Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Reputki wróciły ?


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Jakiś czas temu przyuważyłem serduszko przy postach. Jest znowu możliwość Lajkowania ?

Po takiej niedawnej dyskusji ?

 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem największym problemem jest to, że są one anonimowe. A anonimowość kusi wypisywaniem bzdur (w tym przypadku klikaniem) bez konsekwencji ? .

Z tego co widzę, to nawet na kontrowersyjnym facebooku przy lajku pojawia się kto tego lajka daje.

Sądzę, że jak ktoś chce zaregować na wpis, to niech to robi. Ale TYLKO jawnie, bez chowania się pod płaszczykiem bezimienności.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jest to zbędne i powinno być wyłączone, tak jak za pierwszym razem. Jeśli jest chętny do napisania czegokolwiek, niech to pisze pod swoim Nickiem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Teraz piszę jako Admin: szukamy mechanizmów "pobudzających". Nie ogłaszamy tego ale wprowadzamy pewne rzeczy na testy, po wcześniejszej dyskusji z innymi (a zawsze z Mariuszem). Nasłuchujemy komentarzy oraz tego, czy dana funkcja była zauważona.

W tym przypadku muszę sprostować - to nie są "reputki". Te są nadal wyłączone.
To są REAKCJE. Różnica jest i polega na tym, że ich nie zbiera autor, z założenia.
Jest to mechanizm, pozwalający wyrazić proste "uczucie", które sprowadza się zazwyczaj do jednego słowa. np. "fajne" po przeczytaniu testu.
Aby nie pisać właśnie tylko jednego słowa (co by było raczej odebrane nagannie) ale jednocześnie nie mając więcej do powiedzenia, można wyrazić uczucie w ten"guzikowy" sposób.
Czyli jest to mechanizm skierowany do czytelnika a nie do autora.

Aby ośmielić lub raczej zagwarantować równowagę, mechanizm jest anonimowy (admini mogą zobaczyć ale muszą wykonać czynności, takie życie).
Reakcja, "smutne" ma z założenia wyrażać odczucia po przeczytaniu tekstu a nie co innego. Można tworzyć długą listę reakcji, ale teraz są trzy.
Na Burgmanii będę zbierał opinię o tym rozwiązaniu.

Teraz piszę jako użytkownik: średnio mi się to podoba. Nie używam tego ale też nikt mnie nie zmusza. A reakcję traktuję zawsze jako reakcję w stronę czytającego a nie w stronę autora.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, xmarcinx napisał:

...mechanizm jest anonimowy ...........

czy aby na pewno ? A może ja to źle rozumiem  ....   od jakiegoś czasu dostawałem powiadomienia że: "Konkretny Nick"  zareagował na twojego posta. Teraz wiem o co chodzi.

A czy to dobre jest czy złe ?  Nie wiem. Nie zastanawiałem się bo nie wiedziałem że jest. Teraz się przyglądnę ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...