Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kradziez zdjec to tez kradziez


Rekomendowane odpowiedzi

strzalka

nie wiem czy temat tu pasuje( jezeli nie to prosze o przeniesienie do odpowiedniego dzial) ale musze sie wyladowac whist

jakis dowcipnis ;) wykorzystuje MOJE ZDJECIA do sprzedazy swojego scootera (ogolnie rzecz biorac lamie prawa autorskie) jezeli jest czlonkiem tego forum(jezeli nie to tez) to radze mu je usunac (jak nie to beda problemy)

a kupujacych ostrzegam ze pojazd sprzedawany nie jest przedstawiony na tych zdjeciach

o i odrazu mi lepiej

arek

Odnośnik do komentarza

no to nie tylko jest oszust, bo zamieszczenie ogłoszenia jest złożeniem oferty

ale i nie płaci za prawa do wizerunku

tacy już ci ludzie whist

ale nie działa z nami w ?więtokrzyskim, jaki? drab nieznany

Odnośnik do komentarza

Takie sprawy trzeba od razu zgłaszać do administracji serwisu, ale widzę, że zdjęcia już wykasowane...

Dodatkowo możesz zadzwonić do go?cia [telefon podany w ogłoszeniu] i go trochę postraszyć ;)whist;)

Odnośnik do komentarza

nie przesadzacie trochę?

zdjęcia formatu znaczka pocztowego na dodatek zrobione byle gdzie i byle jak a Wy

robicie aferę jakby kto? Wam ukradł obraz Matejki,

ja rozumiem, że to s? prawa autorskie ale jest też co? takiego jak logiczne my?lenie,

widzę, że coraz bliżej nam do USA gdzie patenty s? na wszystko i nawet jak chcesz pu?cić b?ka

to się trzeba zastanowić czy kto? już kiedy? podobnego nie pu?cił...

Odnośnik do komentarza

Nie nie przesadzamy...

Prawo autorskie w tej kwestii nie pozostawia w?tpliwo?ci,a umieszczenie zdjęć, które nie prezentuj? wła?nie sprzedawanego towaru jest okoliczno?ci? wymagaj?c? dodatkowego potępienia.

Podejrzewam, że nie miałby? podobnych w?tpliwo?c, gdyby fotografowanie było jedn? z dziedzin, która dostarcza Ci srodków do utrzymania. My dziennikarze i fotoreporterzy zd?żyli?my się już nauczyć, że jeżeli kto? raz wlezie do Twojego ogródka bez pytania, to będzie po nim już zawsze bezczelnie łaził i brał co chciał...

Po to wdrożony m.in. system EXIF, który ma chronić fotografów przed braniem w sieci co kto chce i jak chce.

I nie chodzi tylko o odpłatno?ć. Uwierz, że wystarczy zwykła pro?ba i sprecyzowanie po co, a oddam Ci jedno z moich zdjęć.

I wybacz, ale dodam: fotka nawet wielko?ci znaczka pocztowego to jednak nie jest pierdnięcie i nawi?zanie jest cokolwiek nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
nie przesadzacie trochę?

zdjęcia formatu znaczka pocztowego na dodatek zrobione byle gdzie i byle jak a Wy

robicie aferę jakby kto? Wam ukradł obraz Matejki,

ja rozumiem, że to s? prawa autorskie ale jest też co? takiego jak logiczne my?lenie,

widzę, że coraz bliżej nam do USA gdzie patenty s? na wszystko i nawet jak chcesz pu?cić b?ka

to się trzeba zastanowić czy kto? już kiedy? podobnego nie pu?cił...

strzalka

zdjecia sa moja wlasnoscia czy sa ladne czy tandetne nie ma znaczenia :rolleyes: sa moje!! i koles nie ma prawa ich uzywac, LOGICZNIE myslac powinien poprosic o zgode uzywania zdjec. takie jest prawo

arek

Odnośnik do komentarza

strzalka

zdjecia sa moja wlasnoscia czy sa ladne czy tandetne nie ma znaczenia :rolleyes:  sa moje!! i koles nie ma prawa ich uzywac, LOGICZNIE myslac powinien poprosic o zgode uzywania zdjec. takie jest prawo

arek

tak, nie ma co do tego w?tpliwo?ci ale kolunio ukradl te foty z mobile.de i pewnie nawet nie ma pojęcia, że kto? w kraju o tym wie :-)

ale sam uczciwe napisz co straciłe? w ten sposób? chyba niezbyt dużo :-)

dla mnie dziwne jest to, że kto? daje fotki sprzętu którego nie jest wła?cicielem, co to ma na celu?

Odnośnik do komentarza
Masz rację, że wystarczy zapytać i pewnie wiekszo?ć da za free swoje prace ale dam głowę, że kole? nawet nie wie, że jakby nie było kogo? okradł

Wła?nie o to tu chodzi :rolleyes:

Autorowi w?tku nie chodzi o to ile kasy stracił, bo nic nie stracił. Ale o zupełny brak ?wiadomo?ci, tych co tak postępuj?, że to jest kradzież! Pomijam fakt, że go?ć sprzedaje co?, czego nie pokazuje. Lub inaczej, sprzedaj?c oszukuje pokazuj?c co? innego :rolleyes:

W serwisie alledrogo często dochodzi do tzw "kradzieży zdjęć" i niestety nie jest łatwo dochodzić tam swoich praw. Czemu wcale się nie dziwię. Dlatego najlepszym rozwi?zaniem jest podpisywanie własnych zdjęć w widoczny sposób.... ale m?dry Polak po szkodzie...

Odnośnik do komentarza

Po to wdrożony m.in. system EXIF, który ma chronić fotografów przed braniem w sieci co kto chce i jak chce.

A czy EXIF-a nie da się pozmieniać edytorem binarnym ?

Odnośnik do komentarza
nie przesadzacie trochę?

zdjęcia formatu znaczka pocztowego na dodatek zrobione byle gdzie i byle jak a Wy

robicie aferę jakby kto? Wam ukradł obraz Matejki,

ja rozumiem, że to s? prawa autorskie ale jest też co? takiego jak logiczne my?lenie,

widzę, że coraz bliżej nam do USA gdzie patenty s? na wszystko i nawet jak chcesz pu?cić b?ka

to się trzeba zastanowić czy kto? już kiedy? podobnego nie pu?cił...

no to kolego Twoje zdjęcie rzucimy do serwisu towarzyskiego :)

i co wtedy będzie mowa o patentach whist

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie jest ważne czy zdjęcie ma format metr na metr czy milimetr na milimetr - liczy się fakt zaboru cudzego dobra, czego? wytworzonego przez inn? osobę. nie ma tu znaczenia jako?ć zdjęcia liczy sie fakt. Kradzież jest kradzież? niezależnie od tego jaka jest warto?c przedmiotu jak i od tego (jak kto? pisał) czy kto? sie dowie.

Sam znalazłem ciekawostkę w lipcowym |wiecie Motocykli (giełda) - trzy zdjęcia tego samego moto - trzy różne opisy (cena itd.) - pytanie czy to kradzież tych co się ogłaszaj? czy niechlujstwo warsztatowe ekipy redaguj?cej?

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza

Wspomnieć warto, że ludzie często zamieszczając swoje zdjęcia np. na różnych portalach społecznościowych zrzekają się bądź odstępują serwisowi prawa do swoich zdjęć akceptując regulamin serwisu (tyczy się to praw majątkowych, gdyż autorskie są niezbywalne).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...