Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Reguly Forum?


matrixclan

Rekomendowane odpowiedzi

strzalka

patrze i nie wierze wlasnym oczom :D :"milczenie" :P

caly czas nasi moderatorzy i my tez zwracamy uwage na etykieta a tu nic :P (ok jagroski i bogumilek )

czy to tylko dlatego ze pojazd jest interesujacy? :P

uwazam ze nie jest to OK w stosunku do innych ktorym zwracamy/lismy uwage !!

najwyzszy czas na podforum "Reguly forum " wtedy chyba nie bedzie niedomowien, kwasow i wyzwisk :P

chyba ze .... ludzie beda to akceptowac w dziale Ogloszenia?( nie, nie to chyba nie jest logiczne?) mozna tez ludzi, nie szanujacych tu panujacych zasad poprostu ignorowac!

arek

Odnośnik do komentarza

zauważyłem dokładnie to samo co kolega... Zwłaszcza Artix wydaje się być dzi? " bez formy"... :D

Kolega Krzysiek ma szczęscie że zapodał tu ogłoszonko o C1 200 a nie a jakiej? innej maszynie...Szczę?ciarz :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Faktem jest, że reakcja bogumiłka była mówi?c delikatnie- nieładna. Co innego zwrócić uwagę a co innego obrażać. Je?li mam być szczery to okre?lenie jakiego użył sugerowało mi, że obaj osobnicy musz? się w jaki? sposób znać. Dlatego moja reakcja była neutralna :D

My?lę, że trzeba stworzyć takie reguły forumowe, które każdy nowo rejestruj?cy się użytkownik będzie musiał zakre?lić "ptaszkiem" aby zostać zarejestrowanym. Te same reguły będ? widoczne na forum.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie chodzi tu zupelnie o rodzaj pojazdu, choc nie powiem zboczenie do C1 jednak mam :D Poprostu o ile osoba zwana dalej handlarzem wystawia oferte, zmuszanie jej do wypelniania profilu to jak walka z wiatrakami, wiec nawet nie ma sensu jej zmuszac do tego, bo celem tej osoby jest wystawienie pojazdu i sprzedanie go, a nie zdobycie informacji czy jakas forma integracji. Warunek jest jeden trzyma sie dzialu "ogloszenia" i nie wychodzi poza obreb tego dzialu. W innym przypadku nie mam litosci dla brakow w profilu.

Matrixclan masz wiele racji, juz dawno przyjalem zasade ze jesli osoba po malej dygresji na forum na PM ma gdzies ogolnie panujace tu zasady to tym bardziej nie czuje sie zobowiazany jej odpowiadac, bo jak juz wiele razy podkreslalem nie jestem wyszukiwarka google ani nie pozwole tak tez traktowac innych. Tu stanowczosc musi byc i dobrze by bylo gdyby wszyscy klubowicze stosowali ta zasade.

Na pewno jednym z pomyslow jest wlasnie dzial zamkniety, zeby hmm sluzyl klubowiczom a nie osoba zainteresowych tylko dzialem "ogloszenia" O ile ten proceder sie nie nasili ze zaczniemy byc traktowani jak allegro to sporadyczne ogloszenia jakos przestaly mnie juz draznic, bo nie lubie walic glowa w mur.

Odnośnik do komentarza

strzalka

moze to i simieszne ale..

jezeli jeden z dzialow forum staje sie pomalu platforma ogloszen dla jednorazowych handlarzy, pdkreslam jednorazowych! , nie czlonkow burgmani to niech oni za to kase daja, np na utrzymanie tego forum, organizacje zlotow itd! na allegro, ebay ....wszedzie musza placic! a tu za frajer :D "burgmania istytucja charytatywna"dla handlarzy! przeciez oni to jak pasozyty nic nie daja, nie pomagaja a tylko czerpia z tego zyski finansowe!!!

ale sie wkurzylem :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
strzalka

moze to i simieszne ale..

jezeli jeden z dzialow forum staje sie pomalu platforma ogloszen dla jednorazowych handlarzy, pdkreslam jednorazowych! , nie czlonkow burgmani to niech oni za to kase daja, np na utrzymanie tego forum, organizacje zlotow itd! na allegro, ebay ....wszedzie musza placic! a tu za frajer :D  "burgmania istytucja charytatywna"dla handlarzy! przeciez oni to jak pasozyty nic nie daja, nie pomagaja a tylko czerpia z tego zyski finansowe!!!

ale sie wkurzylem  :P

Hmmm... Teoretycznie masz rację bo sam mam podobne podej?cie do tematu jak czasem widzę co i rusz nowe ogłoszenie, pierwszy post, pojazd się sprzeda i człowieka nikt nigdy więcej nie widzi :P .

Z drugiej strony-- na naszym forum ogłaszaj? się często Klubowicze dealerzy czy przedstawiciele firm sprzedaj?cych kaski, ciuchy itp.

Czyli oni mog? za free a handlarz z zewn?trz ma płacić?

Jestem w tym wypadku za równo?ci?... albo każdy musiałby płacić symboliczn? złotówkę za ogłoszenie (nawet klubowicze) albo nikt... (nawet "jednorazowi" handlarze).

Osobi?cie uważam, że dział "ogłoszenia" powinien być nadal darmowy, ponieważ często służy nam wszystkim... czasem jako Ľródło ciekawych zakupów. Ja widzę tylko jedno "ale"... skala problemu. Je?li takie ogłoszenia nie będ? nas zalewały lawinowo to OK. Je?li jednak każdego dnia będzie po kilkana?cie takich nowych ogłoszeń to trzeba będzie co? z tym zrobić.

Zreszt? niech inni klubowicze i forumowicze się wypowiedz? co na ten temat my?l?...

Oto sonda... każdy ma prawo się wypowiedzieć

Komentarze w tym w?tku.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tutaj moderatorzy by czuwali nad tematem...

Ja widzę jeszcze inne wyj?cie- zakładanie nowych ogłoszeń dostępne powyżej np. 50 czy 100 napisanych postów :). To wykluczyło by problem "jednorazowych" handlarzy ;) .

Opcja dodana do sondy!

Odnośnik do komentarza

i to też by?my pilnowali ?? bo przeca można napisać posta w dowolnym temacie i o dowolnej tematyce , tu nawet ukrycie go tylko dla uprawnionych nie pomoże. Jest inna metoda dla nowego użytkownika opłata za pisanie postów (np.:3 pierwszych) głupie to jest ale skuteczne

Odnośnik do komentarza

Zapodałem bezpłatne.

Uważam też, że ten dział nie powienien wymagać rejestrowania. Gdyby wprowadzić opłaty, nic by to nie zmieniło, bo sprzedaj?cy i tak by się rejestrowali żeby unikn?ć opłaty. Poza tym duża ilo?ć ogłoszeń jest pozytywna także dla nas. Kwestia tylko jak to wygl?da ze strony technicznej, chociaż nie s?dzę, żeby ich ilo?ć była tak wielka, że zapychała by serwer. Niestety takie rozwi?zanie niesie ze sob? spore obci?żenie dla moderatorów, którzy musieli by wywalać ?mieci nie zwi?zane ze skuterami.

Dodatkowo proponuję zmienić nasz? niepisan? zasadę nie komentowania ogłoszeń. Nie powinni?my jedynie komentować ogłoszeń klubowych. Dla ogłoszeń handlarzy nie powinni?my mieć lito?ci. Oczywi?cie nie mam tu na my?li tekstów takiego typu jaki zarzucił np Bogumiłek ale rzeczowe uwagi i fakty a nie domysły. Niech sie handlarze tłumacz? jak maj? za darmo.

Takie rozwi?zanie powinno wyj?ć na dobre nam wszystkim.

Chyba, że traktujemy ten dział jako wewnętrzn? giełdę Burgmanii i wtedy mozliwo?ć postowania w nim powinna zaczynać się od 50 lub 100 napisanych postów. Uzytkownicy z mniejszym stażem mogliby przesyłać swoje ogłoszenia na PM do modów, którzy po weryfikacji umieszczali by je lub nie. W takim przypadku jeste?my całkowicie zabezpieczeni przed handlarzami z zewn?trz, ale ja jestem przeciw takiemu rozwi?zaniu.

Edit

AAA jeszcze jedno. Pojawienie się nowych wypowiedzi w postach działu ogłoszenia nie powinno powodowac przeskakiwania postu na pocz?tek listy. To uchroni nas przed zjawiskiem od?wieżania, któremu sam nie mogłem się oprzeć, a które bardzo mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie znacie ;) . Nie bede w kazdym poscie smiecil i zwracal za kazdym razem uwage. Uwazam ze nie ma potrzeby. Jesli ktos chce zostac z nami na dluzej, wypelni profil i bedzie przestrzegal regul forum.

Jednak jednorazowy wpis na forum nie zobowiazuje do niczego. W koncu jest to jeden sprowadzony skuter. Czlowiek zajmuje sie glownie motocyklami, a tu trafila mu sie C1, wiec umiescil ja na najwiekszym forum maksiskuterowym.

Moim zdaniem profilu nie musi wypelniac na ta okolicznosc, a ogloszenia milo przeczytac i moze ktos z nas kupi interesujaca oferte.

Acha, w ankiecie zaznaczylem "dla wszystkich" :) .

@matrixclan: uwazam, ze takie ogloszenia to jakas symbioza. W koncu handlarz ma jakis tam odzew, a my mamy na miejscu mozliwosc przeczytania oferty, moze o niej podyskutowania (nie w temacie oferty :) ). Zyjmy i dajmy zyc :) .

Nie ma w koncu tych ogloszen tak duzo. aby byl z tym problem. Jesli sie to zmieni, wtedy bedziemy mogli wprowadzic oplaty. A ofert szukac na allegro.

Poczekajmy do konca glosowania...

Odnośnik do komentarza

burgmaniacy! czy az tak bardzo przeszkadzaja wam ogloszenia zamieszczane na forum? przeciez nie jest to jakas plaga jak dajmy na to spam.

Big mnie ubiegl z konkluzja. ;)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego niektórzy traktuja handlarzy jako co? złego?

Przecież maszyny których używaj? raczej nie zrobili sobie sami,tylko kupili gdzies u jakich? handlarzy,któĽy tez sie ogłaszj?.Czyżby "pies ogrodnika"?,skoro ja mam,to po co inni maja kupic?

Odnośnik do komentarza

Bo tu jak na razie jeszcze nie ma moto-giełdy darmowej dle wszystkich, jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli bazar. ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja to sobie wyobrażałam zawsze tak, że jak wejdę do działu ogłoszenia na forum Burgmanii poszukuj?c skutera to znajdę tam oferty sprzętów należ?cych do klubowiczów, a to przynajmniej dla mnie o czym? ?wiadczy. Przecież i tak szukaj?c skutera każdy przegl?da aukcje allegro itp., więc nic nie stracimy, je?li handlarze pozostan? sobie tam... I wtedy przynajmnie od razu byłoby wiadomo, że skuter w ogłoszeniach na forum to sprzęt z pewnej ręki od miło?nika maxi, a nie jakie? "nie wiadomo co".

Ja bym proponowała udostępnić dział ogłoszenia o sprzedaży pojazdów tylko klubowiczom (przyjmijmy że klubowicze to Ci, którzy znajduj? się w galerii klubowej).

Takie jest moje zdanie.

P.S. A zaznaczyłam opcję pierwsz?, bo mojej wersji nie było... :)

Odnośnik do komentarza

Hmmm....mnie bardziej chodziło o swego rodzaju symbioze(obopólne korzy?ci),sprzedaj?cy trafia do konkretnej grupy potencjalnych klientów,a oni z kolei maja sznse kupić towar z pierwsze ręki,i być może taniej(brak prowizji Allegro np.).Czy sam fakt możliwej okazji dla dwóch stron nie jest wart bardziej lużnego podej?cia?

P.S

Dalej nie ma instrukcji-przewodnika dla ludzi którzy np. nie mieli okazji korzystac z jakiegokolwiek forum!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Zeby podyskutowac na spokojnie B) pare danych: przez ok. 1040 dni istnienia forum, zostalo zalozonych 607 tematow w ogloszeniach, czyli przez jeden dzien troche wiecej niz polowa ogloszenia :) .

Wszystkich postow w temacie "ogloszenia" mamy 2748, co daje srednio ok. 4 odpowiedzi na jedno ogloszenie.

Ile z tych ogloszen (odpowiedzi) bylo niepotrzebnych? Nie wiem.

Ile z tych ogloszen nalezalo do ludzi, ktorzy weszli na forum tylko po to, aby napisac ogloszenie? Nie wiem.

Ilu ludzi przy okazji pisania ogloszenia zaczelo interesowac sie skuterami bardziej intensywnie? Tez nie wiem.

Wydaje mi sie jednak, ze skoro tematy ogloszen pokrywaja sie z tematyka skuterowa, to nie powinno byc z tym problemu. W koncu nie jest to az taki zawrotny ruch, zebysmy od razu musieli cos w tym dziale zmieniac i nie dopuszczac ludzi chcacych sprzedac cos zwiazanego z tematem maksiskuterow.

PS. Jedyne co chodzi mi po glowie, to fakt przyszlosciowego "klodkowania" ogloszen i nie umieszczania (kasowania) w nich odpowiedzi. Zamkniecie takiego tematu nie bedzie prowadzilo do niepotrzebnych dyskusji i komentarzy. Dodatkowo jest to rozwiazanie nad wyraz przejrzyste B) .

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Bigiem.

Faktem jest jednak to, o czym mówi Karolina. Kiedy kto? szuka jakiej? ciekawej - w miarę pewnej maszyny, to przecież fakt sprzedaży jej przez klubowicza jest dla mnie / potencjalnego kupca bardzo istotny.

Z drugiej obecny ruch w tym dziale nie wyklucza umieszczania ogłoszeń od handlarzy/sprzedawców zewnętrznych. Nie ukrywam jednak, że gdyby można było od razu rozpoznać, że ogłoszenie jest "klubowe", ułatwiałoby to poruszanie się w tym dziale i szybkie wynajdywanie owych "klubowuch - pewniejszych" ogłoszeń.

Powinni?my obserwować, jak będzie się rozwijać sprawa obcych ofert. Przecież nie wszystkie z nich to kompletne szroty, tak jak niekażdy sprzęt od klubowicza musi być w wy?mienitym stanie. Zawsze staram się patrzeć na aspekt obustronnie.

Dobrze, że o tym rozmawiamy już teraz, bo to wła?nie m.in.ten dział może się coraz prężniej rozwijać. Wszak gdyby policzyć ilo?ć w?tków/postów w dziale ogłoszenia nie zsumowany od pocz?tku istnienia forum, tylko np. przedziałami wieku, wyszłoby zapewne, że najwięcej jest z ostatniego roku/półrocza. Jest nas klubowiczów/miło?ników skuterów coraz więcej. To dobrze, ale niesie to pewne obawy.

Miejmy nadzieję, że nadal nasze forum będzie trzymało wysoki poziom, a pojedyncze ogłoszenia od handlarzy, które będ? tu trafiać (nie mam nic przeciwko) będ? jednak tymi pewniejszymy ogłoszeniami. Inaczej mówi?c - życzyłbym nam wszystkim, aby handlarze wiedzieli, że na Burgmanii to szrotu nie warto reklamować, a wystawiać tam naprawdę porz?dne sprzęcicha.

Pozdrawiam posesyjnie! !scooter

Hoffi

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Hej ho!

Wracajac do tematu: dla mnie problem nie istnieje. Jesli widze interesujacy mnie temat i mam cos do napisania to to robie a jesli nie mam zadnego zdania w danym temacie to nie pisze, bo i po co ? Wszystko jedno czy chodzi o ogloszenia czy sprawy techniczne czy imprezy. Jesli mnie cos zainteresuje to jest mi w miare obojetne czy dany uzytkownik jest zarejestrowany, zaklubowany itd. (Co innego gdyby tematy tej osoby wkraczaly w zycie osobiste moje czy innych uzytkownikow! )

Potrafie czytac i dlatego zawsze dokladnie czytam zasady funkcjonowania w danych warunkach - przede wszystkim internetowych. Dlatego na zadnym forum nie czynie wpisow bez zarejestrowania, wypelnienia profilu i powitania:) Ale jak dla mnie to kwestia kultury osobistej, obeznania z internetem i tak jak to napisal ten handlarz "kwestia chwilowosci". Ja uwazam fora za "mieszkania" a nie wchodzi sie do czyjegos mieszkania bez pukniecia i zaproszenia gospodarza ale to moje zdanie !scooter

Dla kazdego jest ten pierwszy raz a niektorym przytrafia sie on przez cale zycie.

Jak na moje to plagi "jednorazowych" nie wyplenimy, wiec szkoda piany !OKK A jesli wyplenimy to zostanie nas garstka, ktora w poszukiwaniu niezbednych info bedzie "biegac" po innych forach:)

Pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Reasumuj?c...

Dział ogłoszeń pozostanie bezpłatny. Cieszę się, że moje wyobrażenie o tym dziale pokryło się z większo?ci? osób głosuj?cych w sondzie.

W najbliższym czasie dział "Ogłoszenia" zostanie delikatnie zmieniony.

Tworzymy wła?nie regulamin naszego forum, który już wkrótce będzie widoczny.

W innych działach też wprowadzimy pewne zmiany i mam nadzieję, że dzięki tym zmianom poprawi się czytelno?ć forum www.burgmania.net oraz unikniemy wielu nieporozumień.

O szczegółach już wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Reasumuj?c...

Dział ogłoszeń pozostanie bezpłatny. Cieszę się, że moje wyobrażenie o tym dziale pokryło się z większo?ci? osób głosuj?cych w sondzie.

W najbliższym czasie dział "Ogłoszenia" zostanie delikatnie zmieniony.

Tworzymy wła?nie regulamin naszego forum, który już wkrótce będzie widoczny.

W innych działach też wprowadzimy pewne zmiany i mam nadzieję, że dzięki tym zmianom poprawi się czytelno?ć forum www.burgmania.net oraz unikniemy wielu nieporozumień.

O szczegółach już wkrótce...

Jak tak patrzę na ankietę, to wg mnie zwyciężyła jednak opcja płatnych ogłoszeń dla handlarzy? Dlaczego? Bo opcje 1 i 4 s? zbliżone do siebie, a nawet czwarta to niejako rozwi?zanie opcji pierwszej. !OKK Ilo?ć napisanych postów to tylko sposób identyfikacji "jednorazowych" handlarzy od handlarzy - forumowiczów.

Je?li przyj?ć powyższe za prawdziwe, w momencie pisania przeze mnie tego postu, 26 osób głosowało za opłatami, 22 przeciw.

Aha, żeby u?ci?lić, nie mam zamiaru robić zamieszania. Mnie jest wszystko jedno. !scooter

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Jak tak patrzę na ankietę, to wg mnie zwyciężyła jednak opcja płatnych ogłoszeń dla handlarzy? Dlaczego? Bo opcje 1 i 4 s? zbliżone do siebie, a nawet czwarta to niejako rozwi?zanie opcji pierwszej. !piwko Ilo?ć napisanych postów to tylko sposób identyfikacji "jednorazowych" handlarzy od handlarzy - forumowiczów.

No tak... tylko co zrobić z osobami, które s? z nami od lat a pisz? mało i maj? na swoim koncie 10- 20 postów? Możliwe, że te osoby będ? chciały kiedy? zamie?cić ogłoszenia i co wtedy?

Dlatego napisałem, że jedynym m?drym wyj?ciem jest pozostawienie ogłoszeń w takie formie jak dotychczas- czyli free...

Odnośnik do komentarza

A nie można uruchomić bardziej zaawansowanej funkcji rejestracji .... np. dopiero po pełnej rejestracji (forum + klub+galeria) i akceptacji adminów masz prawo i dostęp all i za free... tak jak to jest z allegro np. natomiast osoby przypadkowe mog? się zarejestrować tylko tak aby korzystać z forum(podstawowe info o nich) ale do wielu czę?ci działów maj? ograniczone możliwo?ci a za niektóre usługi musz? płacić.

Ot i już !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...