Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Mała przebieżka po Sandomierskiej Puszczy


emjarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W ramach docierania mojego Kymco pozwoliłem sobie dzisiaj na miłą traskę po Puszczy Sandomierskiej.
Pogoda i światło do zdjęć cudne, aż żałowałem, że nie zabrałem lustrzanki ? ale czasem lepiej zapamiętywać jak fotografować. Dodatkową atrakcją był wiatr, który czasem zmuszał do pochylania maszyny ale bez atrakcji nie ma jazdy. Po drodze wiele fajnych miejsc (kiedyś pokażę). Celem głównym była tzw Kładka Skrzypacza w Burdzach. Pan Skrzypacz to najbardziej przeciwny systemowi człowiek jakiego znam. Kiedy wieś Skrzypacze została wysiedlona w celu zamiany na poligon Skrzypacz powiedział, że się nie ruszy. I został chociaż prośbą i groźbą usiłowano go zmusić do opuszczenia ojcowizny. Kiedy nakazem władz zburzyli jedyną kładkę prowadzącą do samotnej zagrody, Skrzypacz nosił córkę do szkoły przez Łęg. Kładkę kilka razy rozbierano, Skrzypacz stawiał nową sam. O walce samotnika z systemem można poczytać w internecie.  Co roku na wiosnę jadę zobaczyć czy jeszcze stoi i pomyśleć, że jak się bardzo chce to jednak można ?
Poniżej zdjęcia i mapka trasy.

Lokalizacja kładki:

50.514146, 21.967662

IMG_20190226_151844.jpg

IMG_20190226_151934.jpg

IMG_20190226_151952.jpg

IMG_20190226_152029.jpg

IMG_20190226_152040.jpg

trasa.JPG

Odnośnik do komentarza

No kurde - fajne to ?  lubię takie klimaty, ale chyba ostatnie kilometry do tej kładki to off road ?   A to nie dla mnie szczególnie jak jadę z pasażerką ?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, EndriuBis napisał:

No kurde - fajne to ?  lubię takie klimaty, ale chyba ostatnie kilometry do tej kładki to off road ?   A to nie dla mnie szczególnie jak jadę z pasażerką ?

Dojeżdżasz asfaltem wiodącym przez Burdze 100 m do celu. Zabierz plecaczek na kładkę i porób zdjęć. Będzie zachwycona. ?

Odnośnik do komentarza

Mnie też się podoba taka trasa i lekcja historii nie pisanej w głównych podręcznikach. Jeśli chodzi o podkarpackie tereny to w zeszłym sezonie wybrałem się na Satelisie do Łańcuta, ale to już inna historia... :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tomekstw napisał:

Witam kolegę z Kolbuszowej. Rejon ciekawy historią. I tylko kilka km ode mnie.

Miło mi. Jeszcze starym SYM-em przejeżdżałem przez Stalową na włóczęgi skuterowe ?
A po Puszczy sporo się włóczę. Może kiedy co razem? ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...