Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Test porównawczy "retro"... Honda Super Cub C125 vs Peugeot Django 125i


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
4 godziny temu, TomEck napisał:

Omawiając temat zapomnieliście wspomnieć o kopce. To rzadkość, zdecydowana większośc na elektryczne startery, a tutaj mamy alternatywe, w razie braku prądu - ważne.

Pamięć już nie ta co kiedyś ale... jestem prawie pewien, że nasz egzemplarz testowy nie posiadał kopniaka.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No przeca pisałem, że testowy Django NIE posiadał.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Pamięć już nie ta co kiedyś ale... jestem prawie pewien, że nasz egzemplarz testowy nie posiadał kopniaka.

Rzeczywiście - przejrzałem foty, które wrzucałeś - ewidentnie brak kicka - hit !  jak to wytłumaczyć ?

Generalnie zajrzałem na zdjęcia salonowych 125-tek i żadna nie ma kopy ... musieli odejść od tematu, ja mam wersję z 18 roku - jeszczez bez wtrysku -  LuckyMe !

Dla porównania - pierwsze dwie foty to mój, ostatnia to salon. Świat schodzi na psy ?

 

E061A75F-93A7-4143-99A0-E3265ADD5B0B.jpeg

EA277CFC-96BE-402E-9D89-7E7194C031CA.jpeg

4034C8AB-A4C6-4AD6-AD92-B32EBDBCE7E9.jpeg

Odnośnik do komentarza

Sprzęt "zaktualizowany", a na stronie importera dalej zdjęcia sprzętów z kopkami. Swoją drogą takie "modernizacje" potaniające koszty produkcji zawsze są miło przez producenta widziane. Dla użytkownika nowej maszyny z nowym akumulatorem też nie ma to wielkiego znaczenia, a że po kilku latach mógłby się taki kopniaczek przydać też nikogo nie interesuje.

Odnośnik do komentarza

Mam Django 125 z kopniakiem ? i na gaźniku. Zrobione prawie 3 tys. km w kolorze jajka ? biało pomarańczowy. W mieście super, spalanie max 2,8. Wygodny, zwinny, dynamiczny. Doskonały na zakupy bezpośrednio po pracy. Mieści oczywiście z firmowym kufrem: 2x sześciopak browaru, dwa chleby, wędliny, sery, mięso na tydzień dla 3 osób, duperelki różne w słoikach jak ketchup, musztarda i wiele innych... na podłodze stawiam sześciopak wody 1,5 l. Mam dużo frajdy z użytkowania tego sprzętu. Kupiłem bo mi się spodobał a o skuterze nawet nie myślałem (tylko motocykle), ale został w rodzinie i codziennie do pracy:). ps. na rondzie przy zachodnim to pewnie ja:)

Odnośnik do komentarza
Dnia 19.04.2019 o 09:58, MariuszBurgi napisał:

Absolutnie, pełna forma ?

Nie zrozumiałeś przesłania. W PL ludzie na motocykle patrzą, w dużej mierze, przez pryzmat lansu. Jak będą na nich wyglądać i co powie sąsiad czy nowo poznana laska. Pomijam już tych, co rzucają beznamiętne: "bez lytra to nie jedzie" ☝️ W wielu przypadkach to efekt naleciałości jeszcze post PRL' owskich czy innych niedowartościowań ... natomiast w większości krajów UE a już tym bardziej, we wspomnianej wcześniej Azji czy Indiach, typowy użytkownik Super Cub'a ma zupełnie inne kryteria. Ma być prosto, tanio i najważniejsze - przez x lat bezawaryjnie. Kwestie czy będę na danym pojeździe wyglądał "komicznie" czy "na bogato" interesuje ich zapewne tyle, co nas opad śniegu poprzedniej dekady. ?

100 procent zgadzam się z Tobą MariuszBurgi.Mam podobny tylko ze 50cm kymco activ.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...