnik do komentarza

Poziom oleju zawsze sprawdzamy na nóżce centralnej.

Bagnet wkładamy do pierwszego gwintu ale nie wkręcamy !!

!bicz WŁA|NIE TAK SIĘ SPRAWDZA !bicz

...i nigdy na bocznej nóżce, czy na kołach przechylaj?c skuter whist , bo jeszcze zaliczy "glebę" - !YES a wtedy już tylko płacz pozostanie !scooter !kisss

a poza tym będ? przekłamania w odczycie poziomu !piwko

Odnośnik do komentarza
Poziom oleju zawsze sprawdzamy na nóżce centralnej.

I to się zgadza ale... no wła?nie ale. Które koło ma być uniesione w górę?

Osobi?cie sprawdzam tak że uniesiony jest tył skutera.

Odnośnik do komentarza
Poziom oleju zawsze sprawdzamy na nóżce centralnej.

I to się zgadza ale... no wła?nie ale. Które koło ma być uniesione w górę?

Osobi?cie sprawdzam tak że uniesiony jest tył skutera.

Skuter naturalnie ustawia sie tylnym kołem uniesionym chyba, że ma załadowany bagażnik lub zamontowany i załadowany ciężki kufer !piwko .

Więc raczej powinno się sprawdzać poziom oleju z uniesionym kołem tylnym i co ważne na pewno na równej (nie pochylonej) powierzchni !scooter .

No ...chyba , że s? skutery które naturalnie stoj? tylko oparte na tylnym kole a nie na przednim !kisss .

Ale taki przypadek wydaje mi się bardzo dziwny :rolleyes: choćby ze względu na odpalanie z opartym o podłoże tylnym kołem -chyba takie rozwi?zanie jest trochę niebezpieczne !bicz .

Odnośnik do komentarza

Przednie koło należy podnie?ć .... dlatego ja troche kombinuje ale sprawdzam na kołach jak mi pokazali. Fakt ze pro?ciej na centralce ale zawsze trzeba podnie?ć przednie koło i miec co? żeby podłożyć lub nie podnosić przedniego ale brać poprawkę na bł?d wskazania. Nie ważne jak sie sprawdza ważne żeby był.... !scooter

Odnośnik do komentarza

prosta metoda-stawiamy na centralce na gruncie najlepiej trawniku !kisss i wtedy skuter stoi pro?ciutko jak poziomica wskazała !scooter i sprawdzamy poziom oleju. ja tak robię u siebie i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...