Skocz do zawartości
Forum Burgmania

ŚWIĘTOKRZYSKIE SPONTANY


PawełJW

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, arturo-bb napisał:

Na tym zdjęciu powyżej to wygląda jakby Anetka trzymała "potwora" .🤣

Też tak pomyślałem🤣

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może ktoś podjechać i mnie dobić co bym się nie musiał męczyć

IMG_20200829_183737_9.thumb.jpg.628eb61fe2fbf33632d11befd42a66d7.jpg

Relacja z wyprawy górskiej koło środy jak do siebie dojdę 😵😵😵

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Na tym zdjęciu powyżej to wygląda jakby Anetka trzymała "potwora" .
już tam potwora anakondę świętokrzyską

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PawełJW napisał:

Może ktoś podjechać i mnie dobić co bym się nie musiał męczyć

IMG_20200829_183737_9.thumb.jpg.628eb61fe2fbf33632d11befd42a66d7.jpg

Relacja z wyprawy górskiej koło środy jak do siebie dojdę 😵😵😵

Było zmieniać moto? . Dziś już wiesz, że burek to król☝️😁. Leż Tyłkiem W Górę! 

Czyli w skrócie: LTWG🤪

 

Odnośnik do komentarza

Paweł, ja to nawet, bym Cię zakopał, ale łopata świeżo malowana, to nie da rady.

Więc musisz się męczyć, za Twój wybór płać....😭

 

Grunt, że Basia ma zajebisty SKUTER 👍.

Bo Jędrek nim tylko powozi, jak mu Basia pozwoli 🤣.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PawełJW napisał:

Może ktoś podjechać i mnie dobić co bym się nie musiał męczyć

IMG_20200829_183737_9.thumb.jpg.628eb61fe2fbf33632d11befd42a66d7.jpg

Relacja z wyprawy górskiej koło środy jak do siebie dojdę 😵😵😵

Paweł w środę jest plan na Kasprowy z buta.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, PawełJW napisał:

Może ktoś podjechać i mnie dobić co bym się nie musiał męczyć

 

😀 było aż tak źle ?  🤔  butki widzę przepisowe. To w jesieni leziemy na Tarnicę ? 🙂 

11 godzin temu, Saper napisał:

Grunt, że Basia ma zajebisty SKUTER 👍.

Bo Jędrek nim tylko powozi, jak mu Basia pozwoli 🤣.

😊 no generalnie przez grzeczność nie zaprzeczę 😉  ale właśnie dostałem przepustkę. Jadę zobaczyć czy Biedronka w Lesku już otwarta.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wyjaśniając zdjęcie powyżej:

 

Pobudka 7.00, pakujemy się o 8 szybkie śniadanie, na koń i o 8.50 już jesteśmy pod kasami na Morskie Oko. Ruszamy asfaltem do Wodogrzmotów Mickiewicza I tam skręcamy w prawo zgodnie z drogowskazem na Dolinę Pięciu Stawów. Szlak Niebieski z kilkoma przewyższeniami, dreptamy do przodu, robimy zdjęcia, podziwiamy góry. Po ponad dwóch godzinach docieramy do wodospadu Siklawa.

b101b3b1-3aa0-481d-b1fb-787c26c9081a.thumb.jpg.fc28b45f4c616307562e229abad64229.jpg

Tu zauważam, że jakby nadmiernie się pocę ale widzę, że nie tylko ja wykazuję zmęczenie. Przebieram się w suche ciuchy i ruszamy dalej. Piętnaście minut i już jesteśmy nad Wielkim Stawem Polskim. Tu odhaczamy dwa stawy bo za plecami mamy Przedni Staw Polski.

c6b10287-dc83-42b2-88e5-1604e7504b1d.thumb.jpg.07399f37b44f2ce8895ed1c99b264de8.jpg

683297338_c6898d98-308e-4ecd-81e1-c393361898db(1).thumb.jpg.9875c12974d2dc2991ba54b442295f61.jpg

Droga w lewo z nad Wielkiego Stawu i Stawu Przedniego prowadzi wprost na Morskie Oko, ale wtedy nie zobaczy się Czarnego Stawu Polskiego a jak sama nazwa wskazuję pięć stawów to pięć stawów. Przez mostek w prawo i ruszamy w stronę Szpiglasowej Przełęczy. 
Po ponad czterech godzinach udaje  Nam się z góry zobaczyć Czarny Staw Polski.

2ada5600-9347-45e3-b804-93443a6a2117.thumb.jpg.81046498f53f87a941046517c34968ee.jpg

To trzeci staw na naszej trasie, jesteśmy u podnóża Szpiglasowej Przełęczy, zostaje nam tylko wdrapanie się na szczyt, jakieś czterysta metrów przewyższenia i naglę czuję, że opadam z sił.
Coś niedobrego dzieje się z moim organizmem, muszę coraz częściej odpoczywać, mam zawroty głowy, robię się bezsilny, serce wali jak oszalałe, czuje je dosłownie wszędzie, cały się trzęsę, ciągnie mnie na wymioty, nawet odpoczynki zaczynają mnie męczyć, w końcu padam na kamień, szukam miejsca żeby się położyć, nie mam siły podnieść głowy, zacisnąć pięści, dosłownie odlatuję.
Poddaję się, muszę wrócić, nie wejdę wyżej, ale jak? To dwanaście kilometrów a Ja nie mam siły wstać, podejście 400m. nie ma szans. Podejmujemy decyzję - czekamy 15min. jeśli Mi nie przejdzie wzywamy goprowców, trudno, nie wybaczę sobie tego do końca życia, ale trudno, gdzieś z tyłu głowy mam dźwięk lecącego po mnie helikoptera, dźwięk zupełnie nie do przyjęcia, wolę tu spędzić noc....
I wtedy Aneta wyciąga z plecaka saszetki z elektrolitami, takie zwykłe z apteki, miesza z wodą, wypijam. Po dosłownie 10 min. moje serce się uspokaja, drgawki mijają, czuję że zaczynam odpoczywać, decyduję się podnieść, ruszam w górę, mozolnie posuwamy się do przodu, coraz lepiej, coraz więcej metrów jestem w stanie pokonać. Dochodzimy pod sam szczyt i kolejny problem, prawie pionowa ściana i wspinaczka po łańcuchach. Jak? Skoro dosłownie przed chwilą nie mogłem nic utrzymać w rękach. Łapię za łańcuch, podpieram nogę o skałę, podciągam się, ręce chyba ze strachu dosłownie zakleszczają się na metalowych ogniwach, koncentruję się tylko na nich. Nagle ktoś mówi, że to już szczyt. Tak 2110m.

7d9d9e6c-a7b1-417a-b18b-b4c3a98fcc36.thumb.jpg.7a38e0c0d5a7f435c7ab00b973f9331e.jpg

Udało się, wszyscy szczęśliwi tylko Ja na kamieniu ze spuszczoną głową zastanawiam się co się stało z tamtej strony góry, jaka przyczyna, mało co pamiętam, jak pocięty film...... Aneta podaje mi kolejne elektrolity, parę zdjęć i jesteśmy gotowi do zejścia prawą stroną przełęczy prosto do Morskiego Oka. 
Znowu zaczyna być fajnie, idziemy w dół, wyszło słoneczko, śmiejemy się, rozmawiamy, po prawej stronie podziwiamy czwarty nasz punkt wycieczki Czarny Staw pod Rysami z ciekiem wodnym który wpada do Morskiego Oka, a samo Morskie Oko z każdym metrem robi się coraz większe.

2a6806cf-6886-47d3-b52b-0b5120d5eea4.thumb.jpg.64baf3bd0133dde62c3379b995487c63.jpg

Zejście do Morskiego Oka zajmuje nam ponad dwie godziny, tu witamy się z krystaliczną wodą.

5eba5940-42e4-483f-b92d-bc81ee1de24c.thumb.jpg.bbda4c10981cce0e54d1dcfbaa900042.jpg

037cba5e-8d43-493b-94ca-8601a8da300c.thumb.jpg.f88e37862d53012bf360ec5940bf5ce4.jpg

 

Odpoczywamy, w schronisku jemy zupkę regeneracyjną i już asfaltem ruszamy w stronę parkingu. 18:30 docieramy do motocykla, tu kończy się nasza wyprawa, około 28km, 43000 kroków, 2110m n.p.m, ponad 9 godz. i gdyby nie "TO" byłaby to naprawdę udana wyprawa.

35062188_OperaZrzutekranu_2020-08-31_101625_www.endomondo_com.png.a4776743fa5bf5cc5f3acef4b9933dd0.png7f8f1d97-b85b-48d4-96e2-4c8c2f1593c9.thumb.jpg.24b677888358428ee32349d157dbefbf.jpg

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
23 minuty temu, PawełJW napisał:

i gdyby nie "TO" byłaby to naprawdę udana wyprawa.

Obstawiam że "TO"  to po prostu odwodnienie.

Płyny trzeba przyjmować nawet jak nie czujesz potrzeby .

 

PS

Gratuluję wycieczki 👍

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
13 minut temu, arturo-bb napisał:

Płyny trzeba przyjmować nawet jak nie czujesz potrzeby .

I to jest najśmieszniejsze że piłem non stop, butlę miałem cały czas pod ręką, też stawiam na odwodnienie, następnym razem wezmę ze dwie bańki 5L.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale piłeś "czystą " wodę czy z elektrolitami ?

Ewa zawsze jak gdzieś jedziemy ma zestaw tabletek do rozpuszczania z elektrolitami i tym mnie poi.

18 minut temu, PawełJW napisał:

następnym razem wezmę ze dwie bańki 5L.

Czyli będzie następny raz ?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
4 minuty temu, arturo-bb napisał:

Ale piłeś "czystą " wodę czy z elektrolitami ?

Taką i taką, myślę że ciśnienie zrobiło też robotę, ciężko to wyczuć, dobrze że się tak skończyło.

Czy będzie następny? Pewnie tak, za każdym razem człowiek robi się mądrzejszy i lepiej przygotowany....chyba🤣🤣🤣

Coś już słychać o Rysach😱😱😱

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 minut temu, PawełJW napisał:

Coś już słychać o Rysach😱😱

Chyba na szybie BMW .🤣

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
1 minutę temu, arturo-bb napisał:

Chyba na szybie BMW .🤣

Nie inaczej.

Najśmieszniejsze jest to że zawsze dam się Anecie namówić na te góry, Ona skacze jak kozica górska a ja mam 3/4 dni wyjęte z życiorysu🤣, jeszcze mi zdjęcia robi jak umieram!!!

Odnośnik do komentarza

Paweł fajna wycieczka fajnie opisana .

Fajnie że żyjesz jeszcze fajniej że dalej dochodzisz do siebie.😉

Podziwiam że w tym wieku z tą wagą  i okresie letnim zdecydowałeś się tam  iść 🤣

Ja zawsze to robię zimą. 😂

Co by nie było szacunek dla Was za pokonane kroki .😉

2 godziny temu, PawełJW napisał:

Taką i taką, myślę że ciśnienie zrobiło też robotę, ciężko to wyczuć, dobrze że się tak skończyło.

Czy będzie następny? Pewnie tak, za każdym razem człowiek robi się mądrzejszy i lepiej przygotowany....chyba🤣🤣🤣

Coś już słychać o Rysach😱😱😱

Paweł organizm do wody w weekend nie przyzwyczajony dla tego było ci slabo🤣.

Następna wyprawa domek nr20 na Olimpie. 

Zabierz dużo elektrolitów😜

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PawełJW napisał:

Taką i taką, myślę że ciśnienie zrobiło też robotę, ciężko to wyczuć, dobrze że się tak skończyło.

a moim zdaniem kolego, to ani brak wody, ani brak elektrolitów tylko po prostu zaczął się "SKS" 😜 , a swoją drogą to dlaczego.........

4 godziny temu, PawełJW napisał:

...I wtedy Aneta wyciąga z plecaka saszetki z elektrolitami, takie zwykłe z apteki, miesza z wodą, wypijam......

Aneta tak długo zwlekała z tymi elektrolitami ? 🤔  hymn .....  kurcze, może ona miała jakiś chytry plan, tylko w ostatniej chwili ją sumienie ruszyło ? 😉  🙂 

A zapomniałem.  Na Rysy nie musisz iść od Morskiego Oka.  Morskie oko już widziałeś, to teraz na Rysy od Słowackiej strony 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
37 minut temu, EndriuBis napisał:

Aneta tak długo zwlekała z tymi elektrolitami ? 🤔  hymn .....  kurcze, może ona miała jakiś chytry plan

pół nocy myślałem o tym samym

2 godziny temu, subaru gtb320 napisał:

Następna wyprawa domek nr20 na Olimpie. 

Z tego co pamiętam to tam na czworaka się wchodziło i to bez łańcuchów😂

Odnośnik do komentarza

No, a 50 km od Olimpu jest Wołosate, a tam zaczyna się wyjście na Tarnicę 🙂  To raptem 1346 m  😊  będę w tych dniach w pobliżu, w razie W przyjedziemy z pomocą 😀 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...