Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Moje hobby fotografia


Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko było mi odszukać taki temat na forum, uznałem więc, że nigdy podobnego nie było lub jeśli już był, to bardzo dawno i nie jest uaktualniany. Pozwoliłem sobie więc założyć nowy temat, w imieniu nie tylko własnym, lecz też wielu osób, które mają podobne do mojego hobby jakim jest fotografia i pragną wymienić się informacjami dotyczącymi używanego sprzętu, robienia zdjęć, obróbki bądź zaprezentować swoje zdjęcia i ewentualnie poddać je „krytyce” szerszego forum.

Nie będę się rozpisywał od jak dawna kręci mnie ten temat i ile zdjęć zrobiłem ale są tego tysiące, jedne lepsze jedne gorsze, są takie których nikomu nigdy nie pokażę a są i takie którymi pochwalić się warto.

Fotografię traktuję wyłącznie jako hobby, co z czasem przerodziło się w dążenie do robienia coraz lepszych zdjęć i tak bez końca. Pozytywny odbiór zdjęć zawsze daje porządnego kopa i mocno motywuje do dalszego rozwoju.

Dziękuję wszystkim, którzy dobrnęli do końca i zapraszam wszystkich chętnych, pozytywnie zakręconych wokół fotografii do rozmowy i wymiany informacji, tudzież dzielenia się swoimi zdjęciami.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zastanawiałem się nad pytaniem z tej dziedziny ....
Czy współczesne smartfony rzeczywiście mogą konkurować w fotografii plenerowej z aparatami dla ambitnych amatorów
Osobiście używam FF X20, GoPro i iPhXS do fotek
Fakt że w Fuji mogę przy nastawach ręcznych robić wszystko a nawet triki ale czy dla fotografii tzw turystycznej nie wystarczy smartfon?
Ciekawi mnie Wasza opinia oparta na doświadczeniach nie na powtarzaniu opinii innych
;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem smartfony mają sens tylko jeśli robisz zdjęcia w dobrym oświetleniu (w dzień, im jaśniej tym lepiej), przy słabym jest dużo szumów. Oczywiście na wyświetlaczu smartfona obrazek jest idealny, schody robią się jak chcesz powiększyć zdjęcie. Z racji małej wielkości matrycy szumy będą dawać się we znaki. Pytanie co kto lubi, jeden przymknie na to oko, inny będzie niezadowolony. Takie jest moje zdanie, na pewno znajdzie się ktoś kto ma inne.  ?

arturo-bb - Zdjęcia wrzucę wieczorkiem jak wyjdę z fabryki.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że fajny temat jeżeli ktoś coś pstryka i to lubi, to ma sporo zdjęć, w sumie nie jestem zawodowcem ale lubię robić zdjęcia przeważnie przyrodnicze ?  ale wszystko się pstryka ?  

9xZ2VuY.jpg?1

6OwhaGT.jpg?1

FtALpxh.jpg?1

3dxSuhW.jpg?1

pEtKJxS.jpg?2

uP0LMGY.jpg?1

SI5wNSU.jpg?1

Y7lv092.jpg?1

NY5vN8h.jpg?1

tkfoH6Q.jpg?1

jXC79tu.jpg?1

x1gPjKY.jpg?1

r1LPx7w.jpg?1

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo fajny temat. ?
Fotografię traktuję trochę jak obrazki w pamiętniku i tylko na niektórych staram się przekazać jest jakąś głębszą myśl. W sumie, to chyba właśnie przekaz jest ważniejszy niż jakość (jak dla mnie) .
Sprzęt mam kiepski, część robiona tel., trochę myślę o poważniejszym zajęciu się tą formą wypowiedzi. Mamy kilku kolegów "z okiem" i mam nadzieję, że się uaktywnią tutaj. Temat będę śledził i się uczył ?
Poniżej kilka moich fotek związanych z naszą pasją.

panorama_Fotor.jpg

siano.jpg

z kop w bieszcz 2x3.jpg

Odnośnik do komentarza

7d135e957af4f677a2600b12f3594033.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fotka powyżej zrobiona starym iphonem se i przy słabym oświetleniu



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...