Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kalendarz wy?cigów skuterów - 2007!


Gość Kopytko

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych zamieszczam oficjalny Kalendarz 2007, żeby każdy mniej więcej wiedział gdzie odbęd? się wy?cigi.

28.04 - Gostyń

05.05 - Poznań

26.05 - Radom

27.05 - Lublin

09.06 - Bydgoszcz

24.06 - Stary Kisielin

18.08 - Szczecin

01.09 - Bydgoszcz

29-30.09 - Radom

Zapraszam do zjawiania się na wy?cigach nawet jako kibic - wstęp bezpłatny. :)

Odnośnik do komentarza
Dzięki za informacje,

Ale ze jestem naowym burgmaniakiem prosił bym o podanie dokładnego miejsca.(ulicy) wy?cigów. :P

Ok to podam ul :D

Tor Kartingowy 'POZNAŃ'

ul. Wy?cigowa 3

62-081 Przeżmierowo

Tor Kartingowy 'RADOM'

ul. Warszawska 17/21

26-600 Radom

Tor Kartingowy 'LUBLIN'

ul. Zemborzycka 85

Lublin

Tor Kartingowy 'SZCZECIN'

Aleja Wojska Polskiego 237A

71-347 Szczecin

Tor Kartingowy 'GOSTYŃ'

Plac Zamkowy

Gostyń Wielkopolski

Tor Kartingowy 'BYDGOSZCZ'

ul. Fordońska 116

85-739 Bydgoszcz

Wła?nie z Suwałkami tragicznie :P przecież to tak dobry tor. Zamiast tego Szczecina mogli dać Suwałki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Wła?nie z Suwałkami tragicznie :D przecież to tak dobry tor. Zamiast tego Szczecina mogli dać Suwałki.

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Dla mieszkancow zachodniopomorskiego to akurat dobrze, a dla Suwalk zle.

Odnośnik do komentarza
(...)Wła?nie z Suwałkami tragicznie :D przecież to tak dobry tor. Zamiast tego Szczecina mogli dać Suwałki. (...)

Jakie "dac" :P ? Sam pomysl wyscigow skuterowych wyszedl wlasnie ze Szczecina i tam po raz pierwszy, kilka lat temu, zostaly rozegrane zawody :P .

Odnośnik do komentarza
Wła?nie z Suwałkami tragicznie :D przecież to tak dobry tor. Zamiast tego Szczecina mogli dać Suwałki.

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Dla mieszkancow zachodniopomorskiego to akurat dobrze, a dla Suwalk zle.

Tutaj nawet nie chodzi o miejsce lecz o jako? toru. Nawierzchnia kartingu w Szczecinie wygl?da podobnie jak wiejskie bazary :/ gdzie nie ma porównania do Suwałk.

Odnośnik do komentarza

Moze byc, nie wiem jak wyglada tor w Suwalkach :P . Obiekt nalezy chyba do PZMotu, to moze w koncu zarobia dostatecznie na wynajmowaniu go naukom jazdy i cos tam zbuduja :D .

Odnośnik do komentarza
Moze byc, nie wiem jak wyglada tor w Suwalkach :D . Obiekt nalezy chyba do PZMotu, to moze w koncu zarobia dostatecznie na wynajmowaniu go naukom jazdy i cos tam zbuduja :P .

Tak dokładnie jak 90% torów i widać co z nimi jest... Jedynie tory takie jak Poznań, Lublin czy Stary Kisielin s? zadbane i widać, że chociaż czę?ć funduszy idzie w tor.

Teraz mam pytanie :P Ma kto? zamiar się wybrać jako kibic ? :P

Odnośnik do komentarza

Bylem kilka razy w Szczecinie, jesli bede w poblizu, to znowu zajrze na ten "wiejski bazar" ;) ...

PS. Tor w Poznaniu moze jest "dobry", ale do ostatniej przebudowy w 2006 wszyscy (niezainteresowani naturalnie) sie podsmiewali z kraweznikow rozwalajacych motocykle :) . Zreszta pojecie "dobry" jest bardzo wzgledne :) ...

Odnośnik do komentarza
A czy przy okazji mógłbym dowiedzieć się jakie s? pojemno?ci, osi?gi i moce skuterów bior?cych udział w wy?cigach?

S? 3 klasy 2 x 50cc tuning lecz musi pozostać seryjny wał i cylinder, a ostatnia klasa to 70cc wszelkie przeróbki dozwolone ( w tej ja wła?nie startuje ) moc ok 22-25ps. Osi?gi... trudno okre?lić bo liczników się nie montuje, ale z tego co na hamowni u mnie wyszło to vmax ok 135 w 5,3s dodaj?c do tego opory jakie występuj? na torze ( tarcie, powietrze itd) to wychodzi lekko ponad 8 s do tych 135km/h.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Szczerze mówi?c to na temat wy?cigów Skuter Cup słyszałem ostatnio sporo sprzecznych opini. Generalnie w roku 2004, kiedy ten rodzaj wy?cigów się rodził Tomek z Megabetu miał bardzo poważne plany odno?nie organizacji takich wy?cigów na płycie lotniska na Bemowie. Byłem kiedy? nawet na spotkaniu w które zaangażowany był Tomasz Kędzior. Plany były dalekosiężne i bardzo poważne. PóĽniej pojawiły się różne dziwne akcje z ekip? z Wlkp i temat ucichł. Mam na ten temat swoj? teorie ale zostawmy to... Ważne że nadal się co? dzieje i nie ważne kto z kim.

Możliwe, że wpadniemy do Lublina tak jak to było kiedy?... Oto dowód:

BURGMANIA na II eliminacji Promot Scooter Cup - Lublin 15 MAJ 2004

Ps. Nie mogę znaleĽć fotek z 2003 roku a też tam byli?my ;)

Odnośnik do komentarza

Suwałki tor maj? fajny szczególnie do skuterów i supermoto - jest mocno techniczny. Bierno?ć działczy i brak promocji tej imprezy doprowadziły jednak do zniknięcia z kalendarza tej elyminacji. W zeszłym roku sam jak głupi jeĽdziłem po mie?cie i wieszałem plakaty, chociaż dyrektor Word'u wmawiał że on ich już 200 wywiesił <lol> Szkoda gadać

Termin zawsze był mocno wakacyjny, często korzystał z tego chociażby Qwaki z Kaczorem czy Tomek Wawra, no i ja - Rajd po SuwalszczyĽnie - http://rudy_56.fajnafotka.pl/

Odnośnik do komentarza
Szczerze mówi?c to na temat wy?cigów Skuter Cup słyszałem ostatnio sporo sprzecznych opini. Generalnie w roku 2004, kiedy ten rodzaj wy?cigów się rodził Tomek z Megabetu miał bardzo poważne plany odno?nie organizacji takich wy?cigów na płycie lotniska na Bemowie. Byłem kiedy? nawet na spotkaniu w które zaangażowany był Tomasz Kędzior. Plany były dalekosiężne i bardzo poważne. PóĽniej pojawiły się różne dziwne akcje z ekip? z Wlkp i temat ucichł. Mam na ten temat swoj? teorie ale zostawmy to... Ważne że nadal się co? dzieje i nie ważne kto z kim.

Możliwe, że wpadniemy do Lublina tak jak to było kiedy?... Oto dowód:

BURGMANIA na II eliminacji Promot Scooter Cup - Lublin 15 MAJ 2004

Ps. Nie mogę znaleĽć fotek z 2003 roku a też tam byli?my  ;)

Tak dokładnie Mariusz. Na pewno gdyby nie różnego rodzaju sprzeczki i całkowita zmiana regulaminu technicznego sport ten teraz byłby naprawdę dużym wydarzeniem. Niestety tak nie było, ale nie ma co się użalać nad tym co było trzeba ci?gn?c to wszystko w lepszym kierunku dlatego też napisałem ten kalendarz tutaj zawsze może kto? przypadkiem przeczyta o tym i zjawi się na tych zawodach. :)

Odnośnik do komentarza
3 klasy, 50ccm x 2 + 70ccm. ostatnie ponad 24KM
S? 3 klasy 2 x 50cc tuning lecz musi pozostać seryjny wał i cylinder, a ostatnia klasa to 70cc wszelkie przeróbki dozwolone ( w tej ja wła?nie startuje ) moc ok 22-25ps. Osi?gi... trudno okre?lić bo liczników się nie montuje, ale z tego co na hamowni u mnie wyszło to vmax ok 135 w 5,3s dodaj?c do tego opory jakie występuj? na torze ( tarcie, powietrze itd) to wychodzi lekko ponad 8 s do tych 135km/h.

Dzięki za odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza

Pozńska ekipa była kilkakrotnie na takich wyscigach ,ale ostatnio cóż ...w wiekszo?ci przypadków tylko Mielochy się scigaja i to miedzy soba -troche to nudne sie robi ;)

Zobaczymy jak będzie w tym sezonie...na pewno się pojawimy jakos widzowie :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zastanawiam się nad podjechaniem do Gostynia - może z klubu KS Wrocław znajdzie się więcej chętnych, bo mamy kilku miło?ników tuningowych 50' ;)

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad podjechaniem do Gostynia - może z klubu KS Wrocław znajdzie się więcej chętnych, bo mamy kilku miło?ników tuningowych 50' ;)

|wietna my?l. :) Możecie to zrobić w ramach małego spotu, a zarazem pokibicować. :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Zastanawiam się nad podjechaniem do Gostynia - może z klubu KS Wrocław znajdzie się więcej chętnych, bo mamy kilku miło?ników tuningowych 50' :)

|wietna my?l. :) Możecie to zrobić w ramach małego spotu, a zarazem pokibicować. :)

Jest to sobota, a w soboty w sezonie zawsze się gdzie? jeĽdzi, więc na pewno nie będzie problemu. B) Prosiłabym tylko w miarę możliwo?ci o przedstawienie planu takich zawodów, tj. godz rozpoczęcia itp.

Zaraz rzucam hasło na forum KS Wrocław! B)

P.S. Aha - i jeszcze jedno - który to Gostyń??

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Kiedys bylem dopingowac team Qwakiego B) kto wie moze i znowu pojade go dopingowac :)

Artix wyluzuj.

Skuterki klasy 50/70 nawet podrasowane do 23KM to już przeszło?ć.

Kaczor waży sporo ponad 80kg więc ta moc nie dla niego. Już w 2005 przesiadł się na SuperMoto i w klasie markowej MZ125Cup zdobył mistrzostwo i cenn? nagrodę. W 2006 poszedł dużo wyżej i ujeżdżał HM450R-SM(Honda CRF450R w wersji "gładkie opony") walcz?c zaciekle o tytuł drugiego wicemistrza Polski w mistrzostwach już nie PZMot a w Mistrzostwach Polski. Pech z dętkami na przedostatnim wy?cigu pozbawił go przyjemno?ci posiadania szarfy biało-czerwonej, ale ma dopiero 18 lat, a jeĽdzi z do?wiadczonymi, sporo starszymi zawodnikami więc najbliższy sezon i przyszłe pokaż? jaki z niego kozak.

Natomiast same zawody Super Moto odbywaj? się na tych samych torach co skuterki, więc okazja do spotkań na pewno się trafi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...