Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pomoc merytoryczna potrzebna


-=Dee Jay=-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ..

jak niektórzy wiedz? postanowiłem kupic Burga 400 w dodatku na firme - to jest jedyna opcja gdzie stać mnie na K4 ...

i teraz problem. ksiegowa oswiadczyla ze wszytko jest OK z wyj?tkiem tego jak uzasadnic zakup takiego pojazdu, w przypadku gdy w firmie s? juz 3 pojazdy (Berlingo, Astra i Polonez), Astr? i Berlingiem jeżdzi szefostwo , a polonezem jeĽdzili kiedy?, teraz należy do jednego z pracowników i koleżka go spłaca ...

od razu mowie... ze względy reklamowe księgowa z jakichs powodów odrzuciła - nie jest to kosz uzyskania dochodu, czy jakos tak ...

help !!! <_<

Odnośnik do komentarza

Witam

Niestety obawiam się , że obawy Twoich pracodawców s? słuszne . Z tego co się orientuję to vat mozna odliczyć ( bo chyba o t? koży?ć Ci chodzi ) tylko z pojazdów spełniaj?cych wzór Lisaka , a motocykle czy skutery raz , że nie spełniaj? tego wzoru to dwa zaliczaj? sie do innej grupy pojazdów . Tak czy tak skuter można zakupić na firmę , ale z odliczeniem vatu chyba nici .

Oczywi?cie zdarzaj? się przypadki odliczenia i najważniejsza jest dobra argumentacja ( w razie kontroli ) lub może jest jakis haczyk , ale to już jest pole do popisu dla księgowo?ci .

Życzę powodzenia i Pozdrawiam

Faktycznie zapomniałem o mozliwo?ci odliczenia połowy vatu ( nie więcej jak 5000 zł ) praktycznie od każdego pojazdu w dowolny sposób wykorzystywanego w firmie ( np. jako sposób odreagowania na sytuacje stresuj?ce ) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Spokojnie... wzór lisaka ( :rolleyes: ) obowi?zuje w przypadku samochodów osobowych sztucznie przerabianych na ciężarowe.

Skuter czy inny jedno?lad w/g wszelakich m?drych z US i innych danych mi znanych zaliczany jest jako pojazd specjalny i można odliczać z niego vat jednak maxymalnie nie będzie to więcej niż 5000 PLN...

Swoj? drog? ten cały wzrór lisaka, isaka to pełne (*%^%$^$##@#@@$$^%$^$&^&^%$%*%$^%$^$%^%)(&(*)()(&%&%$^% !!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

dzieki za wszystko ... ale wszelkie sposoby argumentacji nie przekonały szefostwa ... i nie zdecydowali sie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

O porady zwi?zane z podatkami ,urzedami itp radze raczej zadawać pytania na forach ,grupach zwiazanych z podatkami czy finansami a nie tu , jeszcze najwyzej na preclach mozesz zadac pytanko. Bo jak ktos pisze kupuj sprzeta za 120 k . US się nie dowali to sie grubo myli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...