Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przerejestrowanie skutera w UE.


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz juz wiem dlaczego Niemcy nie chca sprzedawac zarejestrowanych sprzetow... Wczoraj wlasnie dostalem wezwanie do zaplaty podatku za Hexagona, po kilku telefonach i straconej ok. godzinie, dowiedzialem sie ze dalej jest on zarejestrowany na mnie w Niemczech ;) , mimo ze sprzedalem go i zostal przerejestrowany w maju 2004 w Polsce!!! Podobna jazda z Yp250 sprzedana ok. czerwca 2004. W pale sie nie miesci!!! W urzedzie poinformowano mnie ze te pojazdy NIE POWINNY byc w Polsce przez urzad zarejestrowane bez uprzedniego wyrejestrowania w Niemczech! Fajne urzedy sa w tej UE... Cale szczescie podatki za moto nie sa takie wysokie, jednak wkurza mnie, ze bede musial doplacic za 10 i 9 miesiecy uzytkowania sprzetow, ktore juz od dawna jezdza po Polsce :P , a ja od dawna nie jestem ich wlascicielem.

PS. Cale to pitolenie o przeplywie informacji i wysylaniu danych o przerejestrowanych pojazdach do krajow pochodzenia(UE), mozna wiec uznac za jedna wielka lipe... No chyba ze trwa to dluzej niz 10 miesiecy :P , w co i tak nikt nie wierzy...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Już teraz wiesz dlaczego Helmuty nie oddaj? na blachach DE...

Wymeldowanie, umowa, brief i leć sobie człowieku do zulassung stele po blachy wyjazdowe.

Tak naprawde to dla własnej pewno?ci powiniene? wyrejestrować Hexa i Yp' ke i miałby? z bańki.

Nauczka na przyszło?ć...

Odnośnik do komentarza

Heh

No to nieĽle namieszali nasi "kochani urzędnicy"

Najciekawsze jest to że we Wrocławiu urz?d komunikacji stanowczo twierdził że informacja o wyrejestrowaniu idzie do Niemiec i nie ma z tym żadnych kłopotów.

Jak zwykle okazuje się że ludzie robieni s? na szaro ;) a urzędników to trzeba wystrzegać sie jak zarazy :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
(...) Nauczka na przyszło?ć...

A zebys wiedzial... Teraz to juz nawet znajomej osobie nie sprzedam raczej nic zarejestrowanego.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No to faktycznie niezly kwas. Mam nadzieje ze T-maxa tez wyrejestrowales odrazu ? Niestety z przeplywem informacji w Polsce jest fatalnie, nie istenieja zadne systemy wymiany informacji. Sam wymieniajac prawo jazdy i majac mandat myslalem ze nie otrzymam nowego bo dziala system weryfikacji, tak zreszta mnie poinformowal urzad. Okazalo sie ze wymieniajac prawko, rowniez wyczyscilem sobie swoje mandatowe konto.

A czy nie ma mozliwosci ze jesli Szaary i Ermi wysla z urzadu polskiego potwierdzenia ze skutery faktycznie sa w polsce od daty .... to nie otrzymasz zwrot nieslusznie zaplaconego podatku ?

Odnośnik do komentarza

Eh, nie ma co kombinowac... Wole zaplacic i miec spokoj, a przy okazji nauczke zeby dmuchac na zimne. Najbardziej wkurza mnie to, ze praktycznie nic sie nie zmienilo i zmylilo mnie wejscie Polski do UE. Bo wczesniej nigdy bym takiego babola nie strzelil.

PS. A Tmaxa wyrejestrowalem...

PS2. Ja to male piwo, pomysl sobie jak ktos musi doplacic kilkaset euro do interesu- w przypadku samochodu. Takiemu to sie nie dziwie ze jak uslyszy pozniej, ze kupiec z Polski, to juz przez telefon mowi ze do tego kraju nie sprzedaje ;) , nawet mimo tego ze pojazd jest wymeldowany.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Hmm, w moim przypadku było jeszcze inaczej: dostałem Abmelldung i tablice rejestracyjne. Wła?ciciel stwierdził, że ich nie potrzebuje B)

Zobaczymy jak będzie z rejestracj? w urzędzie, wtedy się wyja?ni co i jak.

Odnośnik do komentarza

Sprzedawca ma obowiazek przekazac Abmeldebescheinigung nastepnemu wlascicielowi, a tablice z wymazanymi nalepkami i tak sa niewazne B) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...