Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kombinacja znaków


Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

W takim przypadku ja bym wjechał i nie przejmował się konsekwencjami. Dużo jest takich sprzeczno?ci na naszych drogach i zastanawia mnie tylko czy osoba, która to wiesza takie znaki jest bezmózga czy jak :D

Swoj? drog? takie służby jak "straż miejska" powinna zgłaszać takie babole do odpowiednich organów i poprawiać oznakowanie.

Odnośnik do komentarza

Oba znaki wzajemnie się 'znosz?', więc bym jechał. Np s? znaki ograniczenie prędko?ci do 40 km/h, a pod spodem tabliczka z ciężarówk?, co oznacza, że znak dotyczy tylko ciężarówek. Tu jest zakaz ruchu rowerów z wyj?tkiem rowerów, więc sprawa jest prosta.

Odnośnik do komentarza

nie dokońca. Gdzie? juz widziałem podobny temat. tez pocz?tkowo wydawało się to bez sęsu, ale jednak to ma sęs, tylko kto sie w tym połapie :D Nie każdy jest urzędnikiem posiadaj?cym wiedzę w tym temacie. Jak znajde to podkleje :D

Odnośnik do komentarza

Opis znaku B-9 czyli tego widniejacego na powyzszym zdjeciu:

"Oznacza, że wjazd na drogę rowerów jedno?ladowych i dwu?ladowych jest zabroniony. Znak ten dotyczy również motorowerów."

Widocznie administrator drogi chce wyeliminowac z niej motorowery

Uważam jednak, że w opisie na dolnej tabliczce powinno być słownie napisane "Nie dotyczy rowerów". Użycie wizerunku roweru rzeczywi?cie może byc odczytywane jako zaprzeczenie górnego znaku.

Odnośnik do komentarza
Opis znaku B-9 czyli tego widniejacego na powyzszym zdjeciu:

"Oznacza, że wjazd na drogę rowerów jedno?ladowych i dwu?ladowych jest zabroniony. Znak ten dotyczy również motorowerów."

Widocznie administrator drogi chce wyeliminowac z niej motorowery

Przecież jest znak oznaczaj?cy zakaz wjazdu motorowerów (B-10), więc po co miano by sobie (i innym) w ten sposób komplikować życie? :D

Odnośnik do komentarza

Olsen masz rację - znak zakaz wjazdu motorowerów byłby wła?ciwy - jego opis: "Znak ten zakazuje wjazdu motorowerów na drogę . Nie dotyczy on rowerów."

Jaka logik? kierował się ten kto montował znaki??? Według mnie brak logiki.

Odnośnik do komentarza

już mi się przypomniało hehe Tutaj nie sa problemem motorowery, a zdaje sie riksze i zdaje sie o to chodziło administratorowi. To zdaje się wisi na jakiej? ?cieżce rowerowej

Odnośnik do komentarza

Je?li chodziłoby o riksze to zamiast kombinować powinno się postawić znak B-11 zakazuj?cy wjazdu wózkom rowerowym i rowerom wielosladowym... wszystko na temat

Natomiast tabliczka T-22 wisz?ca pod znakiem oznacza że znak nie dotyczy rowerów jedno?ladowych. Jedyne wytłumaczenie jakie widze to takie że może rzeczywi?cie chodzi o riksze ale akurat nie mieli znaku B-11 który jest do?ć rzadko spotykany. Osobi?cie nigdzie nie widziałem na żywo

Odnośnik do komentarza

Oj Panowie, Panowie... a ja poszperałem i:

pierwszy znak to "B-9 zakaz wjazdu rowerów oznacza zakaz ruchu na jezdni i poboczu rowerów"

a druga tabliczka to T-22 która precyzuje i wskazuje, że znak nie dotyczy rowerów jedno?ladowych"

Tak więc mamy tu doczynienia z zakazem poruszania się rowerami wielo?ladowymi czyli wg mnie trójkołowcami, z doczepionymi bocznymi kółkami, z przyczepkami itp. Można jeĽdzić tylko i wył?cznie samymi rowerami bez żadnych udziwnień.

A co do zakazu motorowerów to byłby znak "B-10 zakaz wjazdu motorowerów".

Sama riksza to chyba znak "B-11 zakaz wjazdu wózków rowerowych"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...