Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przemieszczanie się w celach rekreacyjnych.


emjarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 
Jak w temacie. Czy kiedy nastanie poniedziałek to jazda motorem w świetle interpretacji dziwnego prawa przez funkcjonariuszy BĘDZIE LEGALNA?
Przykład:

jadę sobie zobaczyć cyz Bieszczady jeszcze stoją. Mam maseczkę na wszystkich możliwych otworach, własny wikt i napitki. Robię pętlę i wracam do domu. Nie kontaktuję się z nikim, nie całuję dziewcząt itd.

Mogę jechać czy nie?

rekr.jpg

Odnośnik do komentarza

No kurcze, moim zdaniem tak. Dokładnie tak to odczytałem i powiem więcej.  Będziesz mógł nawet stanąć w lesie aby zrobić siku ?  no chyba że trafisz na las zamknięty z powody suszy i możliwości wystąpienia pożaru, ale to inna bajka.

Czytałem też interpretacje przepisów z tymi maseczkami i jeżeli jedziesz w kasku zamkniętym to możesz jechać bez, ale musisz mieć przygotowaną maseczkę którą ubierasz w chwili ściągnięcia kasku. ?  

Odnośnik do komentarza

Na jesieni kupiłem sobie maskę Tucano Urbano dla motocyklistów
Ma wkłady wymienne hepa i ładny design, jak to włoski produkt
Na ten czas super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, megamix napisał:

Mam pytanie czy można jeździć na motocyklu z pasażerem. 

absolutnie nie.  Pisał już o tym  Mariusz Burgi . ?   Odległość między kierowcą i pasażerem musi być zachowana , no chyba że masz taki skuter ?:

 

Wespa.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
48 minut temu, EndriuBis napisał:

absolutnie nie

???

Gdzie znajdę (ustawa, rozporządzenie) zapis zabraniający jazdy z pasażem - analizuję kolejne rozporządzenia Rady Ministrów i nie widzę zapisów zabraniających jazdy z pasażem, a nawet więcej - ograniczeń dla motocyklisty.

Dla wyjaśnienia - nie pytam żeby "bić pianę" ale jak nie mogę brać pasażera to chcę wiedzieć na jakiej podstawie - konkretnie akt prawny i paragraf.

Oczywiście mówię o stanie po 19 kwietnia czyli po zluzowaniu ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MarP napisał:

???

Gdzie znajdę (ustawa, rozporządzenie) zapis zabraniający jazdy z pasażem - analizuję kolejne rozporządzenia Rady Ministrów i nie widzę zapisów zabraniających jazdy z pasażem, a nawet więcej - ograniczeń dla motocyklisty.

Dla wyjaśnienia - nie pytam żeby "bić pianę" ale jak nie mogę brać pasażera to chcę wiedzieć na jakiej podstawie - konkretnie akt prawny i paragraf.

Oczywiście mówię o stanie po 19 kwietnia czyli po zluzowaniu ograniczeń.

Dokładnie ma ma takiej ustawy a to co pisza to bajki wyssane z stron niewiadomego pochodzeniaSą ograniczenia jeśli chodzi o transport publiczny a nie prywatny. 
 

w związku z wystąpieniem stanu epidemii.W rozdziale 8 "Nakaz określonego sposobu przemieszczania się" czytamy:

§ 18. 1. W okresie, o którym mowa w § 2 ust. 1, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje:

1) pieszo - jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie, chyba że zachowanie tej odległości nie jest możliwe ze względu na opiekę nad:

a) dzieckiem do ukończenia 13. roku życia,
b) osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

2) środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 295)
oraz pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą - danym środkiem lub pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc
siedzących.

Jak zatem jasno wynika ze specustawy, prywatne środki transportu nie zostały objęte żadnymi ograniczeniami. 

Odnośnik do komentarza

Jak nie jak tak   ?  ?    kurcze - żartowałem, ale widzę że ciśnienie jest takie że lepiej nie żartować ?  po wpisie MarP-a nie zdążyłem sprostować bo musiałem się ewakuować z pracy do domu ?   

 

 

Odnośnik do komentarza

W takim razie jak jest w samochodzie 2osobowym??

Bo to chyba takie żarty kto z kim i jak może. 

Ogólnie nie śmigam na Moto bo nie miałem potrzeby jazdy.

A jazda samemu jakos mnie nie racuje bez dalszych wycieczek i spotkań.

Co do przepisów to nie ma aby był zakaz poruszania się w dwoje.(chyba że za 1h coś się pozmienia )

P.s w moich rejonach dziś motocykli pełno z plecakiem i bez .Ale bez grup,wszystko pojedynczo . Okolice zawsze uczęszczane przez motocyklistów 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, subaru gtb320 napisał:

W takim razie jak jest w samochodzie 2 osobowym??

Bo to chyba takie żarty kto z kim i jak może. 

i żarty i nie żarty ? . Akurat w samochodzie jest jeszcze kwestia maseczek. W tym 2 osobowym też. Jak jedziesz z kimś z domowników to nie trzeba mieć, a jak z kimś obcym np. w pracy to maski są wymagane.  Chociaż jak się nad tym zastanowić to z kolei w innym miejscu ustawodawca pisze że w miejscu pracy to pracodawca decyduje o używaniu masek ? eh...

22 godziny temu, subaru gtb320 napisał:

P.s w moich rejonach dziś motocykli pełno z plecakiem i bez .Ale bez grup,wszystko pojedynczo . Okolice zawsze uczęszczane przez motocyklistów 

 U nas też pełno. Ja jako wzorowy obywatel jeszcze czekam. Jak przepis mówi że od 20-go, to od 20-go, a nie 19-go.   

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...