Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kultura wypowiedzi ?(glownie do Adminow)


Gość DZIWAK

Rekomendowane odpowiedzi

wItam

Mam malenkie pytanie do adminow modow i calej reszty.

JAk zapatrujecie sie na kulture wypowiedzi innych osob ??? Na wolnosc slowa itp ?

Nie ukrywam ze bije glownie do watku o stegnie choc i w kilku poprzednich widac obrazliwe zwroty.

Czy naprawde forum burgmani osiaga juz coraz nizszy pulap wypowiedzi.Czy juz trzeba tutaj nawzajem sie obrazac??Czy ze tak powiem aby wypowiedz byla mocniej odebrana to musi zawierac slowa obrazliwe i godzace w czyjas godnosc osobista ?

Teraz pytanie do Adminow czy zaczynamy stosowac podzial ten jest nasz wiec go nie upominamy wszak znamy pijemy razem czy tez wszyscy rowni ???

Z calym szacunkiem ale jezeli jakis facet obraza kobiete na forum publicznym to chyba cos nie teges ?? Rozumiem zloty byl beee ochrona zerowa czy tez towarzystwo ble. Ale Panowie i Panie ??? Kultura takt wyczucie to co odroznia nas od jaskiniowcow ????

Jezeli teksty w stylu :

"Pie***ysz glupoty"

"Jestes d**a nie organizator"

" k...wa tak sie nie robi"

"Ku..wa o co tu chodzi "

Napisane pod adresem kobiety przez osobe ktora badz co badz uwaza sie za alfe i omege obrazajac wiele innych osob sa tolerowane to chyba pomylilem fora.Tutaj pisuja osoby odpowiedzialne dorosle cos znaczace ??? Dlaczego Mariusz napisal posta w sposob kulturalny pietnujac wady zlotu ?? Przypadek a moze tak wlasnie wypada ??

Chcialbym wiec poznac jakie zasady panuja na forum.Co jest uwazane za wulgaryzm a co nie?

Czy zdanie: K**wa fajnie mi sie ostatnio za******lalo ale ze mi wiatr mi od ***ja w oczy wial jest wulgarne ??? wydaje mi sie patrzac na posty innych wszak rowniez gwiazdki sa :) znaczy nikt nie powinien mnie pouczac.

Jezeli ktos bedzie miec zdanie odmienne od mojego moge go rowniez smialo obrazac stwierdzeniami np:

"Cos wiecej (masz kompleks malego penisa? ze tak miotasz sie za klawiatuka"

"zlewam Twoja posty jak sie tylko da "

"Ty traktujesz pojazd jak przedluzenie patyka bo "

To tylko przyklady przypadkowo wyciagniete od jednej osoby.

Tak wiec po przewertowaniu wypowiedzi stwierdzam ze nowa burgmania zaczyna ladnie sie prezentowac.No chyba ze gdzies sie pomylilem i cos nowego mi naswietlicie?

Gwoli scislosci jakby ktos mial pretensje ze nie udzielam sie na zlotach imprezach a zabieram glos.Do tej pory pracowalem w salonach motocyklowych i niestety dzien wolny w sezonie jest duzym problemem osoby ktore Mnie znaja osobiscie dobrze wiedza ze w weekendy czesto mielismy akcje jak dni otwarte wystawki w centrach handlowych czy tez akcje na pobliskich zlotach motocyklowych.Kiedys mialem inna prace i inne realia wtedy bywalem w miare mozliwosci wszedzie byc moze jeszcze kiedys taki czas powroci tylko czy warto ???

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza

My?lę, że każdy z nas (hmm ...my?lę również o sobie) po przeczytaniu tego postu wyci?gnie wnioski i nie będzie miało miejsca obrażanie kogo? konkternego czy, hmm ...nawet całego klubu na żadnym forum.

Pozdrawiam wszystkie skuteromanki i wszystkich skuteromaniaków.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Muszę przyzać, że mam dokładnie te same odczucia co, Dziwak, i zaczynam się obawiać, czy aby nie okaże się, że historia lubi się powtarzać, i skończy się jak z innym forum skuterowym... .

Fakt, odwiedzam forum raz na jaki? czas, a w?tek o Stegnie był pierwszym, który przeczytałem od dłuższego czasu i "delikatnie" mnie zgięło. Takiego poziomu bym się nie spodziewał... i nie akceptuję go. Moim zdaniem temperament, porywczo?ć czy "szczególny wybuchowy charakter" nikogo tu nie tłumaczy i hipokryzj? jest udawanie, że nic się nie stało, i stwierdzenia, że się komu? tak napisało, bo taki jest.

Nie zabierałem głosu w w?tku o Stegnie, ponieważ nie było mnie na zlocie i nie chce się wtr?cać, ale skoro Dziwak poruszył temat w oddzielnym w?tku, to dopisuję się do niego i doł?czam do apelu o kulturę wypowiedzi (kulturę osobist? już pomijam).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Panowie, kubeł wody na głowę :)

Wypowiadacie się negatywnie na temat forum jako cało?ci na podstawie postów JEDNEJ w dodatku znanej z kontrowersyjnych wypowiedzi osoby. Uważam za co najmniej nieuprawnione.

Przypominam ponadto, iż osoba ta została już raz wykluczona z grona klubowiczów za podobne jazdy, więc proszę nie mówić o braku reakcji klubowiczów czy adminów.

Proszę o przytoczenie innych przykładów chamstwa i drobnomieszczaństwa na forum !!!! wtedy możemy zacz?ć generalizować.

Odnośnik do komentarza

Hmm, czy aby na pewno na nasze głowy ten kubeł...?

Niczego nie genearalizuję - napisałem jakie mam odczucia po pierwszej wizycie na forum od jakiego? czasu. Pech chciał, że akurat trafiłem na w?tek o Stegnie.

I nie bardzo rozumiem co ma drobnomieszczaństwo do negatywnego wizerunku forum... .

Odnośnik do komentarza

Cóż... z chama pana ciężko zrobić...

Zabierałem głos w dyskusji o Stegnie głównie w obronie organizatorki Gagi która była perfidnie obrażana przez Majona i ja na jej miejscu słysz?c że jest "dupa nie organizator" i "ma siano zamiast mózgu" przy najbliższej okazji napluł bym mu w twarz. A że moje posty uraziły jegomo?cia - zacz?ł obrażać również mnie pisz?c o "kompleksach małego penisa" i takich tam. Swoj? drog? zawsze w momentach frustracji kolega majon zaczyna pisać o "małym penisie" , "przedłużeniu patyka" itp. Czyżby wielko?ć tego narz?du była jednak jego największym kompleksem, a dla podniesienia własnego ( i tak malutkiego) ego , atakuje w ten sposób innych chc?c odwrócić uwagę od własnych problemów natury anatomicznej? Dla mnie tak to wła?nie wygl?da... :)

Na moj? odpowiedĽ, że kompleksów z tym narz?dem nie mam, o czym chętnie za?wiadczy moja żona i dwie spłodzone tym "sprzętem" piękne i zdrowe córki, otrzymałem tak? oto odpowiedĽ:

"...dla mnie jeste? zwykł? poznańsk? gnid? i aż nie mogę się doczekać aż spotkam cię na jakiej? imprezie..."

Po tym stwierdzeniu uznałem, że z tym panem czas już skończyć polemikę i nie zniżać się do jego poziomu a po "burdach" na forum zapowiada teraz burdy na spotkaniach w realu...Żenada i wstyd Panie Majon...!!!

To tyle ode mnie w temacie, reszta należy do adminów tego forum, którzy jakby lekko zaspali... :)

Odnośnik do komentarza
Panowie, kubeł wody na głowę  :)

Wypowiadacie się negatywnie na temat forum jako cało?ci na podstawie postów JEDNEJ w dodatku znanej z kontrowersyjnych wypowiedzi osoby. Uważam za co najmniej nieuprawnione.

Przypominam ponadto, iż osoba ta została już raz wykluczona z grona klubowiczów za podobne jazdy, więc proszę nie mówić o braku reakcji klubowiczów czy adminów.

Proszę o przytoczenie innych przykładów chamstwa i drobnomieszczaństwa na forum !!!! wtedy możemy zacz?ć generalizować.

Witam,

sam byłem w stegnie lecz miałem mieszane uczucia co do wypowiadania się w tym w?tku,

Dziwak poruszył bardzo ciekawy temat, za forum odpowiadaj? Admini i Moderatorzy i od momentu kiedy zostało napisane co? co uważam ze nie powinno do tej pory nie zostało to usunięte zagwiazdkowane i nie zauważyłem upomnienia dla tej osoby.

Kubeł zimnej wody tak, tylko naprawdę trzeba się zastanowić dla kogo.

reszta należy do adminów tego forum, którzy jakby lekko zaspali...

Też tak uważam

Odnośnik do komentarza
Panowie, kubeł wody na głowę :)

Wypowiadacie się negatywnie na temat forum jako cało?ci na podstawie postów JEDNEJ w dodatku znanej z kontrowersyjnych wypowiedzi osoby. Uważam za co najmniej nieuprawnione.

Przypominam ponadto, iż osoba ta została już raz wykluczona z grona klubowiczów za podobne jazdy, więc proszę nie mówić o braku reakcji klubowiczów czy adminów.

Proszę o przytoczenie innych przykładów chamstwa i drobnomieszczaństwa na forum !!!! wtedy możemy zacz?ć generalizować.

A to Marcinie chcesz kolekcję uzbierać z kontrowersyjnych wypowiedzi ?!

Jedna czy więcej to nie ma znaczenia bo s? na TYM FORUM i psuj? klimat TEGO FORUM !!!

A, że akurat cytaty dotycz? Majona, który już kiedy? narozrabiał to wszystko ma być OK i mamy nie zwracać uwagi, bo ON tak ma ?!

Chyba nie, nawet jak temat jest kontrowersyjny to szacunek dla interlokutora się należy i pewnych form należy przestrzegać !YES

Kiedy? słuchałem wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego dotycz?cego form erystyki w sejmie, powiedział On onegdaj też były prowadzone spory ale z zachowaniem odpowiednich form, parafrazuj?c o ile lepiej brzmi :

Pani jeste? dupa nie organizator..... jak już musi być ta d..., boć przecież można to uj?ć całkiem kulturalnie np: droga Gago organizacja zlotu wg. mnie i innych pozostawiała nieco do życzenia..

Więc po co to "szambo" poproszę o nieco "perfum" :)

Nie pamiętam aby?my byli dla siebie wrogami, niezależnie od miejsca zamieszkania czy pogl?dów na poszczególne sprawy, więc nie traktujmy się w taki sposób.

Majonie i Inni - proszę !kiss

No a niestety jak już się takie co? :) zdarzy no to Admini i inni terminatorzy do roboty, zwłaszcza jak to recydywa !

No pewnie mi się dostanie, ale to nie ?winie weszły między nas, naprawdę !YES .

Po prostu nie lubię wymiotować po przeczytaniu niektórych odpowiedzi, a niesmak po ich przeczytaniu to jak piórko w gardle !yeah

Popieram zdanie Dziwaka, a kubeł musi być zawsze pod ręk?... Adminów, podobnie jak i inne narzędzia do gaszenia zbyt gor?cych głów !bicz :):)

Pozdrawiam

RobB. :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dziwak poruszył bardzo ciekawy temat, za forum odpowiadaj? Admini i Moderatorzy

Przemo... chyba się trochę rozpędziłe?.

Przeczytaj REGULAMIN pkt. 6.

Admin, mod może kontrolować wypowiedzi na forum ale napewno za nie nie odpowiada. Tu każdy sam odpowiada za to co pisze.

od momentu kiedy zostało napisane co? co uważam ze nie powinno do tej pory nie zostało to usunięte zagwiazdkowane i nie zauważyłem upomnienia dla tej osoby.

Zostało zagwiazdkowane mimo słów nie tyle niecenzuralnych co obraĽliwych.

Upomnienia także się pojawiły.

Rozmowa wła?nie się odbyła.

Poza tym niezgodze się z tym co napisał Żaba. Jeden przypadek na 1200 osób zarejestrowanych na forum należy uznać za sukces!

Odnośnik do komentarza

Witam

Dziwak masz oczywiscie racje nie powinienem uzyc takich zwrotow w stosunku do Gagi za co chcialem ja przeprosic i wszystkich tych ktorzy poczuli sie urazeni.

Oczywiscie macie racje ton byl za ostry.

jescze raz Gaga bardzo Cie przepraszam

majon

Odnośnik do komentarza

My?lę, że już wiekszo?ć z nas wypowiedziała się w w?tku Stegnowym na temat kultury wypowiedzi... Nikt tego nie popiera i większo?ć forumowiczów już o tym napisała...

Dziwak. Nie bardzo jednak potrafię zrozumieć jedn? rzecz... Kiedy? "chwaliłe?" się, że Twoja spostrzegawczo?ć i dokładno?ć to cecha potrzebna (chyba) w pracy... Tym czasem zadajesz pytanie na które s? już reakcje i odpowiedzi... Mało tego, zadajesz pytanie adminowi... On przecież też już się wypowiedział...

MariuszBurgi Post: 28-08-2007, 12:17   

Co do Majona> każdy odpowiada za to co pisze i jak pisze. Jeden jest dyplomat? a drugi wali z grubej rury. Osobi?cie uważam, że kilka zwrotów nie powinno zostać użytych w stosunku do gagi. Pisałem to wiele razy i napiszę jeszcze raz:

Dyskusja, krytyka, polemika TAK. Chamstwo NIE.

Co z Twoj? dokładno?ci? i czujno?ci? ????

Słusznie stwierdziłe?, że post Mariusza jest dyplomatyczny mimo tego, że ocena zlotu jest niska... Mariusz umie panować nad emocjami i do tego jest dyplomat?... taka jego rola i funkcja... nie wszyscy jednak s? tacy jak On (na szczę?cie) i nie wszyscy reaguj? tak samo...

DZIWAK napisano 29-08-2007, 0:07 

Chcialbym wiec poznac jakie zasady panuja na forum.Co jest uwazane za wulgaryzm a co nie?

DZIWAK napisano 29-08-2007, 0:07 

Gwoli scislosci jakby ktos mial pretensje ze nie udzielam sie na zlotach imprezach a zabieram glos.Do tej pory pracowalem w salonach motocyklowych i niestety dzien wolny w sezonie jest duzym problemem osoby ktore Mnie znaja osobiscie dobrze wiedza ze w weekendy czesto mielismy akcje jak dni otwarte wystawki w centrach handlowych czy tez akcje na pobliskich zlotach motocyklowych.Kiedys mialem inna prace i inne realia wtedy bywalem w miare mozliwosci wszedzie byc moze jeszcze kiedys taki czas powroci tylko czy warto ???

S?dzę, że wła?nie tutaj jest Twój NAJWIĘKSZY problem... chcesz poznać zasady???? PrzyjedĽ na zlot... poznaj ludzi na "żywo", daj się poznać...porozmawiaj... Teraz to Ty jeste? klasycznym typem klawiszopukacza...

Na swoim przykładzie mogę Ci napisać, że rozmowa tylko wirtualna do niczego dobrego nie prowadzi... przykłady? - Ja vs Szorstki...wirtualny spór - do pierwszego spotkania w Realu, a dzisiaj spotykamy się na „kafkę” jak dobre stare funfle... ja vs Rafałek...wirtualny spór ( :) ) - do pierwszego spotkania w realu, a na zlocie popijali?my sobie razem „wodę” popijaj?c j? Pepsi Col? ... no i jeszcze kilka innych osób... Dzisiaj jest inaczej... znamy się...

Jeżeli chodzi o drug? ramkę to bez ogródek napiszę Ci, że dla chc?cego nic trudnego... Ja w tym roku na Burgmanię "wpadłem" na kilka godzin... na tyle mogłem... Chciałem się spotkać ze "starym" towarzystwem i praca nie stanęła mi na przeszkodzie a uwierz mi, że jestem bardzo mocno zapracowany... mam bardzo dużo obowi?zków na swojej głowie, bardzo duż? odpowiedzialno?ć itd... przyjechałem około 17.00 i wyjechałem o 21.30 bo o 22.00 Markiz miał mi skopać dupę... czy dać w ryj... kto pamięta??? :) Czujesz się urażony???? Na zlocie było o tym gło?no... Przyjechałem na kilka godzin mimo tego, że miałem do przejechania prawie 200 km w jedn? stronę i nie miałem możliwo?ci jechać Gierkówk? itd... Byłem poznać nowych ludzi, chciałem żeby oni mnie poznali...

Jeszcze raz napiszę, że Majon powinien panować nad sob? i nad tym co pisze i jak pisze. Pisałem o tym kiedy? i napiszę to ponownie. Marcin – nie jeste?my grup? 15-16 latków (których tak między wierszami krytykowałe?) którym taki styl wypowiedzi będzie imponował, którzy będ? „co? takiego” tolerować… Ja też napiszę STOP!!!. Wiesz doskonale, że ?więty nie jestem… inni też wiedz?… ja też mówię k…rwa itd… ale s? jakie? zasady… Wiesz również, że staram się być obiektywny ale w takich sytuacjach nie dajesz mi(nikomu) wyboru…

Cieszę się jednak, że przyszło opamiętanie a to co napisałe? faktycznie zamknie kolejny jakże drażliwy i ważny temat. Ja też mam nadzieję (jak RobB), że Gaga będzie usatysfakcjonowana…

Twój „konflikt” z Pawko powinien być również załatwiony w relau a nie na forum… Ja jestem w „ci?głym” konflikcie z Bigiem… nie mniej jednak to jest mój i jego „konflikt” i nikogo nie musimy tym obarczać!!!

Pamiętaj, że masz tu wielu kolegów i przyjaciół… pamiętaj również jak ciężko jest Twoim kolegom i przyjaciołom czytać i reagować na takie sytuacje…

Odnośnik do komentarza

Ostatnie pare przykładów pokazuje, że może jednak to za wcze?nie na Majona żeby był w gronie membersów...nie dorósł do tego. Kultura jego paru ostatnich wypowiedzi jest wielce naganna, szczególnie, że było to skierowane do kobiety...no ale s? tacy którzy lubi? bić słabszych...

Panowie Adminowie do roboty, bo tak dalej być nie może...może to i mały promil w cało?ci, ale warto się nim zaj?c zanim uro?nie...

Odnośnik do komentarza
Ostatnie pare przykładów pokazuje, że może jednak to za wcze?nie na Majona żeby był w gronie membersów...nie dorósł do tego. Kultura jego paru ostatnich wypowiedzi jest wielce naganna, szczególnie, że było to skierowane do kobiety...no ale s? tacy którzy lubi? bić słabszych...

Panowie Adminowie do roboty, bo tak dalej być nie może...może to i mały promil w cało?ci, ale warto się nim zaj?c zanim uro?nie...

A może to jest Twoja riposta po temacie "Motocykle w klubie"... :P tak to wygl?da... :D

Znowu emocje... B) Jeste? "mistrzem"... Ty wiesz w czym...

Odnośnik do komentarza

S?dzę, że wła?nie tutaj jest Twój NAJWIĘKSZY problem... chcesz poznać zasady???? PrzyjedĽ na zlot... poznaj ludzi na "żywo", daj się poznać...porozmawiaj... Teraz to Ty jeste? klasycznym typem klawiszopukacza...

Zrobiłe? troszkę OT i co? mi przypomniałe?. Zobacz link http://www.logolab.pl/s3m/fotki/chmielno2001/sm12.jpg ... i Dziwak też tam jest :D

Kamil.

Być może zrobiłem bł?d... nie wiem... czekam na odpowiedĽ Dziwaka... Prawdę pisz?c miałem na my?li zloty ogólnopolskie... ale przecież sam Dziwak napisał, że nie uczestniczy w zlotach... poza tym zdjęcie jest z 2001 roku... wiesz ile wody w Wi?le już upłynęło od tego czasu...

Odnośnik do komentarza
S?dzę, że wła?nie tutaj jest Twój NAJWIĘKSZY problem... chcesz poznać zasady???? PrzyjedĽ na zlot... poznaj ludzi na "żywo", daj się poznać...porozmawiaj... Teraz to Ty jeste? klasycznym typem klawiszopukacza...

Dragonie,

Dziwaka znam(y), od dawien dawna, z czasów gdy o portalu burgmania.net, jeszcze nikt nie my?lał. Od pewnego czasu, zaszył się w swojej Łodzi :D, i tylko służbowo odwiedza inne miejscowo?ci (albo o prywatnych wycieczkach nic nie mówi :P ).

W każdym wypadku, nie do końca z niego taki trzepacz klawiaturowy.

pozdrawiam

Mumia

Odnośnik do komentarza
S?dzę, że wła?nie tutaj jest Twój NAJWIĘKSZY problem... chcesz poznać zasady???? PrzyjedĽ na zlot... poznaj ludzi na "żywo", daj się poznać...porozmawiaj... Teraz to Ty jeste? klasycznym typem klawiszopukacza...

Dragonie,

Dziwaka znam(y), od dawien dawna, z czasów gdy o portalu burgmania.net, jeszcze nikt nie my?lał. Od pewnego czasu, zaszył się w swojej Łodzi :D, i tylko służbowo odwiedza inne miejscowo?ci (albo o prywatnych wycieczkach nic nie mówi B) ).

W każdym wypadku, nie do końca z niego taki trzepacz klawiaturowy.

pozdrawiam

Mumia

Dee Jay.

Nie kwestionuję faktu, że s? ludzie którzy znaj? Dziwaka. Nie to miałem na my?li... Chciałem jedynie podkre?lić, że "niebytno?ć" w gronie ludzi przez dłuższy okres może "wybić z rytmu"... Tylko to... Żadnych podtekstów... :P

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
A to Marcinie chcesz kolekcję uzbierać z kontrowersyjnych wypowiedzi ?!

Jedna czy więcej to nie ma znaczenia bo s? na TYM FORUM i psuj? klimat TEGO FORUM !!!

A, że akurat cytaty dotycz? Majona, który już kiedy? narozrabiał to wszystko ma być OK i mamy nie zwracać uwagi, bo ON tak ma ?!

Robercie, może mam problemy z wła?ciwym wyartykułowaniem moich my?li !w00t

Intencj? moj? nie było usprawiedliwianie niew?tpliwie nagannej postawy Majona lecz wykazanie, iż to Majon jest personalnie odpowiedzialny za stan rzeczy i Jego należy przywołać do porz?dku, co jak widzę uczyniono !w00t

I nie bardzo rozumiem co ma drobnomieszczaństwo do negatywnego wizerunku forum... .

Żaba wyluzuj - potraktuj zwrot "chamstwo i drobnomieszczaństwo" jako cało?ć i będzie git :)

Zgadzam się w 100% z Dziwakiem, Żab? i Przemem.

A to że kto? jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi nie zwalnia go z niczego a tymbardziej że juz raz został wykluczony (tak jak pisze marcinklis).

Oczywi?cie Kamil, że nie zwalnia. Wręcz przeciwnie napisałem tak by uwypuklić raczej, że to już recydywa !w00t

Odnośnik do komentarza

piszecie że s? tzw. klawiszopukacze - PRZECIEŻ TO JEST FORUM INTERNETOWE

tutaj się pisze ;)

kawki nie da się wypić na forum ;)

a co do form wypowiedzi to swojego czasu prowadziłem polemikę a adminami o słownictwie, ale oni stali nastanowisku, że np. hu****ia to fajne słowo, a nawet jeden mi napisał, że jest w słowniku !scooter

cóż taki klimat ma to forum, jedni to akceptuj? inni nie !scooter

nie jest to napewno forum dla białych kołnierzyków ;)

jest takie jak nasze społeczeństwo !scooter

ważne, że można się czasem czego? dowiedzieć i podyskutować, chociaż z tym trochę gorzej !scooter

Odnośnik do komentarza
piszecie że s? tzw. klawiszopukacze - PRZECIEŻ TO JEST FORUM INTERNETOWE

tutaj się pisze ;)

kawki nie da się wypić na forum !scooter

...

Nie bardzo rozumiem formy Twojej wypowiedzi... Czy to oznacza:

"rozumiem towarzyszu Dragonie, że piszecie, że s? tzw. klawiszopukacze..."

Pachnie (?mierdzi) mi to "epok?" przeszł?... nie przypinaj mi żadnej "łatki"... Byłem wtedy jeszcze za młody... na "towarzyszowanie"...

Kontrowersyjno?ć na "każdym" kroku...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...