Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Komentarz do tekstu Airbag w Maxi Skuterze


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W komentarzach padlo pytanie co sie dzieje z nogami kierowcy motocykla podczas wypadku. Na tych 2 filmikach wyraznie widac ze nogi kierowcy az tak bardzo podczas wypadku nie sa narazone, a cale uderzenie idzie na klatke piersiowa i stad wlasnie w FJS poducha ktora ma za zadanie chronic to co najbardziej ulega uszkodzenia. Zastanawia mnie jedno, co sie dzieje w FJS po odpaleniu poduchy z szyba ?

No ta teraz podglad na crash test i nogi kierowcy

zderzenie czolowe z motocyklem

Zderzenie boczne

Na filmach wyraznie widac ze gdyby byla poducha z przodu, obrazenia nie byly by takie tragiczne, a po wyladowaniu na ziemi swoja role najlepiej by wlasnie spelnila kurtka z poduszkami, chroniac newralgiczne miejsca. Jeszcze tylko ktos wymysli spodnie z poduszkami i juz wtedy bedzie cacy i bezpiecznie

Pozdrawiam :huh:

Odnośnik do komentarza

Szyba chyba nie jest problemem. Jest tak zamocowana aby sprostac napierajacemu wiatrowi, ale w druga strone wystarczy ja jekko popchnac, zeby sie wyczepila z mocowan. Wiec wylatujac przez kierownice nie ma z nia najmniejszego problemu :huh: . Po odpaleniu airbagu kierowca "przeslizguje" sie na nim ponad ostrym i twardym kokpitem i kierownica, a szyba pewnie po prostu odpada.

Odnośnik do komentarza

Witam, jednak oba te wypadki dotycz? motocykla, gdzie układ ciała kieruj?cego jest zgoła inny niż w prezentowanej Hondzie i gdzie niemały wpływ na obrażenia miał pasażer lec?cy z tylnego miejsca i wpychaj?cy prowadz?cego na szybę. Przypuszczam, że w wypadku uderzenia w pozycji "kanapowej" kieruj?cy zsun?ł by się w kierunku w którym zazwyczaj trzyma nogi, czyli złożył się ku przodowi i w dół dlatego s?dzę, że w wypadku skuterów wła?nie z uwagi na pozycję kierowcy powinno się raczej zadbać o nogi. Mogę się naturalnie mylić bo nie mam takich do?wiadczeń. A może kto? miał niegroĽnego dzwonka i może napisać w któr? stronę się leci?

Odnośnik do komentarza

Leci sie zazwyczaj przez kierownice ;) . W momencie uderzenia, miedzy innymi tyl skutera sie podnosi i kierowca jest katapultowany do przodu. Przy czolowym uderzeniu nigdy nie zsuwa sie, czy leci w dol. Zreszta najlepszym sposobem (jesli oczywiscie mamy czas na reakcje), jest mocne wybicie sie i wyskoczenie do gory przed uderzeniem. Sam mam znajomego, ktory w ten sposob z sytuacji jak na filmiku(boczne uderzenie), wyszedl bez szwanku, bo po prostu po odbiciu sie od podnozkow, przelecial nad samochodem.

Ja znowu, mialem wypadek (kierowca samochodu wymusil pierszenstwo) i ze swojego doswiadczenia wiem, ze czasami nawet nie ma czasu aby dotknac klamki hamulca, nie mowiac juz o jakims wyskoku. Tak szybko sie wszystko dzieje...

Jednak jedyne obrazenia wynikly z bezposredniego uderzenia samochodu w moja noge...

Odnośnik do komentarza

Jechałe? motocyklem czy skuterem, bo jad?c motocyklem o wybiciu możemy pomy?leć o ile naturalnie mamy na to czas, stopy s? zazwyczaj bezpo?rsdnio pod siedzeniem, a na skuterze to chyba jak utrzymamy sztywne nogi to nas samo katapultuje ;)

Może trzeba by zrobić jakie? testy ;) , pojawiło się kilka nowych modeli - zgłaszam się jako kierowca do crash testów ;)

Odnośnik do komentarza

Witam

W tamtym roku miałem mał? stłuczkę - nie wyhamowałem przed samochodem i uderzyłem go w tył . I tak jak poisano wcze?niej leci sie raczej do góry , tzn. przez kirownicę . Ja jechałem zbyt wolno żeby przelecieć przez kierownicę , ale delikatnie mnie podbiło tak że uderzyłem klatk? w szybę ( szyba została na miejscu ) i niestety krokiem w kierownicę ( na szcze?cie bez przykrych konsekwencji ;) ) . Może Majesty 250 to nie FJS , ale pozycja mw. podobna tzn. kanapowa .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...