Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter a firma.


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podobny temat już kiedy? był ale to był temat... podobny :cowboy:

Jak pewno wiecie (albo i nie ;) ) mam skuter. Jestem jego wła?cicielem od jego maleńko?ci czyli od 2001 roku i jest to 50-tka. Obecnie jestem wła?cicielem jako osoba fizyczna a ponieważ zakładam działalno?ć gospodarcz? (start od 1 II 05) to co trzeba zrobić by przepisać go na firmę? Czy wogóle mogę? Na co muszę zwrócić uwagę? Chodzi mi o papierkologię. Co, gdzie i kiedy?

Bestyjka sie powoli sypie więc firma (?) będzie mieć na dzień dobry naprawy - może tak być? Odliczę to od podatku?

Zwracam uwagę jeszcze na taki fakt iż meldunek stały mam w Wawie a czasowy w Markach - do których i jakich urzędów mam i?ć i gdzie, w Wawie czy Markach?

Zapraszam do dyskusji... yyy... znaczy sie... na pomoc!!! ;)

Pozdroowki

Odnośnik do komentarza

Na pewno będziesz musiał rozliczać się tam gdzie będziesz miał rejestrowan? firmę, co do sposobów rozliczenia skutego i przeniesienia go do firmy to polecam jak?? sprawdzon? księgow?, z tego co wiem rózne urzędy róznie to traktuj?, a więc tak? co ma do?wiadczenie z urzędem któremu będziesz podlegał.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

cze?ć .

płać podatki będziesz miał luzy w u....s..... .

wtedy kupisz nowego sprzęta

niezaczynaj od odliczeń

powodzenia pawel883

Odnośnik do komentarza

ultras i majon -> dzieki za odpowiedzi

pawel883 -> to że ja płacić podatki muszę to to ja wiem i nie mam zamiaru się od tego migać ale dlaczego mam go nie wci?gać do firmy skoro on i tak w niej będzie (będę go wykozystywał przecież). No i drugie pytanie: Po co mam kupować drugi skuter skoro już jeden mam? I jestem z niego zadowolony. Poza tym to żeby co? kupić to trzeba mieć za co... czyli odliczenia... se tak to wszystko wymy?liłem <_<

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...