Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Niemcy zdelegalizowali ostrzeżenia o fotoradarach...


SlawoyAMD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Kupiłem niedawno nawigację TomToma, którą się rejestruje na stronie, dzięki czemu są dostępne później darmowe aktualizacje oprogramowania i dożywotnie aktualizacje map. Również dostaję na mail od nich newsy o ważnych zmianach w przepisach ruchu drogowego w różnych krajach, które mam w zakresie mojej licencji (Europa)... Najnowszy mówi, że od 27 kwietnia 2020 roku (już wkrótce może otworzą granice): " Niemcy zdelegalizowali ostrzeżenia o fotoradarach. Nowe przepisy drogowe w Niemczech zabraniają korzystania z urządzeń ostrzegających ich użytkowników o lokalizacjach fotoradarów stałych i przenośnych. W związku z tym zalecamy wyłączenie ostrzeżeń o fotoradarach na czas jazdy na terenie Niemiec".

Niemiecka policja ma ponoć prawo sprawdzić ustawienia nawigacji, więc warto o tym pamiętać...

Edit - Dla tych, którzy nie wiedzą lub dotąd się tym nie interesowali, podobne prawo obowiązuje już w Turcji, Szwajcarii, na Cyprze i w Macedonii...

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

Kupiłem niedawno nawigację TomToma, którą się rejestruje na stronie, dzięki czemu są dostępne później darmowe aktualizacje oprogramowania i dożywotnie aktualizacje map. Również dostaję na mail od nich newsy o ważnych zmianach w przepisach ruchu drogowego w różnych krajach, które mam w zakresie mojej licencji (Europa)... Najnowszy mówi, że od 27 kwietnia 2020 roku (już wkrótce może otworzą granice): " Niemcy zdelegalizowali ostrzeżenia o fotoradarach. Nowe przepisy drogowe w Niemczech zabraniają korzystania z urządzeń ostrzegających ich użytkowników o lokalizacjach fotoradarów stałych i przenośnych. W związku z tym zalecamy wyłączenie ostrzeżeń o fotoradarach na czas jazdy na terenie Niemiec".

Niemiecka policja ma ponoć prawo sprawdzić ustawienia nawigacji, więc warto o tym pamiętać...

Edit - Dla tych, którzy nie wiedzą lub dotąd się tym nie interesowali, podobne prawo obowiązuje już w Turcji, Szwajcarii, na Cyprze i w Macedonii...

Tak Sławku racja przed wczoraj dostałem E-mail od TomTom z tą informacją i instrukcją jak wyłączyć te powiadomienia w urządzeniu, ok zakaz zakazem, tylko zastanawiam się w jaki sposób policjanty będą to sprawdzać że jest taka opcja włączona ?

2 godziny temu, dr.big napisał:

W De: 75 Euro "pokuty" ? .

Chyba nie doświadczyłeś już tej przyjemności wspierania budżetu DE ?

Odnośnik do komentarza

Nie ? , ostatni ponad rok udało mi się nawet nie zapłacić nic "grubszego" na fotoradarach ? . I tym samym mój stan punktów na teraz równa się zeru? .

Bo nie liczę jakiś tam 20 euro ostrzeżenia za przekroczenia na ograniczeniach autostradowych.

Ogólnie 28.04.2020 wszedł w życie nowy cennik mandatów.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, dr.big napisał:

stan punktów na teraz równa się zeru? .

I tak trzymać, co nie mogę powiedzieć o sobie ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Czy Polizei może „grzebać” w telefonie kierowcy ? Zakładam, że nawigację Tomtom mam wgraną do iPhona.


Wyklepane na 11 Pro Max

Odnośnik do komentarza

Było trochę skomplikowane ? . Może próbować jedynie wtedy, jeśli ma podejrzenie o użyciu go do złamania przepisów, ale też nie masz wtedy obowiązku podać PINu (na zasadzie- podejrzany nie musi się sam obciążać). Czyli wtedy nie ma możliwości sprawdzenia na miejscu. Jednak w takim przypadku policjant może (i pewnie tak zrobi) zabezpieczyć (czyli de facto zarekwirować) smartfona. Tyle przepisy. Może teraz doszły jakieś nowe.

Czyli albo dla spokoju dajesz i sprawa załatwiona?, albo nie i toczy się ona dalej, a wynik i czas postępowania jest nieznany, bo podobno policja jest bardzo przeciążona ? ... Wybór należy do użytkownika.

Ale nie jestem prawnikiem, to jest tyle ile wyczytałem na szybko w necie, tak więc nie daję żadnej gwarancji na te informacje, bo w sieci różne historie krążą.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie zakładam, że będę łamał prawo. Przepis to przepis i nie ma gadania. W tym wieku osobiście nie lubię się „kopać z koniem”. Zastanawiam się czy jak ktoś jednak nie chce podać pin-u, Polizei rekwirują iPhona to żeby udowodnić popełnione wykroczenie trzeba „złamać”  PIN telefonu. Z tego co wiem w Apple to trudne zadanie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale skoro musiałbyś podać PIN to chyba miałeś wyłączony telefon (wyłączony ekran) czyli nie korzystałeś z nawigacji. Jeśli nie korzystałeś z nawigacji to nie ostrzegała Cię o radarach.

No chyba że za posiadanie.

Odnośnik do komentarza

Zdaje się że np. Janosik może działać przy wyłączonym ekranie. Podaje tylko komunikaty.  No chyba że u mnie się coś zepsuło bo ostatnio przez przypadek takie coś udało mi się uzyskać. ?   

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem typowa dyskusja "o wyższości jednych świąt nad drugimi" ? , czyli dyskusja o niczym. 

Komu do tej pory z forum kontrolowali w De smartfona? Pewnie nikomu. Czy będzie taki przypadek na forum? Mocno wątpliwe ? ...

Sławek podał w temacie ostrzeżenie o wprowadzeniu takiego przepisu i bardzo dobrze. Wcześniej w GoogleMaps "opcja radarów" była w D niedostępna, bo ten temat prowadził do wielu sporów sądowych. Teraz jest wyraźny przepis.

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, EndriuBis napisał:

No chyba że u mnie się coś zepsuło bo ostatnio przez przypadek takie coś udało mi się uzyskać. ?   

Nie Andrzejku masz rację Yanosik może działać w tle i komunikaty będą przychodzić nawet jak jest fon ustawiony na innych stronach 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy TomTom wprowadzi ostrzeżenie o niebezpiecznych strefach znajdujących się w pobliżu potencjalnego zagrożenia tak, jak jest to na terenie Francji?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...