Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wspólnie spędzony czas przez 4 Burgmaniaków


Kubo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Witam,

Dzi?, czyli w niedzielę, o godzinie 11, spotkalismy się w Krakowie pod Ike?. Stawilismy się= ja, Zenek+plecaczek, Iro, Majon+plecaczek.

Było nas 4 skutery i tak to się zaczęło. Wpierw pojechali?my na rynek, gdzie pomodlilismy się pod ko?ciołem mariackim, póĽniej nadeszła pora na obiadek...

Niestety czekali?my na jedzonko strasznie długo(a raczej Oni czekali, bo ja piłem Colę). Wreszcie przynie?li żarełko, więc ludzie sobie pojedli...

PO zjedzeniu zawarto?ci talerza i doj?ciu do tego KTO i ILE płaci... Skierowali?my się do parkingu, gdzie czekały na nas Nasze rumaki...

Na parkingu wymy?lalismy gdzie możnaby się udać i doszli?my do wniosku, że obieramy kiedunek, ŻYWIEC.

Pojechalismy. jechało się bardzo przyjemnie, prócz jednej chwili, kiedy popełniłem mały bł?d(sorry Majon). Jak już pisałem, jechało się BARDZO przyjemnie. prędko?ci normalne, miejskie, towarzystwo wyborowe, droga ?redniej jako?ci. temperatury były zadowalaj?ce, a miejscami nawet było gor?co. Wjechalismy za pewn? wioska, na górę, któr? ja osobi?cie bardzo lubię. Nosi Ona nazwę "Kocierz" i znajduje się za Andrychowem, jad?c na Żywiec, ale nie o tym mowa.

Otóż jad?c na Kocierz zauwazylismy w pewnym momęcie, iż otacza Nas ?nieg. TAK!! jechalismy sobie such? droga, a na poboczu ?nieg, SUPER wrażenie...

Gdy dojechalismy na szczyt, zatrzymalismy się i uznalismy, ze tu zostajemy i nie jedziemy dalej... Pogadalismy, wypilismy każdy cosik, ja nawet co? zjadłem... pogoda była super, a ?nieg oczywi?cie tuż obok nas...

Niestety jak każdy dzień, tak i ten dochodził do końca, więc postanowilismy, iż pora wracać do naszych kochanych domostw...

Ja dojechałem juz o 18.00, Zenek z tego co wiem o 18.59, jak z Innymi, to nie wiem, lecz podejrzewam, iż Majon jest jeszcze w drodze i dojedzie gdzie? za godzinkę <_< .

TU chciałbym podziękować Irkowi, Marcinowi i Jego ukochanemu plecaczkowi, Zenkowi i Jego równie kochanemu plecaczkowi za wspólnie spędzony dzień. Kochani, było super, poznalismy się troszkę i mam nadzieję, że takich wyjazdów będzie jeszcze wiele w Naszej karierze...

Kończę, gdyż znów mnie zlinczuj?, ze się rozpisuję...

Może Iro zapoda jakie? fotki nas i ?niegu...

Pozdrowionko, Kuba :angry:

Odnośnik do komentarza

Kubo

Cieszę się razem z Tob?, że ekipa Burgmanii zaczyna się tak dobrze organizować także poza obszarem Wawa - Zone :angry:

Życzę Wam jeszcze wielu tak wspaniale spędzonych momentów i oczywi?cie z przyjemno?ci? zobaczę fotki <_<

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cóż moge dodać do wypowiedzi Kuby. Przejażdżka naprawde super, a drogi fatalne <_<. Cieszę się, że miałem okazje poznać nowych skuteromaniaków.

Odnośnik do komentarza

Nie no tylko pozazdro?cić takiej mini wyprawy. A tak z czystej ciekawo?ci, z jak? ?redni? prędko?ci? podróżowali?cie? Nie ukrywam że gdyby prędko?ć była rozs?dna i trasa przebiegałaby przez tereny oposzczyzny to ja sie chętnie doł?cze <_<

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

witka,

Je?li chodzi o prędko?ci, to były One nieduże. Jechali?my sobie spokojnie, dla przyjemno?ci i podziwiania widoków. Także do?ć ważne było to, ze 2 z Nas miało pasażerki, więc jazda po dziurach była dla Nich mało komfortowa, więc trzeba było uważać. A prędko?ci jakimi operowali?my, to w wiekszo?ci zakres 70-90...

Już się nie mogę doczekać wyjazdu na Burgmanię, a może jeszcze co? wcze?niej zaplanujemy?? <_< .

Pozdrowionka, Kuba :angry:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No coz ja plus moj plecaczek i Kriss tez zrobilismy czysty sponton. Mielismy jechac na lody do Otwocka okolo 45 km za Wawa. Skonczylo sie na zaliczeniu Puław i zwiedzeniu parku zamkowego no i jeszcze po drodze okolicznych miejscowosci. Dzien zamknelismy z lacznym przebiegiem ponad 350 km. Do tego wczoraj niechcacy zrobilismy ponad 150 km i tak przez weekend 500 km nawiniete. Predkosci rowniez mielismy czysto rekraacyjne max 100 km/h ale przewaznie to jednak bylo w okolicy 80 km/h (dziury niestety). Na szosie Lubelskiej przez chwile testowalem cierpliwosc i wytrzymalosc mojego plecaczka na podmuchy wiatru. Przy 130 km/h odpuscilem bo widzialem ze juz ostro latala glowka za moimi plecami :angry: Jedno male zastrzezenie do AN400 K4. Dlugie swiatla to jakies nie porozumienie, zwykle swieca o niebo lepiej i jesli chce cos dalej doswietlic jade na wcisnietym "passing". Moze gdyby oba wlukna palily sie razem to bylo by OK jak w przypadku "passing" Czas to chyba przerobic. Pozdrawiam <_<

Odnośnik do komentarza
Gość Michał Kupczyk
Dlugie swiatla to jakies nie porozumienie, zwykle swieca o niebo lepiej i jesli chce cos dalej doswietlic jade na wcisnietym "passing"

SprawdĽ czy przypadkiem nie masz odwróconych o 180st. żarówek, bo wtdy s? zamienione kontakty, i masz tym samym długie zamiast krótkich. |wiatło może też być skierowane w kosmos, bo kapturek nad drugim włóknem jest odwrotnie.

Zależy od konstrukcji żarówek+oprawek. Jeżeli masz std. H4 to taka pomyłka nie jest możliwa.

Michal

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Jedno male zastrzezenie do AN400 K4. Dlugie swiatla to jakies nie porozumienie, zwykle swieca o niebo lepiej i jesli chce cos dalej doswietlic jade na wcisnietym "passing". Moze gdyby oba wlukna palily sie razem to bylo by OK jak w przypadku "passing" Czas to chyba przerobic. Pozdrawiam  <_<

Art... Mam podobne wrażenie tylko, że u mnie jest na 100% wszystko OK.

Powód?

Poprostu w Burgerach (szczególnie po 2002 roku) ?wiatła mijania s? wyj?tkowo silne. Po naszym wyjeĽdzie weekendowym miałem okazje się przekonać. |wiatło Yp250 Kefira w moim lusterku ledwo się bĽdziło w porównaniu do ?wiatła np. Maximusa czy Twojego. Głównym powodem tak imponuj?cych ?wiateł mijania jest poł?czenie ich w pare. Przy takim jupiterze "passing" daje niewiele i nie jest tak bardzo zauważalny jak w innych skuterach z pojedyńczym reflektorem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zaobserwowalem to samo co Artix ze przy uzyciu "passing" pal si oba wlokna zarowki przez co oswietla zarowno blizszy jak i dalszy odcinek drogi.Natomiast po przelaczeniu na same dlugie oswietlaja one odcinek drogi dosyc odlegly slabiej radzac sobie z blizsza odlegloscia.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Żarowki sa na 100 % dobrze zamontowane, wychodzi na to ze kolejne Burgmany beda jeszcze mialy powody do udoskonalen. Coz wychodzi na to ze swiatla mijania sa nie do pobicia natomiast swiatla drogowe wlasnie poprzez brak oswietlenia bezposredniej drogi przed dziobem skutera beda przezemnie zadko uzywane. Chyba poprostu producent nie wpadl na to ze trzeba doswietlac droge przed skuterem zeby omijac dziury na drogach <_< ehhh.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam

Nasza mala wyprawa byla nam bardzo potrzebana w tych trudnych dla nas chwilach.Dziekuje za czas jaki spedzilismy razem....Kuba wszystko juz opisal wiec nie bede lal wody.

Ps.

Kuba musisz zmienic tlumik bo jazda za toba jest nie do wytrzymania <_< .

Pozdrawiam

majon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...