Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Weekend w siodle


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jakos tak wychodzi ze ostanio w weekendy nie moge usiedziec w domu, choc budzac sie i otwierajac oko kole 12 w pd mam jak zwykle dylemat czy przespac cala niedziele czy jednak wyruszyc na kolejna wyprawe. Zwykle okazuje sie ze jednak wsiadam na skuter kolo 13 i wyruszam w Polske. W zwiazku z tym ze jakos pomyslow mi nie brakuje na kolejne wycieczki 1-dniowe doszedlem do wniosku ze moze jednak czas napisac przewodnik motocyklowy i poddac pomysl innym na 1-dniowe wyprawy z opisaniem trasy, miejsc do zwiedzania i miejsc gdzie mozna cos zjesc. Czyli cos dla ducha i cos dla ciala. Moje pytanie brzmi: jak myslicie czy na taka ksiazke byl by popyt, czy np zainteresowala by was taka pozycja do przestudiowania. Mam na mysli krotkie wycieczki 1-dniowe max 500 km w obie strony, choc wiekszosc wypadow nie przekraczalo by powiedzmy 400 km ale byly tez wersje dla leniwy cos do 200-250 km. Jako ze nie nie wiele osob otwiera oko o godzinie 12 zrobienie 400-500 km w obie strony to nie jest chyba jakies wyzwanie. W ksiazce znalazlo by sie oczywscie nie tylko jak dojechac, ale i co warto zobaczyc po drodze z historia danego miejsca i ciekawostkami historycznymi, oczywscie nie zapomnial bym tez tam o knajpach i innych miejsc uciech cielesnych i duchowych. Wiec hmm moja mala sonda, warto cos takiego pisac czy poprostu wiekszosc wsiada i jedzie bez zadnych wskazowek. Moja dzisiejsza wyprawa wyniosla 370 km wiec w sumie nie byla jakas zbyt odlegla a zaspokoilem zarowno doznania duchowe jak i cielesne :D mowa oczywiscie o zarelku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nooo Art, wszystko pięknie ładnie, ale żeby? się czasem nie zamy?lił i nie napisał tego po ARABSKU :D:P , bo wtedy ni kija, by się to raczej nikomu nie przydało :P .

A tak na serio, to my?lę, ze NAPEWNO grono ludzi by się znalazło, którzy chcieliby nabyć co? takiego. Ja np. lubię sobie sam patrzec na mapę i wyznaczać cel, do którego chcę zajechać i nie korzystam nigdy z przewodników, ale raczej większosc ludzi s?dzę, iż wolałoby popatrzec w przewodnik, ogl?dn?c parę zdjeć, gdyż wtedy im się dane miejscemoże spodobać i tam też pojad?...

Takie jest moje zdanie, osobi?cie nie korzystam, ale wiem, że popyt na co? takiego by był...

Pozdrowionko, Kuba :P

Odnośnik do komentarza

Hej Art, uważam, że Twój pomysł jest godny uwagi, bo przyznać należy, że w naszych księgarniach i eMPiK'ach ze ?wiec? można szukać takiego rodzaju przewodników stworzonych z my?l? o motocyklistach. A już zwłaszcza z takimi jednodniowymi propozycjami. Po pierwsze: ile chciałby? umie?cić w nich tras i czy wyznaczone przez Ciebie szlaki będ? prowadziły jedynie po bliższym i dalszym rejonie Mazowsza czy też będ? w nim propozycje dla innych zak?tków Polski?

I wreszcie po drugie: wiem, że obecnie nie jest łatwo wydać ksi?żkę, więc konsultowałe? się już w tej sprawie w jakim? wydawnictwie? To w końcu inwestycja, która musi się zwrócić przynajmniej wydawnictwu :P

Pozdrawiam i gratuluję pomysłu :D

Odnośnik do komentarza

Pomysł super, ksi?żkę wydać to nie kłopot. My?lę, jednak, że powinno to być co? ogólnopolskie, nie lokalne - mazowieckie, może pora założyć zak?tek na naszej stronie gdzie takie wyprawy były by opisywane ze zdjęciami, mapkami itp. Po jakim? czasie powsał by z tego zbiorek, który z pewno?ci? można by wydać i miało by to ogólnopolski wymiar.

Popieram - odk?d przesiadłem się na większy zrobiłem już blisko 1500 km, sporo widziałem wiele zwiedziłem...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie chacialem tylko opisywac miejsc w woj. Mazowieckim. promien 250 km od Wawy obejmuje zarowno woj. mazowieckie, lodzkie, lubelskie, swietokrzyskie, podlaskie, warminsko-mazurskie no i kujawsko-pomorskie. Jak wiec widzicie naprawde mozna sie zdziwic ile rzeczy jest w zasiegu 1 dnia i max 500 km. Z Warszawy do Torunia jest raptem 200 km, a ile rzeczy ciekawych do zobaczenia po drodze. Jako miejsce wyjazdu pomyslalem o Wawie z racji ze tu mieszkam, ale mysle ze zarowno inne miasta przy wspolnych silach mozna dolaczyc i wyjdzie z tego calkiem ciekawa pozycja. Mysle ze opis 25 wyjazdow w zupelnosci by wystarczyl, 25 niedziel to troche czasu. Choc ja raczej myslalem o 25 niedzielach dostepnych z Warszawy no i pobliskich miast. Z racji tego ze ten teren znam najlepiej. Co nie znaczy ze np mieszkaniec Lodzi nie znajdzie tam nic ciekawego dla siebie, choc na pewno mieszkaniec Szczecina na pewno nie znajdzie tam nic dla siebie. Mysle ze 2 czesc przewodnika, mogla by obejmowac 2 czesc Polski nie opisana w 1 szej czesci. Na razie to oczywiscie tylko pomysl, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Choc podtytul "wycieczki z Burgmania" i logo klubowym byl by na pewno ciekawostka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

TAki przeodnik na pewno jest potrzebny, choćby z prostego powodu że skarby naszej kultury i miejsca urocze krajobrazowo nie s? opisane i żeby dotrzeć do nich trzeba posiedzieć parę nocy w internecie, a i tak nie wszystko się dowiesz bo np. szczegółowo opisany zabytek jest w stanie który skłania raczej do jego ominięcia z daleka, a drugi obiekt o którym znajdziesz dwie linijki skłania znowu do wydania nawet sporej kasy na zwiedzanie i spędzenia w nim całego dnia.

Opisuję tu jak zapewne się zorientowałe? swoje przeżycia z ostatniego weekendu i tygodnia go poprzedzaj?cego.

My?my sobie, sorry ja założyłem zbyt ambitny plan, zwłaszcza na drugi dzień.

O ile w pierwszy przejechali?my ok. 70 km. i zwiedzili?my tylko Lipce Reymontowskie i popędzili?my do Was, to na drugi w planie mięli?my:

Nieborów- pięć gwiazdek,

Arkadię - pięć gwiazdek,

Łowicz - nawet by? nie pomy?lał też pięć gwiazdek,

Maurzyce - most spawany przelecieli?my w pędzie, a skansenu już nie chciało się zwiedzać,

Sobota - be góra dwie gwiazdki,

Walewice - pięć jak kto lubi konie :D ,

Cało?ć też raptem 70 km, a nogi mnie już bolały.

A po co Ci ja to piszę, chodzi o to że na 500 km takich obiektów będzie nie 4 , a 24 i nie masz szans ich nawet polukać o zwiedzaniu trzeba zapomnieć.

Więc w tym przewodniku zawrzyj miejsca warte zwiedzenia, a niekoniecznie całe trasy.

Wierzę że co? napiszesz, pióro masz lekkie, a wtedy My wszystcy będziemy się chwalić że znamy tego Pana Doktora co napisał pierwszy sensowny przewodnik po Polsce dla jedno?ladowców :P .

Życzę wytrwało?ći, parę miejsc mogę opisać ...

RobB. :P

Odnośnik do komentarza

Witam

Zdecydowanie popieram taki pomysł i myslę , że wiele ludzi by sie do tego doł?czyło i to nie tylko z okolic Warszawy . Czyli pewnie po jakims czasie zrobiłby się przewodnik ogólnokrajowy .

Kiedys był wydany przez Pascal przewodnik Polska na weekend , w którym były opisywane krótkie , dwudniowe wyjazdy samochodem w różne zak?tki kraju . Id?c tym tropem można by pomy?leć oczyms takim w wersji na moto . Może zreszta samo wydawnictwo by sie tym zainteresowało - proponuję Ci Artix spróbowac kontaktu .

Życze powodzenia i pozdrawiam

p.s.

a jakby nie wyszło z pełnym wydaniem przewodnika to może chociaz wersja elektroniczna w internecie , do której można by wpisywać inne trasy , uaktualnienia czy opinie

Odnośnik do komentarza

Witam Klubowiczów.

Życie w interesach rzucilo mnie z Warszawy na Dolny |lask 6-?ć miesiecy temu. Czasami bywam oczywi?cie w domu. Ale nie w tym rzecz Jeżeli chcieliby?cie kulturowo/historyczne ciekawostki w tym oczywiscie miejsca nie do zapomnienia proszęo podanie maila. Opiszę co widziałem i co warto obejrzeć. Sam fakt przechodzenia stad saren o różnych porach dnia poprzez drogi nasuwa skojażenia o czysto?ci lasów i wód. Miejsc zabytkowych jest wiele, chociażby Walim, gdzie Niemcy w czasie wojny produkowali V2 kosztem niezliczonych isnień ludzkich. Góry Sowie też s? do "zaliczania".

Przewodnik dla chulajnogowiczów byłby bestsellerem u nas w kraju.

Zdecydowanie popieram ten w?tek.

Klemens

:D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Coz w takim razie powoli zabieram sie do opisywania tras, kompletowania rysu historycznego miejsc i probie napisania takiego wlasnie przewodnika. Oczywiscie bylo by milo, gdyby kazdy kto ma ochote mial wklad w to "dzielo" skrobnal tez oczywiscie swoje propozycje dotyczace jednodniowych wypadow. Jak dobrze wszysto sie ulozy, na wiosne przyszlego roku wyjdzie ow przewodnik autorstwa "Burgmanii". Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza

Gratuluję bardzo dobrego pomysłu,życzę wytrwało?ci i końca sprawy.Oparte musi to być o informacje z różnego zak?tka kraju od miło?ników dwóch kółek.Żyję na ziemi pomorskiej- na kociewiu, tu też s? piękne tereny i obiekty do zwiedzenia.Z mojej strony obiecuję pomoc je?li taka będzie potrzebna-andrew.

Odnośnik do komentarza
Gość klemens

Artix.

Wyslalem Tobie pare info z wypadu dalej niz mazowieckie.

Moze zaproponuj konkurs na foto sezonu burgmanii, tematyka dowolna lub branzowa, co o tym myslisz ?

Klemens :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...