Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Trójkołowcem na kategorię B!


Astonpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, EndriuBis napisał:

To tyle.  Zobaczymy jak będzie.  Nie chcesz, nie musisz robić prawa jazdy A - twoja sprawa, ale uwierz na słowo że jak trafisz na dobrego instruktora to coś tam się nauczysz. Potem jest tak jak w przypadku PJ B  -  ilość przejechanych km = nabycie większych umiejętności no i niestety "rutyny"  która czasem bywa zgubna. 

Nie jestem przeciwny temu aby ludzie z PJ B mogli jeździć na 125-kach, czy tak jak obecnie na trój-kołowcach.  Dzięki temu jak jadę na Burgmanie obserwuję że coraz więcej ludzi czuje jazdę na 2oo i np. łatwiej się przepychać w korkach, mniej chamskich zachowań w stosunku do motocyklistów itp. , ale mam obawy czy to dobra droga że ludziska bez wprawy będą mogli wsiadać na sprzęty o pojemności 300 i 400 , a nawet więcej. 

Robiłem PJ kat B dawno temu i uważam, że ten kurs NICZEGO mnie nie nauczył. Potem przejechałem setki tysięcy kilometrów i może coś tam wiem.

Co do motocyklistów to mnie osobiście delikatnie mówiąc irytuje gdy przepychając się w korku "straszą" kierowców odkręcaniem gazu wraz z "luźnym" wydechem. Dzięki takim akcjom ci z samochodów ich mało lubią.

A 3 koła kupię tylko dlatego, że kabriolet był jednak nudnawy. No niby nie ma dachu ale emocji w nim jakoś mało mimo że ostatni miał 350km ? Niech ten nowy kabriolet się pochyla ?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Michał_ napisał:

Co do motocyklistów to mnie osobiście delikatnie mówiąc irytuje gdy przepychając się w korku "straszą" kierowców odkręcaniem gazu wraz z "luźnym" wydechem. ...

Oni nie straszą. Oni zaznaczają swoją obecność. Nie wiem czy wiesz, ale jest taka zasada, że kask na głowie działa jak czapka nie witka, przynajmniej dla co nie których siedzących w 4oo.

4 minuty temu, Michał_ napisał:

...No niby nie ma dachu ale emocji w nim jakoś mało mimo że ostatni miał 350km ? 

i co ? skończył się ?  Jeden z moich ma 350 000 km i jeździ dalej  ?   tak wiem wiem, miało być 350 KM , ale weekend blisko i wesoło ? 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, EndriuBis napisał:

Oni nie straszą. Oni zaznaczają swoją obecność. Nie wiem czy wiesz, ale jest taka zasada, że kask na głowie działa jak czapka nie witka, przynajmniej dla co nie których siedzących w 4oo.

i co ? skończył się ?  Jeden z moich ma 350 000 km i jeździ dalej  ?   tak wiem wiem, miało być 350 KM , ale weekend blisko i wesoło ? 

Nie skończył się. Ktoś go ujeżdża, mam nadzieję, że szczęsliwie ?

A to "zaznaczanie obecności" jest zwykłym chamstwem. Nie mam zamiaru tak "zaznaczać".

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Michał_ napisał:

A to "zaznaczanie obecności" jest zwykłym chamstwem. Nie mam zamiaru tak "zaznaczać".

a to się dopiero okaże jak zaczniesz jeździć "na poważnie".  Na początku (pierwszy sezon ?) będziesz grzecznie stał w korku, patrząc jak inni motocykliści przemykają między-pasem. Potem stwierdzisz, że ty też tak chcesz i możesz.  Wtedy przyjdzie kubeł zimnej wody. Jakiś kierownik z puszki zajedzie ci nagle drogę bo cię nie zauważy, a ty "nie zaznaczyłeś swojej obecności" itd. itp.  Mam pisać dalej  ?   

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, EndriuBis napisał:

. Jakiś kierownik z puszki

Kierownik z puszki.....

I właśnie dlatego motocykliści są mało lubiani.

ps. Zresztą posiadacze maxi skuterów dla Prawdziwych motocyklistów są odbierani śmiesznie ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
19 minut temu, Michał_ napisał:

ps. Zresztą posiadacze maxi skuterów dla Prawdziwych motocyklistów są odbierani śmiesznie ?

Zależy kto jest tym niby "prawdziwym motocyklistą " . Ja znam i spotykam na wspólnych zlotach takich co odbierają mnie i kolegów na maxi jak równych. 

Może masz jakichś zakompleksionych znajomych ?

To częsty syndrom "małego fiutka" ?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Michał_ napisał:

ps. Zresztą posiadacze maxi skuterów dla Prawdziwych motocyklistów są odbierani śmiesznie ?

taa....   szczególnie przez tych co jeżdżą na 125-kach lub 250-kach jak obok podjedzie Burgman 650 ?  rozumiem że to miało mnie (albo innych) zaboleć ?   Nie boli.  Jest żałosne. 

To zupełnie wszystko jedno na czym jeździsz...
Wystarczy cokolwiek. Jeżeli "to coś" posiada dwa koła
i silnik to znaczy że spełnia wszystkie warunki !
Nie potrzebujesz rzeczy wyjątkowych  abyś w pełni czuł się
motocyklistą i czerpał radość ze swojej pasji.
Tu przecież chodzi o styl życia i poczucie wolności...

Peter Fonda

Pomijam już fakt że część z nas ma w garażu "normalny motocykl" - czytaj - z manualną skrzynia biegów lub miała kiedyś i z własnej woli się przesiadła na skuter. Są też tacy co poszli w przeciwnym kierunku, albo cały czas szukają sprzętu dla siebie.  

Musisz wsiąść na ten swój wymarzony sprzęt (jaki by nie był), założyć kask i ruszyć przed siebie.  A potem jak zaczniesz się spotykać z ludźmi w trasie jeżdżącymi na różnych innych sprzętach zobaczysz czy ktoś się z nas śmieje.  Wręcz przeciwnie - bo niektórym się w głowie nie mieści jakie trasy w niezłym komforcie można robić na dużym skuterze. 

A co do puszki. Określenie nie ma być obraźliwe dla kierownika, tylko pojazdu.  A co - złe porównanie ?   W razie wypadku aby straż pożarna cię wyciągnęła ze środka musi użyć otwieracza ?   do konserw.   ?   

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 20.03.2020 o 16:09, sito_zabrze napisał:

A moze takie coś https://youtu.be/TK4wzBYmTIo 

Fajna zabawka. Nie widziałem tego wcześniej, ale ten sprzęt w kolorze pomarańczowym skojarzył mi taki pojazd inwalidzki simson duo. Ale tamten miał 2oo z tyłu a 1 z  przodu i kierownicę z manetą jak w prawdziwym moto:) Ale był też sprzęt produkcji czeskiej z silnikiem jawy 350 z 2oo z przodu i kierownicą samochodową. 

A tak nawiązując do wcześniejszych dyskusji nie ważne czym jeździmy, byle zawsze szczęśliwie dotrzeć do celu.

LwG.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Nie ważne czym się jeździ. Jedni wolą moto w manualu inni skuter jeszcze inni trzykołowe np. Piaggio MP3. Najważniejsze żeby przeżyć z sezonu na sezon ? 

i spotykać się w większym gronie jak najczęściej da. 

Odnośnik do komentarza
Dnia 20.03.2020 o 14:42, Michał_ napisał:

Kierownik z puszki.....

I właśnie dlatego motocykliści są mało lubiani.

ps. Zresztą posiadacze maxi skuterów dla Prawdziwych motocyklistów są odbierani śmiesznie ?

Takie opinie na tym forum to oczywiste "pchanie się w gips" ?

Odnośnik do komentarza

Witam

Kupiłem sprowadzony pojazd z Francji,  w dowodzie rejestracyjnym francuskim znajduje się informacja o tym że pojazd jest homologowany na L5E , adanie techniczne też to potwierdza , urząd nie chce mi wpisac w dowód tej homologacji. Wszystkie dane się zgadzają w ich katalogu pojazdów , nie zgadza się tylko stwierdzony przez diagnostę nacisk osi tylnej , podobno powinno być 2,68 a wpisane jest przy badaniu 2,20. Tak wyszło podobno diagnoście przy przeliczaniu, nigdzie w Europie nikt nie stosuje kn . Odsyla mnie do diagnosty aby to poprawił,  ten twierdzi ze jest dobrze i nic nie zmieni bo tak mu wyszlo. Pytanie jakie to ma znaczenie , i czy MP3 500 zarejestrowany we Francji na L5E , wymaga dodatkowych badań homologacyjnych. Jak postąpić z urzędem bo juz mi ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Krtek napisał:

Witam

Kupiłem sprowadzony pojazd z Francji,  w dowodzie rejestracyjnym francuskim znajduje się informacja o tym że pojazd jest homologowany na L5E , adanie techniczne też to potwierdza , urząd nie chce mi wpisac w dowód tej homologacji. Wszystkie dane się zgadzają w ich katalogu pojazdów , nie zgadza się tylko stwierdzony przez diagnostę nacisk osi tylnej , podobno powinno być 2,68 a wpisane jest przy badaniu 2,20. Tak wyszło podobno diagnoście przy przeliczaniu, nigdzie w Europie nikt nie stosuje kn . Odsyla mnie do diagnosty aby to poprawił,  ten twierdzi ze jest dobrze i nic nie zmieni bo tak mu wyszlo. Pytanie jakie to ma znaczenie , i czy MP3 500 zarejestrowany we Francji na L5E , wymaga dodatkowych badań homologacyjnych. Jak postąpić z urzędem bo juz mi ręce opadają.

Przerabiałem temat jakieś 3 lata temu musisz mieć opinię rzeczoznawcy z uprawnieniami konstruktorskimi- tylko zabij mnie już nie pamiętam co w niej miało być . Ja po 10 rozmowach z diagnostami i urzędem się poddałem i zostało moto. Choć z doświadczenia w autach wiem, że co urząd to inna interpretacja przepisów a w swoim mam bardzo przyjaznych ludzi. U jednego diagnosty pojechałem  mówię , że przegląd 1 chcę zrobić on na motocykl ja mówię nie - to powiedział, że mam jechać do innego bo dla niego to motocykl 🙂 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich uczestników.

Jestem posiadaczem MP3 250ie 2007 - 12100 km od 3 dni, dziś się zabrałem za sprawdzanie płynów, luzów, oczywiście w przednich kołach poprzednik dopompował 2,5 zamiast 1.6 tylne koło miało dobrze 2.5 ciśnienia, ale mam takie spostrzeżenie w filtrze powietrza nie wiem czemu był olej nawet sporo - nie wiem dlaczego tak się stało, może ktoś coś może podpowiedzieć to bym prosił odpisać.

Pozdrawiam Edek 

Odnośnik do komentarza

Po zakupie Mp3 ,wymiana tablic i dowodu. Wpis L5e w adnotacjach w polskim dowodzie. Pani mimo prób nie udało się już w nowym moim wpisać do rubryki J. Nie aktywna, może gdyby to była pierwsza rejestracja w PL? Boję się niemieckich policjantów. Jeździł ktoś z wpisem za granicę, prawko kat,,B''? Tolerują to?

Może nie każdy jest na FB(ja od kilku miesięcy, dlugo się broniłem), a to z tamtąd skopiowałem https://spidersweb.pl/autoblog/trojkolowcem-po-europie-jest-duzo-lepiej-niz-motocyklem-z-pojemnoscia-125/?fbclid=IwAR12JGYY6odsb1UR9AnHXz3J9bvdGPkJ0AkQkl_2P71T8gvU6l3oVqQnTgE

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.07.2023 o 08:30, Orion napisał(a):

 Boję się niemieckich policjantów. Jeździł ktoś z wpisem za granicę, prawko kat,,B''? Tolerują to?

 

Zapytaj na tym forum https://piaggio-mp3.eu/

To Niemcy i prawdziwi fascynaci trójkołówek. Widziałem tam nawet wątek związany z ich przepisami w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...