Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Co po 50 ccm?


Gość CzarnyR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Witam,

wszystko zalezy od twoich upodobań i wielko?ci portfela. Oczywi?cie dobrym wyj?ciem byłoby np. kupno jakiej? 250ccm, a póĽniej dopiero po jakim? sezonie przej?cie na większ? pojemno?ć... Ale niestety większosci ludzi w Polsce na takie udogodnienia w nauce prowadzenia nie stać, wiec kupuja od razu co? większego, co posłuży Im na długo...

Więc je?li i Ty wolałby? kupić CO| czym pojeĽdzić znacznie dłużej niż sezon, to polecałbym Ci burgmana 400. Pojemnosc juz znaczna, osi?gi ?rednie. We 2 osoby można podróżować naprawdę daleko, bez zadyszki dla skutera. jednym słwoem skuter idealny...(wg. mnie oczywi?cie B) ).

Więc radzę się poważnie zastanowić nad decyzj?, która jest ważna dla twojej przyszło?ci...

Pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza

Miałam podobny dylemat jak Ty , podobna sytuacja ( na?cie lat w samochodzie i rok na 50 ce :( )

Różnie mi radzono, tak jak różnie będ? radzic Tobie B) Moja decyzja była następju?ca :

Pierwszy sezon - YPka 250 - w miarę nowa, ma mnie wozić a nie psuć się - taka któr? będe mogła komu? po sezonie sprzedać i będzie mu jeszcze długo służyła.

Dzięki Burgmanii - Ypka już jest ze mn? B)

Po tym sezonie podejme decyzje, czy Ypka zostanie na dłużej - czy też zamieniam na co? większego .

Wiem, że wtedy decyzja moja będzie w pełni przemy?lana a ja nadal zadowolona B)

Życzę Ci szybkiego podjęcia decyzji - bo trzeba łapać słońce B)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sa 2 szkoly, Felnicka i Otwocka B) 400 ccm to nie 50 ccm a 250-tka dzieki temu temu ze jest lekka i ma umiarkowana moc nauczy cie panowania nad pojazdem. Bez obrazy ale rok na 50 tce oznacza ze pojales jako tako zasady jazdy jednosladem. Osobiscie polecam jako pierwszy maxi YP250, tym bardziej ze i tym skuterem mozna np wyskoczyc do Albanii i zwiedzic cale Balkany. Na pewno bedzie ci latwiej przesiasc sie na 250-tke z z 50-tki niz z 50-tki na 400-setke. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dobrze kupiona Majesty 250 pozwoli obyć się z pojazdem a w razie braku mocy zawsze możesz j? sprzedać, dołożyć i kupić optymalny maxi skuter czyli Burgmana 400.

Moje zdanie jest takie>>> "Pi?ć się po szczeblach" i nie chodzi tu wcale o pieni?dze wydane na skuter czy prestiż tylko o stopniowe nabywanie umiejętno?ci.

Ja zaczynałem od motorynek, ogarów, simsonów itd>> 50, 70, 150, 250, 400, 600, 750, 1000 i nawet 1500 ccm...

Naprawde polecam tę drogę.

Odnośnik do komentarza

nie ma co panikowac ze 125 czy 150 bo to niewielka róznica

ale faktycznie YPka 250 jest raczej optymalnym wyj?ciem dla kogo? przesiadaj?cego się z pojemno?ci "kieliszka wódki".

Osobi?cie mam zamiar przejezdzić swoj? Ypka ten sezon a co pokaze następny to zobaczymy. B)

Dla mnie 180kg wagi samego skutera i zapamiętana uwaga zaraz po kupieniu Ypki "uważaj z gazem bo to nie 50tka" B) -Dr.Biga, spowodowała, że przesiadka na 250 nie była aż taka bolesna.

Obecnie po zimie jestem na etapie "wjeżdzania się w skuter" od nowa i zakręty które brałem pod koniec sezonu z prędko?ci? 120km/h teraz jezdze 80.

Znaj?c życie, pod koniec sezonu historia z zakrętami się powtórzy i bedzie mi na dodatek "brakowało" mocy w obecnym sprzęcie.

Motonici w takich momentach mawiaj? "czas na zmiany"

a problem zmiany jak wiemy, szczególnie na wieksz? pojemno?ć, rozbija się już wył?cznie o zasobno?ć portfela, bo chęci s? oj s?. B)

ERMI

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja polecam metodę przej?cia pokolei po stopniach wtajemniczenia . A polecam z dwóch powodów :

po 1-sze - ja sam tak zrobiłem , najpierw kupiłem YP250 i pod koniec drugiego sezonu juz kupowałem 500 i nie była to dla mnie aż taka przepa?ć w przesiadce ( choć skutery całkiem inne )

po 2-gie - jeszcze nie sprzedałem swojej YP250 więc może mogę Ci pomóc w poszukiwaniach , może nie jest najnowsza , ale niedroga ( zawsze można wszystko sprawdzić ) .

Bez względu na to czy dobijesz targu ze mna czy z kim innym polecam z własnego do?wiadczenia takie rozwi?zanie .

Życze powodzenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zakładaj?c że masz już poukładane w głowie (przynajmniej Twój rocznik na to wskazuje), proponował bym raczej 400 + rozwaga i respekt dla takiej maszyny. Ja poszedłem drog? małych kroczków i po latach używania 50 i 70 czy 90 (zależy jaki kit) kupiłem Uh150, niestety mimo, że dużo większe to po chwili brakowało mocy i prędko?ci a jazda w dwie osoby to raczej zwiedzanie niż podróżowanie. Teraz kupiłem An650 i jestem cały szczę?liwy. Naturalnie nie spełnił on wszystkich moich nadziei - ale o tym, zachęcony przez Mariusza kiedy? jeszcze napiszę B)

Na pewno w?ród użytkowników tego forum znajdziesz kilka bardzo interesuj?cych sprzętów - pewnych i zadbanych.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Uzywana Ypka 250, ktora po sezonie zostanie(z niewielka strata) zamieniona na 400ccm. Uzywana dlatego, zeby sie "wjezdzic" i za duzo nie stracic po sezonie. A pozniej mozna sie zastanowic nad AN400 lub Tmaxem :P . Sam tez popieram "system" stopniowania "mocy" :D i wagi jednosladu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...