Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Bulwersuj?cy artykuł.


Gość Cie?lik

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt , trudno się wypowiadać na temat tekstu , je?li go nie widać - w sobotę wieczorem nie chciało mi się zabardzo czytać wszystkich wypowiedzi jakie znalazłam pod linkiem - ale wydaje mi sie , że je?li kto? chce kogo? skłonić do dyskusji to powinno się troszke bardziej nakierować na temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale zaraz zamieszczę. Oto on : "Poruszyłem kolejny raz sprawę wybryków chuligańskich kilku wyrostków. Zapytałem pana Komendanta Policji, dlaczego do tej pory zatrzymani na gor?cym uczynku i rozpoznani jeszcze przez mnie młodzi ludzie nie zostali ukarani. Zapytałem również, co zamierza pan Komendant zrobić z terroryzuj?cymi mieszkańców grupami młodocianych motocyklistów ?cigaj?cych się po ulicach Pasłęka. Zadałem pytanie panu dyrektorowi Kalijowi, jak ta sprawa został? załatwiona w szkole, ponieważ dwóch chuliganów ze wspomnianej grupy uczy się w Zespole Szkół. Pan komendant do tej pory nie udzielił mi odpowiedzi na zadane na sesji pytania. Pan Skalij stwierdził, że sprawa jest w toku." jest to raczej wzmianka prasowa. Głównymi poszkodawani s? Motocykli?ci z Pasłęka w tym znany wam Konradelo (racing-scooters.net)

Odnośnik do komentarza

Pasłęk piękne miasto, ale w czym rzecz?

Jakie? niskie pobudki: zazdro?ć, chęć popisania się, dogonienia, kultura zamknięta (???), szum wokół siebie... szkoda miejsca na takie dewiacje, choć internet cierpliwy.

Odnośnik do komentarza

Zamieszcam oficjalny list od Konradelo :

"Drogi ultrasie, nikt z nas nie zazdro?ci Wam, nie popisujemy się bo niby czym? Tym, że napisali o nas haniebny artykuł w gazecie? Poprostu pewien p. Radny wymy?lił stos bzdur na nas pasłęckich motocyklistów, a my nie damy sobie dmuchać w kaszę. Ciekawe czy Wam było by miło gdyby pisali o Was "Wyrostki, chuligani, terrory?ci". Nie dewastujemy mienia miasta, nikogo nie terroryzujemy więc posiadaj?c skuter/motocykl mamy być nazywani od wyrostów? Zapraszam do odwiedzenia tego tematu: http://www.paslek.com/forum.php?page=&cmd=...605&category=26 a dowiecie się troszkę więcej. Niechcemy wzbudzić wokół siebie sensacji bo nie jest ani na to miejsce ani czas zabieraj?c głos na forum. Poprostu liczymy na wsparcie Was, naszych braci jednosladowych" Konradelo

Odnośnik do komentarza

Ale o soo choodsssi :D ? Dalej widze tylko kilka postow na forum miasta Paslek i to napisanych w dosc niechlujnej formie. Kto, czego i komu zazdrosci :D ? Jaki artykul :D ? Jakie "oficjalne listy" :) ? I co ma z tym wpolnego Burgmania :ph34r: ?

Odnośnik do komentarza

Nie umiejętno?ć pisania, często idzie w parze z problemami w czytaniu, zwłaszcza w tak zwanym czytaniu ze zrozumieniem. NajwyraĽniej mamy tutaj klasyczny przypadek tej choroby.

Niestety mimo starań, naukowcy jak dot?d nie potrafi? nic pomóc na tę coraz bardziej popularn? chorobę.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie rozumiem skad ten apel na Burgmanii, o co chodzi i dlaczego mamy sie interesowac jak kto nazwal czlonkow skutery.net i dlaczego. Na tej stronie raczej apel byl nie trafiony, bo ani nie pojade do Pasleka, ani nie znam tych ludzi, ani tym bardziej nie jestem pasleckim motocyklista. To forum znaczaco sie rozni od innych, tu nikt nie szuka sensacji, nikt sie nie bije, nie klnie, nie ma prolemow z prawem, generalnie na tym forum Cieslik nikogo nie interesuje ze jeden 15 latek do innego 12 latka powiedzial cos obrazliwego. Pozdrawiam i zycze innych cos wnoszacych watkow. :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Moze ktos mi wytlumaczyc co sie w tym watku wyrabia i o co tu co poniektorym chodzi? Bo ja niektorych wypowiedzi ni w zab nie rozumiem. Jakies cytaty, listy, arytkuly... a wszystko to takie nieskladne. Teraz znowu jakies motocykle, pretensje...

Pytam juz po raz trzeci: Ale o soo choodsssi :) ?

Odnośnik do komentarza

To jeden ze ?mieszniejszych tematów, wobec szaro?ci dnia powszedniego niech choć takie perłki poprawiaj? nam humor - jestem przeciw zamykaniu tematu.

Odnośnik do komentarza

Dobrze ze doczytalem sie tej koncowki w Gazet-CE, bo juz myslalem ze to "duza" Wyborcza :) . Tyle to i sam zrozumialem Kasiu :) , jednak nie widzialem ani tego "artykulu", ani nie rozumiem pozniejszych nieskladnych "zalow" pisanych do... no wlasnie do kogo?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gwoli ?cisło?ci na tym forum nie usuwa się w?tków :)

Ja też nie rozumiem o co ten cały szum jak kto? chce to jeĽdzi okrakiem na „minimum 125 cm”. :)

Nie zamierzam się obrażać na tego radnego. Wielu karawaniarzy niema dobrego zdania o skuterzystach/motocyklistach i co mam ich pobić. :) Jakie kto ma zdanie jego sprawa a jak jest radnym to przecież z nieba nie spadł widać taka wola ludu.

|wiatopogl?d kształtuje rzeczywisto?ć zgodnie ze starym twierdzeniem Platona każdy z tego samego artykułu może wyci?gn?ć inny wiosek a mnie interesuje mój własny kto? może podać mi link do cało?ci tekstu.

PS. Co? sadzę, że taki artykuł nie powstał bez przyczyny, ale nie mnie to rozs?dzać. :)

Odnośnik do komentarza
Apeluję do wszyskich czlonków Burgmanii. Porszę o reakcję w sprawie tego artykułu http://www.paslek.com/forum.php?cmd=show&i...ory=26&pg=0#607 . Prosze dlatego że członkowie skutery.net i nie tylko zostali nazwani terrorystami.

W sumie reakcja była :) a o to chyba chodziło.

Spełnili?my swój obowi?zek!

Zareagowali?my!

:)

i co teraz?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

i co teraz?

I tak od końca bior?c swój pocz?tek rozwin?ł się ten w?tek.

Nadal nic nie rozumiem o co poszło to chyba nie mój matrix :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja od siebie dodam, że jako admin tej strony i forum bardzo bym prosił o wypowiadanie się na tym forum tylko w swoim imieniu . W rejestrowaniu się uzytkowników chodzi wł??nie o to zeby każdy odpowiadał za swoje wypowiedzi , a jak potem kto? pisze "... Henio powiedział tak ..." to niestety nie ma bezpo?redniej możliwo?ci odpowiedzi Heniowi.

Poza tym jak ktos chce poparcia jakiej? grupy w danej sprawie , to musi przedstawic cało?ć sprawy. Tutaj nie ma tak , że jak krzykna "Bij? naszych ... " to wszyscy lec? bo to super sprawa jak jest zadyma.

Nie chcę tu obrażać nikogo z Pasłęka ani ze skutery.net, ale po prostu za mało mamy danych na temat tej sprawy , za mało wiemy, żeby się w temacie sensownie i na temat wypowiadać, a co dopiero stan?c po której? ze stron.

Odnośnik do komentarza
" Nie s? mile widziani u nas ci co nie potrafia czytac i niech tylko ten co czytac potrafi pojawi sie u nas to go jeszcze nauczymy jak sie powinien zwracac. Lepiej usuncie ten watek i zapomnijcie o sprawie. To ze macie wieksze skutery nie znaczy ze jestescie lepsi.

Nikt z nas nie byl by tak powalony, zeby kupowac skuter za 40 tysiecy. Napewno byl by to dobry motor, ale widac ze Wy nie mysliscie za bardzo, albo macie problemy ze zmiana biegow. U nas wiekszosc motocylki to minimum 125ccm i to sa ludzie dorosli wiec do zobaczenia na drodze. Na przyszlosc myslcie co Was dotyczy a co nie. Nasza sprawa nasz problem. "  :) Ci co nie potrafia czytac to tez chyba nie potrafia zmieniac biegow.

Teraz dopiero doczytalem sie ze sa to jakies grozby :):) . Skoro ci ludzie sa w stanie "grozic" tu na forum, to zaczynam przypuszczac ze ich problemy w rodzinnym miescie sa, ze tak sie wyraze, nie calkiem bezpodstawne.

W kazdym badz razie cos w tym jest i cale szczescie nikt nie dal sie wciagnac w jakies zagmatwane i nie do konca jasne rozgrywki paslekowskie.

Rejestrujac sie na forum, nie podajac zadnych danych w profilu i wypisujac jakies bzdurne grozby, wiem mniej wiecej jaki typ czlowieka moze za tym stac...

A do takich ludzi nie czuje sympatii...

Szkoda tylko ze dalej istnieja takie oszolomy, ktore nie wstydza sie przywlec takiego tematu na poniekad zacne forum, a pozniej jeszcze czlowiekowi groza i go obrazaja jak sie w temacie nie dopisze : "Tak jest, popieram" :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
" Nie s? mile widziani u nas ci co nie potrafia czytac i niech tylko ten co czytac potrafi pojawi sie u nas to go jeszcze nauczymy jak sie powinien zwracac. Lepiej usuncie ten watek i zapomnijcie o sprawie. To ze macie wieksze skutery nie znaczy ze jestescie lepsi.

Nikt z nas nie byl by tak powalony, zeby kupowac skuter za 40 tysiecy. Napewno byl by to dobry motor, ale widac ze Wy nie mysliscie za bardzo, albo macie problemy ze zmiana biegow. U nas wiekszosc motocylki to minimum 125ccm i to sa ludzie dorosli wiec do zobaczenia na drodze. Na przyszlosc myslcie co Was dotyczy a co nie. Nasza sprawa nasz problem. "  :) Ci co nie potrafia czytac to tez chyba nie potrafia zmieniac biegow.

Teraz to sie usmialem :) Kurcze od jakiegos czasu wiedzialem ze ze mna cos nie tak bo wole skutery :) Ale ze nie umiem zmieniac biegow, albo nie umiem czytac to juz nie wiedzialem. No ale czlowiek uczy sie cale zycie :) Moze faktycznie nie umiem czytac, tylko pisac i stad ten problem :) Co do wydania pieniedzy, nie twoj interes na co wydaje. Gdybym mial 50 tys na pewno kupil bym skuter a nie motocykl, a dlaczego moze wyjasnie ci za jakies 10 lat bo teraz twoj maly rozumek tego nie pojmie :)

Teraz jesli chodzi o kwestie prawna, czujesz sie urazony publiczna wypowiedzia jakiegos radnego, nie widze w tym problemu, skladasz do sadu z powodztwa cywilnego pozew o obrazenie dobrego imienia. Domagajac sie odszkodowania za wyrzadzne szkody moralne i tyle. To takie proste. Ale tak jak juz wspominal Bigu, na opinie tez trzeba zapracowac, a przestepca motocyklista, pozostaje przestepca i czy mam popierac kogos tylko dla tego ze jezdzi motocylem. Co nie znaczy ze ow radny ma racje, bo nazwanie kogos przestepca jest tylko mozliwe po wydaniu prawomocnego wyroku, w innych przypadkach jak juz wspominalem to tylko pomowienie. Co do pomocy, wlasnie udzielilem bezplatnej porady prawnej i potraktujcie to jako pomoc jesli czujesz sie pokrzywdzony. A watku na tym forum nikt nie kasuje, bo nigdy nie bylo az tak razacego zlamania regulaminu. Zeby cos tu bylo usuniete musial by byc to tekst nawolujacy do faszyzmu, komunizmu i innch chorych systemow. :)

Odnośnik do komentarza
.... Administartor ma racje w pelni sie z nim zgadam. Dam race co niekotrym ( zwklaszcza ultrasowi) czytac, czytac i jeszcze raz czytac, ...

Dzięki, przyjmuję i dziękuję, nie mniej do mnie żalu!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...