Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Planowanie noclegów


Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Motowiariaty,

planuję wycieczkę do Bawarii i kombinuję by znaleźć tani nocleg. Nie potrzebuję wysokiego standardu tylko coś lowbudget. Namiot raczej odpada, bo tam noce mogą być chłodne. Planując wyprawę za granicę - gdzie szukacie noclegów, na jakich stronach?

Tak naprawdę to ciekawy jestem jak wygląda kwestia cen pod tytułem "zimmer frei", czyli nocowanie z ulicy, u zwykłego Helmuta. Czy jest jakaś stronka, która zrzesza osoby wynajmujące takie pokoje?

Odnośnik do komentarza

Booking/Trivago Twoim przyjacielem.
Na nocowanie prosto z ulicy uważaj, to czasem nie taka prosta sprawa - przerobiliśmy to 3 lata temu pod Inssbruckiem - spędziliśmy sporo czasu próbując znaleźć coś w ostatnim momencie - nic, ale to totalnie nic nie mogliśmy znaleźć, nawet jak szukaliśmy do kwoty 80E/łeb.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Sysgone napisał:

{....przerobiliśmy to 3 lata temu pod Inssbruckiem - spędziliśmy sporo czasu próbując znaleźć coś w ostatnim momencie - nic, ale to totalnie nic nie mogliśmy znaleźć...}

Aż mi kask spadł na asfalt, z wrażenia ? jak wyszedłem z recepcji

W Europie rekomenduję  tylko Booking.com

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Kamil napisał:

A coś jak pokoje na kempingach?

Tu nie pomogę, my zawsze wybieramy pokoje ze śniadaniami. Bo często - gęsto w ciągu dnia albo nie chce się jeść, albo akurat nie ma gdzie. Więc porządne śniadanie to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Polecam też sprawdzać na www.airbnb.pl - często można znalezc coś sporo taniej niż na bookingu, niestety tu brak opcji z wyżywieniem ?

Odnośnik do komentarza

Witam, powtórzę jak mantrę oraz przedmówcy : booking i warunki. Nie zapomnij o ubezpieczeniu siebie i assistance na moto, nie patrz na cenę tylko na to co Ci zapewnia ( można znaleźć z limitem 1500 km EU ).

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ashoot napisał:

Polecam też sprawdzać na www.airbnb.pl - często można znalezc coś sporo taniej niż na bookingu, niestety tu brak opcji z wyżywieniem ?

Potwierdzam Airbnb jest często dużo tańsze od bookingu . 

Szukajw promieniu ok 20km od miejsca docelowego różnica w cenie bardzo duża. Jeżeli miałbym dać 80eur to zainwestował bym w porządny śpiwór i kamping. Jeżeli jedziecie grupą to domki na kempingach są dobrą opcją.  

Odnośnik do komentarza
Dnia 6.01.2020 o 21:19, kowal napisał:

Witam, powtórzę jak mantrę oraz przedmówcy : booking i warunki. Nie zapomnij o ubezpieczeniu siebie i assistance na moto, nie patrz na cenę tylko na to co Ci zapewnia ( można znaleźć z limitem 1500 km EU ).

 

Witaj. Podaj jaka firma oferuję assistance na motocykl z limitem 1500 km Europa .Głowa bardziej spokojna przy wyjazdach w pojedynkę. Jaki koszt takiego ubezpieczenia. Ja w ubiegłym roku szukałem i nie trafiłem na taką opcje . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Witaj. Podaj jaka firma oferuję assistance na motocykl z limitem 1500 km Europa .Głowa bardziej spokojna przy wyjazdach w pojedynkę. Jaki koszt takiego ubezpieczenia. Ja w ubiegłym roku szukałem i nie trafiłem na taką opcje . Pozdrawiam 
Ja mam w Hestia tak jak kowal pisze koszt około 600zł z OC

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

 

49 minut temu, romeo1971 napisał:

Ja mam w Hestia tak jak kowal pisze koszt około 600zł z OC

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Dzięki

Z tabeli Hestii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez limitu, dodatkowo poza Polską limit 1250 km (limity łączą się) Wariant "prestiż" wyjaśnij mi o co chodzi limity się łączą. Czy chodzi że od granicy Polski 1250 km.

Odnośnik do komentarza
 
Ok. Dzięki
Z tabeli Hestii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez limitu, dodatkowo poza Polską limit 1250 km (limity łączą się) Wariant "prestiż" wyjaśnij mi o co chodzi limity się łączą. Czy chodzi że od granicy Polski 1250 km.
Nie mam pojęcia najważniejsze dla mnie było to że do kraju mi starczy musisz się dowiedzieć u agentka i daj znać

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, ik26 napisał:

Z tabeli Hestii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez limitu, dodatkowo poza Polską limit 1250 km (limity łączą się) Wariant "prestiż" wyjaśnij mi o co chodzi limity się łączą. Czy chodzi że od granicy Polski 1250 km.

 

16 godzin temu, romeo1971 napisał:

Nie mam pojęcia najważniejsze dla mnie było to że do kraju mi starczy musisz się dowiedzieć u agentka i daj znać emoji3.png

Panowie, mała prośba.  

A możecie dyskusje na temat ubezpieczeń przenieść tutaj klik klik  ?  Temat jest dość ciekawy, ale ten wątek był o noclegach ? 

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.01.2020 o 08:22, ik26 napisał:

Potwierdzam Airbnb jest często dużo tańsze od bookingu . 

Czy macie jakieś nieciekawe historie powiązane z wynajmem poprzez airbnb? Chodzi mi głównie o rezerwację, której po dojechaniu na miejsce by nie było.

Odnośnik do komentarza

Ja do tej pory przeważnie korzystałem z  bookingu i airbib i nie było problemu jedynie to gospodarze źle określali położenie gps . A co do problemów to wydaje mi się że wszędzie się mogą zdarzyć .  Nawet duże sieci hotelowe nie zawsze ogarniają. A airbnb to w dużej mierze wynajem przez prywatne osoby które nie za bardzo ogarniają temat, szczególnie w tych niby "bardziej rozwiniętych krajach" 

Odnośnik do komentarza

Jako podsumowanie bo właśnie kończę temat noclegów to wyszło mi, że:

- okolice Alp czyli Niemcy i Austria to zdecydowanie AirBNB;

- zachodnie Czechy - Agoda;

- wschodnie Czechy - Booking.

I tak jak pisali przedmówcy: wszystko trzeba sprawdzić, czyli dopasować jakość do ceny jak i zapotrzebowania współpasażerki ?

Odradzam trivago bo dają ceny wyższe niż to co wcześniej.

Casamundo i Wimbu to szkoda czasu - rewelki nie ma.

A noclegi na Skyscanner mi nie działaja.

Odnośnik do komentarza
Dnia 14.01.2020 o 08:45, Kamil napisał:

Czy macie jakieś nieciekawe historie powiązane z wynajmem poprzez airbnb? Chodzi mi głównie o rezerwację, której po dojechaniu na miejsce by nie było.

Mam bardzo złe doświadczenia z ofertami typu AirBnB. Pierwszy raz się zdecydowałem i nigdy więcej.

Chodzi o Budapeszt: pierwszy apartament (po dojechaniu) okazał się niewypałem, ponieważ... zabrakło prądu w budynku i zostałem na lodzie, bez noclegu.

Drugi apartament (Budapeszt, ten sam wyjazd), zacząłem szukać na szybko, zrobiłem rezerwację okazało się, że... mieszkanie jest nieposprzątane (dalej nie miałem gdzie spać ? )

Ostatecznie wylądowałem w Radissonie za 53.154 HUF za noc (ile to jest w PLN/EUR można sobie przeliczyć...)

Podsumowując: Moim zdaniem AiRBnB to opcja dla licealistów, studentów albo osób, których nie stać na hotel. Mniej ryzykowny wydaje się namiot ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...