Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Alpy 2019 Suzuki Burgman 650


ik26

Rekomendowane odpowiedzi

Jak koś ma ochotę to może pooglądać sobie Alpy z pozycji 2oo. Grossglockner i Stelvio. Jakość nie za bardzo filmu. Jak ktoś mógłby doradzić jak poprawić jakość filmów tzn. ustawienia kamery Y4k+ to byłbym wdzięczny. Kupiłem ją tydzień przed wyjazdem i tak nagrywałem. Chyba że z niej nic lepszego nie wyciągnie., choć w testach porównywali z Go Pro . Jedynie stabilizacja jest gorsza.

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki. W ciągu 10 dni tylko raz ubrałem ciuchy przeciwdeszczowe i to profilaktycznie jak wyjeżdżałem na Passo del Mortirolo 1852m.n.p.m. Po raz pierwszy wydawało mi się że jadę w chmurach. Lance Armstrong w jakimś wywiadzie mówił że to jest najbardziej wymagająca przełęcz .

IMG_20190718_092338.jpg

IMG_20190718_092419.jpg

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, tommac napisał:

Widoki niesamowite. Podziwiam odwagi. Po prostu super filmik na zimowe wieczory.

Dzięki. Wyjazd to był spontan. Ale trochę szczęścia miałem. Jak wracałem to na autostradzie węgierskiej chyba sobie przysypiałem. Szybki zjazd na parking i tu była trochę śmieszna sprawa .,Trzecia kawa mnie nie obudziła ale jak przyjechały służby pompować szambo i wypadł im wąż to sobie wyobraźcie jak szybko się obudziłem i pełny parking w mgnieniu oka opustoszał . Widoki cudne i ten austriacki porządek.

Odnośnik do komentarza

Filmik mega, widoki przepiękne, te winkle góry, przełęcze. 

Szczerze zazdroszczę i to bardzo.

Pozdrawiam i więcej takich niezapomnianych chwil.

P.S. Znajdzie się jakiś sponsor na taką wycieczkę , lub chociaż połowę ? Maja powinna dać radę ?

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, atat13 napisał:

P.S. Znajdzie się jakiś sponsor na taką wycieczkę , lub chociaż połowę ? Maja powinna dać radę ?

Jeśli chodzi o obawy czy da radę Maja to zero obaw . Przegląd i w drogę. Jak zobaczyłem czym ludzie wyjeżdżają na Grossglockner to zrozumiałem że wystarczy tylko chcieć. Vespami , traktorami zabytkowymi . potężnymi customowymi motocyklami. Ale największy szacunek we mnie wzbudzali rowerzyści zapakowani bagażami czy ciągnącymi wózek z bagażami. Na Stelvio często słychać było brawa dla rowerzystów wjeżdżających  na przełęcz. A jeśli chodzi o koszty to największe były na paliwo, ale to orientacyjnie można wcześniej zaplanować. Tak więc do wiosny i lata. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza

IK26 : tylko samymi chęciami człowiek nie zapłaci za paliwko, nocleg i żarcie , dlatego pisałem o sponsoringu ?

Dziś zawożąc młodą do dziadków puściłem im filmik i też im się podobał (lubią też góry).

Jak mozesz to napisz orienacyjny koszt poniesiony przez Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Z początku zacząłem liczyć ale później zrezygnowałem.   Tak więc orientacyjnie

Noclegi:

Mimo że sezon lipiec to tragedii nie było

2x kemping Grossglockner i Bolzano po 15 eur. kempingi na zachodzie czy w Chorwacji są naprawdę na wysokim poziomie sanitariaty ,kuchnia , pralnie itd IMG_20190717_072211.jpg.c3219b4f75164b34adb4b161e8d5d2fa.jpg

Hostel nad jeziorem Garda 15 eur. ( rewelacja jeśli chodzi o klimat jak bym się przeniósł w lata 70 muzyka itd -dzieci kwiaty rozumiecie o co chodzi)

2 noce w gospodarstwie agroturystycznym z stadniną koni koło Savony chyba 57 eur. z śniadaniem  (full wypas)IMG_20190720_070707.thumb.jpg.bf6f8c20d277079c487a0f98c678fc2b.jpg

Hostel w Wenecji 16 eur. ( nora)IMG_20190721_203615.jpg.cd5c6c455205ad52ef61d3f55115086c.jpg

3 noce Klevovica  2x14 eur. (najlepszy hostel wg chyba wszystkich tam przebywających prywatność ,klima,  gospodarze ,  no 5*)IMG_20190723_080531.jpg.a08bb28227faac30c7af983670a089f8.jpg

Wyżywienie:

Dużo prowiantu z sobą  słoiki ,zupki, małe konserwy duża część wróciła z powrotem.

Zakupy przeważnie w Lidlu ceny naprawdę bardzo podobne, pizza od 7- 9 eur, podobnie makarony. 

Transport:

Viniety - Czechy za darmo, Austria chyba 5.40 eur. za 10 dni , Włochy kawałek Francji Słowenia zero km po autostradach , Chorwacja tylko autostrada od Karlovac do Letenyje opłaty na bramkach ale nie pamiętam ile . Węgry vinieta 10 dni chyba 27 zł. 

Paliwo średnio po 1.6 1,7 eur. x kilometry ile planujesz. Najwięcej tankowań miałem w Włoszech a tam nawet płaciłem jeden bak 1.92 eur rozbój w biały dzień . Na tablicy z daleka 1.72 a że koleś nachalnie mi nalał na szczęście- do baku to w kasie 1.92.  Skąd miałem wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 4.01.2020 o 22:20, ik26 napisał:

...............2x kemping Grossglockner i Bolzano po 15 eur. kempingi na zachodzie czy w Chorwacji są naprawdę na wysokim poziomie sanitariaty ,kuchnia , pralnie itd 

może trochę lamerskie pytanie ale ...   pamiętasz czy cena noclegu ma kempinku jest za osobę, czy podobnie jak w PL na cenę składa się:  cena za osobę + namiot + motocykl ?  I czy np. są też dodatkowe opłaty za prysznic ?  

Odnośnik do komentarza

Tak cena to jest składowa osoba ,miejsce pod namiot, opłata coś w stylu klimatyczna.15 EUR. Jeśli jedziesz z plecakiem to taniej bo podatek plus osoba. Natomiast pozostałe prysznic,kuchnia,pralnia (tu różnie albo w cenie albo automaty na żetony czy euro) są w cenie. Wydaje mi się że że kampingi w Austrii czy w Niemczech są tanie. Natomiast Chorwacja powyżej 4* nad morzem drogo ok.25 euro. I ciężko o miejsce. Ale standardy wysoki. A jesze jedno na kampingach przeważnie są małe restauracje a na tych większych sklep i bankomat . Ceny niestety wysokie. Ale jak kogoś przyciśnie to jest taka opcja. 

Przykładowo https://www.nationalpark-camping.at/de/camping.html widzę że doszła opłata za śmieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...