Skocz do zawartości
Forum Burgmania

prawo jazdu a skuter


Gość Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Haha, a ja może zadam inne pytanie.

DLACZEGO na burgmana miałoby nie być wymagane prawo jazdy?? Czy Burgman to jaka? Fura rz?dowa, czy może stoi ponad prawem??

Jest to wg. prawa MOTOCYKL(nawet 150ccm), więc trzeba na Niego mieć prawo jazdy kat. A. jedynie na burgmana 125(niedostępny w salonach w polsce, jedynie używane na allegro) wystarczy prawko kat. A1, jednak NIE MA BURGMANA na którego nie trzeba zadnego prawa jazdy...

My?lę, ze moja odpowiedĽ jest jak najbardziej jasna, choć pytanie troszkę dziwne, lecz jak kto? się nie zna, to spoko, ODPOWIEDZIAŁEM B) .

Pozdrowionko, Kuba :)

Odnośnik do komentarza
Haha, a ja może zadam inne pytanie.

DLACZEGO na burgmana miałoby nie być wymagane prawo jazdy?? Czy Burgman to jaka? Fura rz?dowa, czy może stoi ponad prawem??

Jest to wg. prawa MOTOCYKL(nawet 150ccm), więc trzeba na Niego mieć prawo jazdy kat. A. jedynie na burgmana 125(niedostępny w salonach w polsce, jedynie używane na allegro) wystarczy prawko kat. A1, jednak NIE MA BURGMANA na którego nie trzeba zadnego prawa jazdy...

My?lę, ze moja odpowiedĽ jest jak najbardziej jasna, choć pytanie troszkę dziwne, lecz jak kto? się nie zna, to spoko, ODPOWIEDZIAŁEM :) .

Pozdrowionko, Kuba :)

No wielkie dzieki.

To chyba żaden wstyd czego? nie wiedzieć oraz się na czym? nie znać. Dlatego też zadałem to pytanie.

Jeszcze raz wielkie dzieki. B)

Już się zapisuję na kursik. Może kto? zna jaki? fajny w Krakowie???

P.S. Ten serwis jest bardzo fajny i chyba tylko dzieki niemu zdecyduję się na zakup skutera Suzuki.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

HOLA HOLA...

Ja jestem z Trzebini, 30km od Krakowa, od strony Krzeszowic...

Je?li rzczywi?cie zastanawiasz się nad kupnem burgmana, skutera, to BARDZO miło, bo im więcej burgmaniaków, lub MaxiSkuetrzystów w moim regionie, tym lepiej, bo będzie z kim jeĽdzić na zloty...

Może napiszesz co? o sobie... Jakim skuterem się interesujesz...

Skontaktuj się zemn? przez gg, lub maila. Wszystko amsz podane w moim profilu, bardzo chętnie pogadam... A może i dałbym Ci jakie? namiary na dobre o?rodki Kursanckie, bo mam trochę znajomych z krakowa, co robili tam kursy...

A tak wogóle to WITAJ na naszym forum B)

Pozdrowionka, Kuba :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Witam.

Kubo w zasadzie wszystko juz napisal.

Kazdy jednoslad o poj. silnika wiekszej niz 50 ccm jest juz motocyklem. Do 125 ccm potrzebujesz Kat. A1 (lapie sie na to tylko Burgman 125) a powyzej tej pojemnosci "zalecane" B) jest prawo jazdy kat. A.

Nie pozostaje mi nic innego jak szczerze namawiac na zrobienie prawka i zakup jednego z Burgmanów lub jakiegokolwiek innego maxi- skutera.

Do zobaczenia na szlakach :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja byłem jeszcze lepszy " aparat" :)

Najpierw kupiłem YPcię, a dopiero potem zrobiłem prawko :):)B) . Nigdy nie zapomnę tego dnia. 27. grudnia, temp. 4-5 stopni, a ja sobie grzałem 80 km\h po Trasie Toruńskiej w lej?cym wtedy deszczu. Warto było.

Odnośnik do komentarza

Dzieki Wam wielkie za wszystkie uwagi.

Kuba prosił o to żebym się przedstawił.

No cóż mam 28 lat, pracuję w banku BPH, ale najważniejsze jest to że od wielu już lat choruję na jedno?lada. Jak miałem lat 15 to jeĽdziłem na komarach, rometach, a nawet javie po dziadku z 1962 roku. Oczywi?cie wszystko bez żadnych uprawnień.

Od kilku miesięcy zastanawiam się nad typem motocykla który najbardziej odpowiadałby moim potrzebom. Pod uwagę biore kilka kryteriów:

1. Mam stosunkowo duż? awersję do ryzyka, dlatego nie interesuj? mnie "przecinaki",

2. Lubię komfort i ważna jest dla mnie wyprostowana pozycja podczas jazdy.

3. Motocykl miałby być alternatyw? dla samochodu w dojeĽdzie do pracy, w garniturze, również podczas wiosennych i letnich deszczy.

Tak w ogóle to zawsze podobały mi się choppery, ale jak na razie nie stać mnie na utrzymanie samochodu, oraz powiedzmy dużego choppera na dalekie wyprawy oraz skutera na miasto.

Aż pewnego pięknego dnia trafiłem na Wasza stronę i dowiedziałem się że taki burgman ma w sobie cechy dużego motocykla, można na nim wyjechać gdzie? poza miasto z w miare normaln? predkoscia, a z drugiej strony jest idealny na jazde do pracy. Tak wiec wybór mam już raczej załatwiony.

Teraz trzeba tylko zsrobić prawko i co? zakupić.

Powiedzcie co? na temat kosztów utrzymania takiego np B400. Ile wynosi koszt ubezpieczenia rocznie, jakie? dodatkowe opłaty ??

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Otóż tak, do Nowego burgmanika, należałoby liczyć Pełny pakiet ubezpieczeniowy AC+OC+NW, co wychodzi przy nówce niestety ok. 2000-2500zł(nie wiem ile dokł?dnie teraz, ale to mog? Ci napisać wła?ciciele nowych furek...).

Ja za samo OC i NW zapłaciłem 109zł od kwoty 18000zł.

Spalanie na 100km, buja się w skali od około 3,5 litra do 6 litrów, przy naprawdę EKSTREMALNYCH warunkach...

Olej wymienia się co 6000km. Literek oleju kształtuje się mniej więcej w okolicach 40zł/litr a do burga wchodzi ok. 2200ml(o ile dobrze pamiętam).

Koszty, koszty.... Żeby jedzić takim skuterkiem, należałoby pomy?lec, nad jakim? ubiorem chroni?cym przed TFU TFU skutkami jakiegos upadku... Ubranko kosztuje różnie, w zależno?ci od jako?ci i firmy... jednak jest do?ć konieczne, choćby na dalsze wypady, choć i po mie?cie lepiej je mieć na sobie...

PóĽniej już chyba same tylko stałe przegl?dy i wymiany obowi?zkowe co X km.

Jesli będzie taka potrzeba, to oponki do burgera kształtuj? się ok.+/- 250zł tył i ok. 270zł przód, w zależno?ci od firmy...(ja podałem ceny Dunlopa).

To byłoby chyba tyle z kosztów użytkowania... te skutery się nie psuj? więc nie masz się czym martwić...

Co do jazdy w Garniaku, to wielu z Naszych użytkowników jeĽdzi swoimi maxi do pracy w garniakach i nie jest to nic dziwnego, ubiór jak ubiór...

To byłoby chyba tyle...

Zapraszam na Priv po więcej informacji...

Pozdrowionko, Kuba B)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A czy na malucha tez trzeba miec prawo jazdy czy nie bo w sumie to taki malenki samochod :) Ehh prawo o ruchu drogowym wyraznie mowi ze na pojazdy jednosladowe o pojemnosci wiekszej niz 50 ccm nalezy miec prawo jazdy kategorii A. A chcac nie chcac Burgman nie jest tuningowana 50-tka. Skuter to motocykl, tak samo jak sedan czy combi to auto.

A zapytac sie oczywiscie mozna to nie boli. B)

Ubezpieczenie jest uzaleznione oczywiscie od posiadanych znizek, ja za AN400 place 1200 zl za AC/OC/NW ale mam 60 % znizek. Do tego rozbijam to na 4 raty bez oprocentowania wiec wychodzi 300 zl kwartalnie. To juz kwota do zaakceptowania. Co do ubioru, to faktycznie sam jezdze w garniturze do pracy, choc w tej chwili ze wzgledu na pogode zakladam na koszule kurtke motocyklowa, i spodnie od "kondoma". Mam tez zestaw jednoczesciowy, bo jesli zaczne juz jezdzic tylko w garniturze lubie miec pewnosc ze w deszczu do pracy przyjade suchy. Zreszta woze ze soba mase gratow potrzebnych czy nie, ale kto by sie martwil co woze skoro mam olbrzymi bagaznik :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...