Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bunkry i schrony wypa/dzik 09.06.2019r


Nazir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
12 godzin temu, GadekW napisał:

Nazir, dziękuję za fajną wycieczkę. Teraz widząc jakikwiek bunkier człowiek zastanowi się bardziej nad jego historią. Bardzo ciekawe zobrazowanie jak dzialaly takie punkty obronne. 

Wszystkim uczestnikom eskapady bardzo dziękuję za towarzystwo i pogaduchy. 

Nie mogliśmy być do końca, ale i tak bardzo nam się podobało. 

 

Ps. Patryk, gdzie udało Ci się złapać w obiektyw tego XXXXXXXX..? 

Wojtek. Popraw na "Chłopca z Sosnowca"

 

???????????????????

Dziękuję Kasi i Kasi za zaopiekowanie się moim zegarkiem ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ciekawa niedziela dobiega końca ?

Nazir dziękujemy za zorganizowanie fajnej wycieczki objazdowej ? i gościnę w Twoim rejonie umocnionym ?

Całej ekipie dziękujemy za wspólnie spędzony dzień ?

Było super ? , piszemy się na następny wyjazd

Kasia i Marek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Podkarpacie dotarło do MSD bez kłopotów, dzięki Nazir za zorganizowanie i przeprowadzenie "militariady", wszystkim Uczestnikom dziękuję za towarzystwo.
Bunkry tylko liźnięte, nie miałem pojęcia, że tyle ich jest.
Fotki dorzucę jutro, bo dziś brak mocy przerobowych, raz jeszcze dzięki.

Odnośnik do komentarza

Miało mnie nie być, ale jak tu wytrzymać bez Was☺️, trochę spóźniony i mega zadowolony z miło spędzonego razem czasu, za co wszystkim obecnym dziękuję ?

Arku dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki i pokazania kawałka historii, nawet nie wiedziałem że "koło domu" są takie atrakcje ?

Podziękowania również należą się Kasi za gościnę, pyszne jedzonko i wspólnie spędzony czas - dziękujemy ☺️

Odnośnik do komentarza

SUPER SUPER SUPER !!!

Bardzo dziekuje Wam Wszystkim za prześwietne towarzystwo i przemiłe Niedzielne południe !

bardzo mi sie podobało , Nazir - SZACUN ! pełna profeska  ! Lubisz to , kreci cie to , masz wiedze i talent do narracji !  Dziekuje Ci za pokazanie tych wszystkich świetnych miejsc.

Pracowałem w tych okolicach ponad 24 lata...wiele razy przejeżdzałem obok ale nigdy , prze nigdy tak bardzo nie zainteresowała mnie ich historia !

świetne foty ! .....ale Andrzej w hałmie z granatem  jest NIEPOBITY !!!!! :))))))    Obrońca Polskich Granic !!!

Marcin , dzięki za koszulkę !

i przepraszam Was że tak szybko uciekłem ale miałem jeszcze coś do załatwienia niestety.....

Nastepnym razem odbijemy sobie to   , Szerokości !

Bartek

IMG_20190609_121125.jpg

IMG_20190609_121147.jpg

IMG_20190609_124211.jpg

IMG_20190609_134342.jpg

Odnośnik do komentarza

Wielkie, OGROMNE DZIĘKI wszystkim i każdemu z osobna za tak liczny udział w niedzielnej „militariadzie”! Brawo Wy!?

Nawet nie marzyłem o takim oblężeniu tematu. Te żelbetowe konstrukcje w tak DOBOROWYM TOWARZYSTWIE zyskały niesamowicie na wizerunku! Jak widzę Wasze super fotki to czapki z głów ( bardzo wiele zdjęć zrobionych jest mega profesjonalnie, widać duszę „artysty”).

Dziękuję za bardzo miłe słowa co do przebiegu ( bo jazdy to za wiele nie było? ) wypa/dziku na schrony ( Kasi już przekazane?). Wiem! – zdaję sobie sprawę z tego, że chcieliście zobaczyć każdy obiekt??, no ale to niewykonalne w tak krótkim czasie. Pomimo stad kopruchów dzielnie brnęliście w zarośla z uśmiechem na twarzy – szacun! ( szkoda, że pszczoły nie cięły??, choć mało brakło by Saper miał pamiątkę od szerszenia?)

Jak już kiedyś mówiłem mój telefon służy do dzwonienia – ale dorzucę i ja parę zdjęć ( następnym razem zabiorę aparat?)

Słowa uznania dla chłopaków z delegacji  z Podkarpacia, Świętokrzyskiego i Bielsko-Białej – jeszcze raz Wielkie Dzięki?.

Sumując, jestem bardzo mile zaskoczony frekwencją – z tych na których liczyłem nikt mnie nie zawiódł a wiem, że niektórych to kosztowało wiele wyrzeczeń/pracy, tłumaczeń.

Myślę, że schrony były ok. .Dziękuję i przewodnikowi z grupy Pro Fortalicium za zgłębienie tematu i udostępnienie obiektu muzeum specjalnie dla Burgmaniaków!

Każdy coś tam bunkrów „liznął” ( jak pisał Saper) – no może poza jednym „uczestnikiem”, który się wyMiga/ł od zwiedzania ale za to przywiózł swoje kiełbaski?.

Sorry za foty "rozwodowe"? ale i ja miałem problem się powstrzymać ( jak Patryk ze zdjęciem  AndrzejaS – z grupy rekonstrukcyjnej Werhmacht?)

A!!! i gratuluję zwycięzcom konkursu wiedzy!

20190609_105925.jpg

20190609_105930.jpg

20190609_120934.jpg

20190609_121851.jpg

20190609_121858.jpg

20190609_125501.jpg

20190609_125506.jpg

20190609_130703.jpg

20190609_131519.jpg

20190609_131530.jpg

20190609_133629.jpg

20190609_140314.jpg

20190609_145606.jpg

20190609_145612.jpg

20190609_145619.jpg

20190609_145623.jpg

20190609_153349.jpg

20190609_153357.jpg

20190609_160144.jpg

20190609_160147.jpg

20190609_135041.jpg

20190609_143927.jpg

Odnośnik do komentarza

To jeszcze ja dorzucę kilka serdecznych podziękowań dla organizatora Nazira za zajefajną objazdówkę.  Robotę właśnie ogarnąłem, ale koło 12:00 dopadł mnie kryzys (chyba się starzeje) i wczorajsze prawie 600 przejechanych km z Saperem raz na szpicy, a raz na ogonie swoje zrobiły ?  Jednak było warto, temat objazdówki bardzo ciekawy i chyba z takich mniej znanych.

Jak to Grzesiek skomentował, wychodzi że faktycznie temat bunkrów w tym rejonie tylko liźnięty.

Serdeczne podziękowania również dla żony Nazira za gościnę. Kawa pyszna, zarówno ta z expresu jak i parzona (załapałem się na dwie ? ). Chętnie bym tam z Wami jeszcze posiedział, ale mieliśmy do przejechania jeszcze spory kawałek ,  a i tak do Rzeszowa dojechaliśmy tuż przed 23:00.

 

 

56 minut temu, Nazir napisał:

Wielkie, OGROMNE DZIĘKI wszystkim i każdemu z osobna za tak liczny udział w niedzielnej „militariadzie”! Brawo Wy!?

Nie ma sprawy. ? cała przyjemność po naszej stronie ? ? polecamy się na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
21 godzin temu, Patryk napisał:

 

 

 

 

 

 

.....a tego świadka tamtych wydarzeń to dostałeś razem z bunkrem?

20190609_164848.thumb.JPG.484fd52a5bd97a5047f8aa24a4547389.JPG

 

 

 

 

 

....to jest foto miesiąca! roku!

ehhhh...ile bym dał by to (i chłopaka z Sosnowca) zobaczyć na żywo....

Brawo Wy!

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Saper napisał:

... Fotki dorzucę jutro, bo dziś brak mocy przerobowych, ...

Słowo się rzekło, moce przerobowe są, więc Śląskie fortalicje.

Fortyfikacyjna niedziela bardzo mi się podobała, warto było jechać te "kilka" kilometrów.

3 godziny temu, Nazir napisał:

... choć mało brakło by Saper miał pamiątkę od szerszenia?) ...

Dobrze, że tego nie zrobił, mogło się to skończyć: "po trzech dniach niewyobrażalnych cierpień - szerszeń wykitował". ?

2 godziny temu, EndriuBis napisał:

... Serdeczne podziękowania również dla żony Nazira za gościnę. ...

Przyłączam się do podziękowań, nie każdy wytrzyma taki najazd, dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza

no.......  ponieważ z natury jestem leniwy i mam mało czasu ?  to dodałem swoich kilka zdjęć do albumu który udostępnił Saper ?  Photos Google ma taką ciekawą właściwość że zdjęcia w albumie ustawia chronologicznie ? i z podpisami - więc widać czyje które.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za super wypadzik, dodatkowo chciałem gorąco podziękować że poczekaliście i jeszcze raz przeprosić za spóźnienie.

Następnym razem jak się zobaczę z Wami to już na innym moto...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Poniżej kilka scen z niedzielnej "Militariady"

Ze względu na problemy ze zgraniem materiału musiałem do edycji podzielić na cztery fragmenty.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Patryk! - dzię..ki za pamiątkę. Zakończenie jak u Hitchcock-a ??, No i Saper w każdej dziurze - super masz wyczucie? - no i prawda w tym co pisałem: jak pytanie to do Sapera. A propos - mój bunkr jeszcze stoi - Saper nie kłamał mówiąc, że w gościach jest grzeczny??

Dzięki, że się zmobilizowałeś Patryk - choć jak Ty to mówiłeś?: "niedziela i nie miałem co robić, to przyjechałem"???

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Nazir napisał:

... A propos - mój bunkr jeszcze stoi - Saper nie kłamał mówiąc, że w gościach jest grzeczny??. ...

"No przeca rzech godoł co byda grzecny i nic nie łospiepse". ?

Super filmiki. ?

Odnośnik do komentarza

Nazir szacun za zorganizowanie zwiedzania.

Patryk fimiki super.

Saper podziw za wiedzę na ten temat (ale jak nie ty to kto ) ja myślałem że to mikrofon z PRL.

Endriu faktycznie rozwalił system MEGA 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Joasia70 napisał:

Taka ciekawostka - przeniesiono bunkier w Rybniku

No, to Joasiu super ciekawostkę zapodałaś? - to naprawdę rzadkość by "ktoś" dał tyle kasy na przenosiny. Nadal takie obiekty łatwiej i taniej "zlikwidować" do tego prawie nikt nie protestuje. Fajnie, że jednak ten schron ma szanse pozostać namacalną częścią historii. Trudno powiedzieć tylko na jak długo?. Jakiś czas temu chciałem dzieciakom pokazać pomnik z czasów PRL ku czci żołnierzy "tych dziś niewłaściwych" - był sobie taki w Myszkowicach - niestety obecne przepisy posprzątały po nim. Jest już tylko taki świeżo wyrównany plac?. No i jak tu tłumaczyć historię jak ślad po niej ginie. Gdy widzę jak jedyne atrakcje małych (i większy też) miast i wsi znikają to jest mi po prostu żal. Czołgi z cokołów "odjeżdżają" na złom razem z armatami i innymi świadkami historii. Co do jednego się zgadzam: nazwy ulic powinny byś apolityczne np. Różana , Bazaltowa itp. Już drugi raz zmieniałbym dowód, gdyby odpowiedni ludzie nie znaleźli "właściwego bohatera" o tym samym nazwisku?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, Nazir napisał:

No, to Joasiu super ciekawostkę zapodałaś? - to naprawdę rzadkość by "ktoś" dał tyle kasy na przenosiny...............

Chyba jednak ktoś przeliczył, że łatwiej przenieść, a może i sprzedać potem, niż kruszyć dobrą starą robotę - to nie karton-gips. ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...