Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nowa, czwarta sieć GSM w PL


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ci, którzy ?ledz? rynek telekomunikcyjny napewno wiedz?, że od niedawna ruszyła testowo w Polsce nowa sieć GSM 3 (4) - generacji... Wideorozmowy, Zms'y i takie tam bzdety.

Kto z Klubowiczów doł?czył do grona "wybrańców" !happybth i już korzysta z tej sieci?

Pierwsze spostrzeżenia, wymiana pogl?dów mile widziana.

Ps. Od wczoraj wiadomo już prawie oficjalnie jak się będzie nazywała nowa sieć- "Play".

Start komercyjny przewidziany na 1. 04- 1. 05 2007 roku.

Odnośnik do komentarza

To co? nowego... ale to chyb już pi?ta a nie czwarta??

A co z P4?

www.p4.pl

to sie pojawilo jako rzekomo czwarta sieć...

P.S. tez jestem ciekaw jak beda funcjownowac i jak ktos bedzie mial z nimi jakies doswiadczenie to czekam na info !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Moze jestem "lajkonik" jesli chodzi o GSM, ale podczas szukania sieci dalej widze tylko trzech operatorow. mBank juz od jakiegos czasu reklamuje swoja wirtualna siec, ale dalej nie widze jej podczas wyboru operatora. Niby teraz mozna zmienic operatora zatrzymujac swoj numer ale jakos dalej nie jestem przekonany jak to dziala, a jestem przywiazany do swojego numeru. Za duzo sms musial bym wyslac zeby poinformac wszystkich ze zmienilem numer, kontaktow szkoda tracic.

Odnośnik do komentarza
Gość denver27

ja od wielu lat jestem wierny jednej sieci a na imie jej idea ,teraz orange,a co do tej najnowszej platformy ...na razie wiemy niewiele .oprócz tego ze częsc salonów germanosa oni przejęli

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
To co? nowego... ale to chyb już pi?ta a nie czwarta??

A co z P4?

www.p4.pl

to sie pojawilo jako rzekomo czwarta sieć...

P.S. tez jestem ciekaw jak beda funcjownowac i jak ktos bedzie mial z nimi jakies doswiadczenie to czekam na info :D

Nadchodzi4

p4 to własnie play

i ja tez w niej jestem 

Mumia... ty już lepiej nie odbieraj więcej rozmów Video na stacji benzynowej bo twoje nerwowe reakcje przyprawiły mnie dzi? o szeroki u?miech na twarzy :D

I jak tam Dee Jay w tej sieci sie zyje??

Dee Jay trochę marudzi bo dostał mu się UMTS' owy Samsung Z370 b88f0a25e775b6d5679c0a3b423c2dd5_2.jpg

Aparat niezły tylko wymiarami przypomina trochę paletkę do ping- ponga ;)

Ja dla odmiany od dzi? testuję nowy model V3 RAZR XX (bazuj?cy na modelu V3 (phase 1)) UMTS z 1 gb kart? na pokładzie. 2972.gifmotorola_razrv3xx_3.jpg

Telefon jest OK ale powalił mnie dodatkowy gadżet jaki dostałem w formie bonusa :omotorolaht820.jpg

Super dĽwięk przy słuchaniu MP3, można przez nie normalnie gadać podczas poł?czenia przychodz?cego (maj? wbudowany mikrofon) no i wyraĽnie lepszy zasięg w porównaniu z tymi jakie miałem okazje do tej pory testować w urz?dzeniach BT. Sympatyczn? spraw? jest możliwo?ć gadania przez BT820 podczas pracy na kompie np. przez Skype.

Oto kilka danych słuchaweczek:

Słuchawki BT820

- Informowanie o wchodz?cych rozmowach

- Regulacja gło?no?ci (+/-)

- Przyciski Skip (+/-) do przeł?czania utworów

- Wbudowany mikrofon

- Automatyczne wył?czanie głosu

- Zasięg 100 m

- 3.5 mm wej?cie do urz?dzeń bluetooth

- Czas pracy akumulatora do 15 godz. czasu rozmów,

- Czas czuwania do 500 godz.

- do V6, V8, V3, V3i, V3xx (UMTS), V360, A780

STEREOMOTO HT820

Odnośnik do komentarza

jak sie zyje ??

bez rewelacji ...

rozmowy UMTS'owe juz przeprowadzałem w erze na N6280 takze nie jest to dla mnie nic nowego ...

P4 probowało zrobić cos nowego i prowadziło ZMS'y - czyli wiadomosci obrazkowe, ale wg mnie to totalna kipa - dla zainteresowanych www.zlangoo.com

generalnie - bez zachwytu, co mi sie podoba, to ze mam telefon ze 150 zeta do wykorzystania i wszystko za darmo przez kilka miesiecy ... :)

Odnośnik do komentarza

Mariusz - też dostałem V3`kę. Słuchawki s? super, telefon ma mnóstwo bajerów... ale nie uważasz, że to wszystko przytłacza ilo?ci? funkcji? Miałem wcze?niej dwie Motorole i obiecałem sobie, że więcej ich nie kupie, ta trafiła się sama hehe.

Te telefony nie s? tak czytelne i łatwe w obsłudze jak Nokia czy S-E. Poza tym psuj? się i lubi? wariować (mi już się 2 razy sama z siebie wyłaczyła, tak bez powodu podczas rozmowy).

Co do sieci samej w sobie to trudno tu co? powiedzieć... dzwoni się jak w każdej innej. Ogromnym plusem jest bardzo miła obsługa klienta, na któr? nie trzeba czekać 15 minut słuchaj?c głupawych melodyjek. Minusem to, że w centrum Warszawy czasem zgubi zasięg 3G.

Zobaczymy jakie ceny ustal?, wtedy będzie można dyskutować czy to konkurencja, czy kolejny niewypał (jak moim zdaniem Heyah).

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

TEST! Wlasnie sprawdzam jak sie pisze posty z telefonu bedac w plenerze :) jest troche z tym zabawy ale od bidy mozna. Przegladarka dziala ok, ale czasem system wywala brak dostepu.

Odnośnik do komentarza

przegl?darka w samsungu to kupa, bo nie skaluje obrazu do okna przegl?darki ... i musze latac suwakiem w lewo i prawo zeby cos przeczyrac ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

ech kurde , fajnie macie , ja się nie załapałem do p4 (buuu !piwko !piwko)...

A te telefony to juz na zawsze dostali?cie czy trzeba oddać ???

Odnośnik do komentarza

W przypadku zagubienia, kradzieży lub uszkodzenia telefonu płacimy 2000 zł !piwko

Sielanka, czyli telefon free i darmowe rozmowy pewnie będzie trwała jeszcze kilka miesięcy. PóĽniej s? 3 opcje. Abonament - tu pewnie telefon zostanie, prepaid - w?tpie aby oddali nam je za darmo lub ostatnia - koniec umowy i bye bye.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, bo za bardzo sie na tym nie znam !piwko (jakies ZMS), ale czytalem o tym, ze UMTS skazany jest raczej na niepowodzenie(?).

Nowy telefon iPoda bazuje na innych rozwiazaniach (juz przyjetych i uzywanych) i w tym kierunku nalezy raczej oczekiwac rozwoju. Z tego co czytalem technologia UMTS jest za wolna i dosyc droga...

Wszystko zalezy od tego co zostanie "poparte"...

Przykladem moze byc chyba tez "Blu-ray disc" i "HD DVD"...

No a o dawnym Beta2000 i VHS chyba nie trzeba mowic !piwko .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
ech kurde , fajnie macie , ja się nie załapałem do p4 (buuu  :huh::))...

A te telefony to juz na zawsze dostali?cie czy trzeba oddać ???

Kurcze... Tetsuo... szkoda, że się nie zgadali?my na ten temat... ehh ;)

W natłoku naszych wewnętrznych tematów zapomniałem o tym :)

Nieoficjalnie się mówi, że po okresie testów będzie je można sobie zostawić w ofercie postpaidowej za 1 PLN a w prepaid za niewiele więcej. Zorganizowanie ludzi do akcji odbierania używanych aparatów (możliwe, że zniszczonych) też nie będzie kosztowała mało więc s?dze, że będ? stawać na głowie aby "testerów" zachęcić do pozostania w sieci z terminalami jakie dostali w czasie testów... pożyjemy zobaczymy.

Jak na t? chwilę ogólnie w sieci Play nie wiadomo zbyt wiele konkretów. Nieznane s? dokładne cenniki (te, które podali to tylko zarys), nie wiadomo jak będzie z opcj? migracji numerów, nieznana jest oferta aparatów (jakie i za ile).

Narazie na 100% wiadomo, że trzeba aktywnie używać sieci a co najważniejsze dla użytkowników- za free..., oraz to, że Play ma prefiks 790 XXX XXX ;)

Wiadomo też, że sieć Germanos (wykorzystywana przez ere :( ) chce podpisać umowę z Playem na sprzedaż ich produktów w swojej sieci salonów.

Ja jak narazie wyłapałem wiele błędów w samej sieci UMTS o czym w wolnej chwili staram się ich informować. Sam internet, WAP, usługi "PUSH" i video konferencje posiadaj? wiele błędów no ale wła?nie po to ludzie dostali telefony aby to testować. Usługa 3G w Wawie znacznie pływa i często przeł?cza się na 2G a wtedy viedo rozmowa zostaje zerwana. Same poł?czenia głosowe działaj? bez zarzutu.

Mariusz - też dostałem V3`kę. Słuchawki s? super, telefon ma mnóstwo bajerów... ale nie uważasz, że to wszystko przytłacza ilo?ci? funkcji?

Słuchawki stereo BT820 s? bardzo super :(

Ja wiem czy V3XX ma aż tyle funkcji? Jak do tej pory nie używałe? usług 3G to faktycznie możesz się czuć przytłoczony. Oczywi?cie jak kto? jest przyzwyczajony do Nokii to może czuć dyskomfort używania ale z drugiej strony nie ma tragedii... V3xx jest stosunkowo łatwo przyswajalnym aparatem (bawiłem się gorszymi ;) ).

Co z wad? Dwa razy udało mi się aparat "powiesić". Oba przypadki wyst?piły kiedy słuchaj?c muzyki z MP3 przez słuchawki BT przegl?dałem strony www. S?dze, że przesadziłem z otwartymi aplikacjami i terminal zgłupiał ;)

Bateria przy wyj?tkowo aktywnym używaniu starcza na 1 dzień ale tutaj konkurencja wypada podobnie.

Nie wiem, bo za bardzo sie na tym nie znam  (jakies ZMS), ale czytalem o tym, ze UMTS skazany jest raczej na niepowodzenie(?).

ZMS'y to niby nowy wymysł... w moim odczuciu usługa, choć w trochę innej formie, została już dawno odkryta ale niech im będzie że s? pionierami ;)

Co do UMTS- może i tak być jak piszesz. System faktycznie jest drogi we wdrożeniu. Poza tym apropos --- same video rozmowy s? usług? bardzo kontrowersyjn? i wcale nie każdemu to musi odpowiadać. Nie do?ć, że cię słychać to jeszcze widać. Dla mnie to gadżet ale s? tacy dla których będzie to poważnym problemem inwigilacyjnym (pracownicy firm, niewierne żony czy mężowie :P )

A jeszcze co?:

przegl?darka w samsungu to kupa, bo nie skaluje obrazu do okna przegl?darki ... i musze latac suwakiem w lewo i prawo zeby cos przeczyrac ...

Mumia... w V3XX jest to samo i z tego co wiem we wszystkich terminalach tej wielko?ci będziesz miał ten sam problem. Widzisz inne rozwi?zanie aby na ekranie o rozdzielczo?ci 240 X 320 pix nie trzeba było przewijać kursorem ekranu?

Dla mnie o ile system będzie dopracowany a oprogramowanie telefonu stabilne można z tym żyć--- w końcu to nie laptop tylko awaryjna opcja dostępu do netu dostępna praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze... co? za co?...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Wiadomo też, że sieć Germanos (wykorzystywana przez ere  :huh: ) chce podpisać umowę z Playem na sprzedaż ich produktów w swojej sieci salonów.

Już podpisali , Germanos dostał 22% udziału w P4 za wył?czno?ć w swoich 300 salonach. Era w Germanosie tylko do końca kwietnia.

http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s...,udziałowcem,P4

W UMTSie s? błędy we wszystkich sieciach , choć wynika to bardziej z niedopracowania aparatów niż samej sieci .... ale to się z czasem zmieni.

A co do iPhone (wynalazek Apple tego od iPoda) to nie używa on UMTS ani żadnej nowszej technologi tylko starego GPRSa , ma to być poł?czenie iPoda z telefonem , które pozwoli odbierać pocztę i przegl?dać strony WWW, w sumie nic nowego , no ale odtwarzacze MP3 tez były znane przed iPodem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To co napisałem oparłem na rozmowie jak? dzi? prowadziłem ze znajomym, byłym pracownikiem Germanosa. W/g niego zarz?d firmy, za przeproszeniem olał Ere bo ta kroiła im prowizje i ogólnie wykorzystywała finansowo.

Tu też jaka? wzmianka:

=80609&IN[page_no]=1]Telefonia wp news

Inny news o Play P4

W sumie dla użytkowników telefonów gsm najważniejsze jest że na arenę telekomunikacyjn? wchodzi nowy gracz a to oznacza jeszcze większ? konkurencje... a to oznacza walkę o klienta... a to z kolei oznacza tańsze usługi :)

Cytuje:

Chris Bannister, prezes P4, zapowiada agresywn? strategię cenow?. O szczegółach swojej oferty operator poinformuje już wkrótce.

Ps. Wła?nie ruszyła domena z nowym adresem oraz z nowym, oficjalnym logiem.

http://www.playmobile.pl/

Odnośnik do komentarza

UMTS jest od kilku lat do kupienia np. w sieci Vodafone, ale na razie jednak mnie nie przekonali. Po pierwsze maja dosyc wysokie oplaty z limitami downloadu, zas powyzej limitu jest jeszcze drozej :) .

Nie znam sie az tak na szczegolach, ale P4 podaje predkosc: "384 kbit/s i więcej(?)" -> troche malo.

Telefon iPoda wyposazony w WLAN jedzie max. z predkoscia 54 Mbit/s. Bedac w zasiegu hot-spota mozna tez uzywac bezplatnego skype'a.

Wydaje mi sie, ze trzeba poczekac na rozwoj technologii, jesli pojdzie do przodu ustalanie "wolnych" hot-spotow i bedzie ich duzo, to UMTS skazany jest raczej na niepowodzenie(?)...

Jak napisalem, jestem jedynie przecietnym uzytkownikiem, i nie znam sie na technichnych rozwiazaniach i mozliwosciach tych systemow :) .

PS. Ale tak jak napisal Mariusz, kazdy dodatkowy operator powoduje jakias tam walke o klienta i ceny ida w dol...

Odnośnik do komentarza

mnie również udało się załapać do testów. Telefon odebrała również moja żona, brat, 2 kolegów więc jest do kogo dzwonić zupełnie za darmo :)

jak dla mnie największy minus to bateria, tak jak napisał Mariusz, codziennie muszę ładować Motorolę.

przy okazji zapytam co rozumiecie przez zapis w regulaminie o przej?ciu na abonament po zakończeniu testów i ( o ile dobrze pamiętam podpunkt c) nielimitowanych rozmowach pomiędzy uszestnikami testu ? może pozostan? bezpłatne romowy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...