Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Albania wrzesień


ik26

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o pomoc, doradzenie na co zwrócić uwagę odnośnie trasy do Albanii.  Start wstępnie 1-2 wrzesień.Główny cel kanon rzeki Tara i Plivy oraz droga SH 20.Wstępnie wyznaczyłem sobie przystanki w Doboj, Niksic 2noce baza wypadowa do kanionu i końcowy Wlora. Na bookingu  noclegi tanie i są. Tak więc namiotu nie biorę. Może ktoś był nie dawno i ma świeże spojrzenie.https://goo.gl/maps/1VBWumejmaVtgpTs8

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Jack napisał:

Powiedz jak było z płatnościami. Czy kartą np Revolt można płacić w Serbii , Bośni i Hercegowinie oraz w Czarnogórze i Albanii. Czy trzeba mieć większą ilość gotówki.

Odnośnik do komentarza

Mogę napisać o Serbii, przejeżdżałem przez nią autem 10 dni temu. Na pewno można płacić Visą i Mastercard. Autostrady płatne - system bramkowy. Paliwo drogie chyba niecałe 7zł. W wielu miejscach można płacić w euro. Miedzy bramkami często mają odcinkowy pomiar prędkości - przy bramkach zjazdowych oczekują już klientów (lepiej uważać i nie przekraczać prędkości). W piątek znowu przejeżdżam przez Serbię (trasa Bułgaria-Nowy Sad-Rybnik), jak chcesz, to napisz na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza

 

54 minuty temu, tommac napisał:

Mogę napisać o Serbii, przejeżdżałem przez nią autem 10 dni temu. Na pewno można płacić Visą i Mastercard. Autostrady płatne - system bramkowy. Paliwo drogie chyba niecałe 7zł. W wielu miejscach można płacić w euro. Miedzy bramkami często mają odcinkowy pomiar prędkości - przy bramkach zjazdowych oczekują już klientów (lepiej uważać i nie przekraczać prędkości). W piątek znowu przejeżdżam przez Serbię (trasa Bułgaria-Nowy Sad-Rybnik), jak chcesz, to napisz na co zwrócić uwagę.

Dzięki. Super info .Jeśli chodzi o prędkości listonosz mnie ostatnio leczy dość skutecznie. A na autostradzie gotówka czy można płacić kartą? Wstępnie Serbię chyba sobie odpuszczę

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wszędzie - we wszystkich krajach - na bramkach płaciłem Mastercard podłączoną do konta w Euro. Przelicza na lokalną walutę wg całkiem korzystnego kursu. Podobno Revolut jest jeszcze korzystniejszy ale to już chyba groszowe różnice. W Albanii w większości miejsc turystycznych już można płacić kartą, ale na kilkudniowy pobyt lepiej zakupić trochę Leków. Na stacji benzynowej lepiej spytać czy zapłacisz kartą, bo naklejka Visa - Mastercard nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ik26 napisał:

. Ale chyba tam są dinary?

Tak, oczywiście dinary, ale podpowiacz w telefonie jest mądrzejszy i zmienia treść po swojemu. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym przystanki zrobił Budapeszt i Sarajewo, potem drogą na Foca to mostu na Tarze. Z Albanii to głównie sh20 a noclegi lepiej i taniej w Montenegro. Powrót bym zrobił przez Albanię do jeziora Ohrydzkiego.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Jack napisał:

Wszędzie - we wszystkich krajach - na bramkach płaciłem Mastercard podłączoną do konta w Euro. Przelicza na lokalną walutę wg całkiem korzystnego kursu. Podobno Revolut jest jeszcze korzystniejszy ale to już chyba groszowe różnice. W Albanii w większości miejsc turystycznych już można płacić kartą, ale na kilkudniowy pobyt lepiej zakupić trochę Leków. Na stacji benzynowej lepiej spytać czy zapłacisz kartą, bo naklejka Visa - Mastercard nic nie znaczy.

Ja ostatnio płaciłem Revoltem . Rewelacja . Choć na jednej z bramek w Chorwacji mi ją nie zaakceptowało . I to była moja jedyna operacja gotówkowa w ciągu 10 dni.

6 minut temu, RONIN napisał:

Ja bym przystanki zrobił Budapeszt i Sarajewo, potem drogą na Foca to mostu na Tarze. Z Albanii to głównie sh20 a noclegi lepiej i taniej w Montenegro. Powrót bym zrobił przez Albanię do jeziora Ohrydzkiego.

Do Budapesztu mam bliziutko i bardzo często tam jeżdżę . Myślałem o noclegu w Doboj albo Osijek w Chorwacji . Super podpowiedz sh 20 obowiązkowe

Odnośnik do komentarza

830 km to sporo na jeden dzień, zwłaszcza, że jedziesz przez Słowację, na Węgrzech trochę podgonisz na autostradzie a w BiH już trzeba ostrożnie poza autostradą. Ja po prostu będąc na Bałkanach zawsze muszę zatrzymać się w Sarajewie. Ewentualnie Mostar i wtedy wodospady Kravica.

Odnośnik do komentarza

W Osijeku masz super knajpę w budynku stadionu. Rewelacja polecona nam przez lokalesów.
Sarajewo na jeden dzień to średni pomysł (aż żal nie poświęcić na miasto więcej czasu). W MNE w Pluzine są fajne domki (Zvono). Pod tą samą nazwą jest knajpa (pyszna).
Revolut działał we wszystkich wspomnianych przez Ciebie krajach. W Albanii problem z bankomatami, bo ich nie ma. W hotelach i lepszych knajpach i stacjach płacisz kartą, wszędzie indziej zapłacisz w EUR.


Wytaptalkowane na Atari

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Trasę zawszę można zmieniać. Ważne są wszystkie wasze sugestie. O drodze p14 też myślałem. Chyba zrezygnuje z wybrzeża Albanii a więcej czasu spędzę na drogach wzdłuż rzeki Tary i Plivy.Jeszcze  raz dzięki.

Odnośnik do komentarza

Super wyprawa. Szkoda, że nie tydzień lub dwa później to i ja bym się załapał. Z mojego doświadczenia wiem, że w Bośni trzeba uważać na policję, bo chowają się w terenie zabudowanym za ogrodzeniami i tylko ręka z radarem wystaje ?. Co do Albanii, to polecam przejazd dalej na południe droga SH8 przez park narodowy i przełęcz do Dhermi, Sarande i Ksamil. Tam są najpiękniejsze plaże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...