Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rybnik nietypowa prośba


Romanha

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że sezon w pełni ale akurat tak się złożyło że planuję kupić 4oo. Znalazłem akurat takowy pojazd w rybniku 44-273 RYBNIK UL. RACIBORSKA 206 tel 571 485 751 czarny suzuki swift z 2015r. Czy ktoś może może mi  rzucić mi na to cudo okiem i swiedzić czy rzeczywiście jest taki idealny jak to mówi sprzedawca. Pozdrawiam i z góry serdeczne dzięki. Roman

Odnośnik do komentarza

Okiem, to ja z Żor dorzucę, tylko czy Ci to wystarczy ;). Wiesz jak to jest z takimi autami, trafiają do Polski nie z przypadku, każde ma swoją historie i trudno z oka to ocenić. Ja bym się nie patyczkował tylko jak Ci się podoba to w Poniedziałek podjechał z autem do serwisu na sprawdzenie, bo z oka to kupować bym raczej nie polecał. Ze Skoczowa do Rybnika nie jest aż tak daleko, po drodze zapraszam na kawę do Żor :D.

Odnośnik do komentarza

Wiem bo i tak podjadę ale zawsze można dodatkowo rzucić okiem. Bo "bude" progi słupki dach drzwi błotniki i tak przejade czujnikiem. Serwis jak kiedyś chciałem to i tak umywa ręce bo by jak oni to określili historię bez wypadkowości muszą go porozbierać lub dać na płytę i mierzyć punkty kontrolne. A tak zawsze ktoś może  coś dodatkowo wypatrzyć. Już z góry dzieki

Odnośnik do komentarza

Zaproszenie na kawę dalej aktualne, co do oględzin to najszybciej w Środę, bo jutro cały dzień na lotnisku, a dziś mi się zapominało podjechać :unsure:. Fajny bączek, z napędem 4x4, trochę dziwny ten przebieg, jak na jego rocznik i kraj pochodzenia, ale takie cuda też są możliwe, czemu nie :rolleyes:. Przyjeżdżaj , oglądaj bo jak patrzyłem po innych to On jest warty tej ceny.

Odnośnik do komentarza

 Z zaproszenia skorzystam. Wczoraj byłem i obejrzałem dokładnie to cudo. No i ja mam już pełno wątpliwości. Z tego co zauważyłem auto ma malowany lewy bok bo o tym sprzedawca powiedział, że miało kolizję i niby lekko dostało w lewy przód i miało wystrzelone poduszki kierowcy i pasażera. Tylko że jeżeli dostało w lewy przód czemu nie wystrzeliła kurtyna boczna  i kolanowa kierowcy, pasy kierowcy i pasażera są z seata a nie z suzuki. Jeżeli auto dostało strzał w lewy przód to po co został okręcany prawy błotnik. A że padało to nie sprawdzałem szyb czy sa wszystkie takie same. Tak, że na razie czekam i  chyba że ktoś coś więcej zauważy i bardziej się do tego autka przekonam. Za dalsze uwagi jeżeli bedą jakieś to serdeczne dzięki.

 

Odnośnik do komentarza

Ja gdy tylko się zorientuję że sprzedawca kłamie, to odpuszczam kupno tak dla zasady. Jeżeli kłamie to ma coś do ukrycia, a jak chce coś ukryć to pewnie ma powód inaczej nie byłby tak głupi i by nie "kręcił". Wczoraj pojechałem do Zgorzelca po busika dla pracowników na serwis. Przez telefon mówił, że auto w dobrym stanie, że jest bezwypadkowe i ogólnie same achy i ochy. Po przyjeździe na miejsce (400km) jak mu pokazałem, że ma robiony prawy bok, to stwierdził, że to powierzchowne otarcia były i pomalował go z prawej strony, zapomniał też dodać, że w dachu jakiś pomysłowy Niemiec wyciął okrągłą dziurę o średnicy 30 cm i wstawił tam wiatrak z chłodnicy samochodowej. Po kilku pytaniach Pan przyznał się, że auto nie jeździło u elektryka w Niemczech wożąc na pace w części ładunkowej kombinerek i wiertarki, tylko w schronisku dla zwierząt. Po zapachu z środka auta było wiadomo, że było to auto "hycla" a otwór w dachu z wentylatorem był zrobiony po to by do klatek w upalne dni dopompować powietrza. Nie było czego szukać, trzeba było jechać dalej do Kołobrzegu na kolejne oględziny złomu, tym razem sprzedający okazał się w porządku i choć minął się z prawdą w kilku kwestiach, to przynajmniej nie udawał głupiego i wszystko powiedział, nawet pokazał na zdjęciach ;). Bryka kupiona, ale przejechane 1800 km w ciągu 24 godzin nie do końca uzasadnione, ale taka jest nasza rzeczywistość, dalej fałszowanie informacji nie jest przestępstwem, bo jak można wpisać w treści ogłoszenia" bezwypadkowe", jak auto było naprawiane z powodu kolizji, bo co innego naprawa blacharska z powodu np. korozji

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.06.2018 o 07:36, Romanha napisał:

...... i niby lekko dostało w lewy przód i miało wystrzelone poduszki kierowcy i pasażera. Tylko że jeżeli dostało w lewy przód czemu nie wystrzeliła kurtyna boczna  i kolanowa kierowcy.... 

Poduszki nie są podłączane wszystkie razem ze sobą. O odpaleniu każdej z nich decyduje odpowiedni sterownik. Jeśli nie było uderzenia bocznego to kurtyny nie musiały odpalić, jeśli uderzenie nie było odpowiednio silne to kolanowa też nie musiała, tutaj trzeba by sprawdzić czy są faktycznie wstawione poduszki czy układ nie jest oszukany rezystorami.

W tych rocznikach raczej na pewno są pirotechniczne napinacze pasów - czy to zostało tutaj uzupełnione?

Generalnie systemów bezpieczeństwa nie powinno się klecić z byle czego, ba zgodnie z przepisami tylko wymiana na nowe, żadnych używek i regeneracji ale wiadomo jak to jest, każdy orze jak może.

Dnia 27.06.2018 o 07:36, Romanha napisał:

 Jeżeli auto dostało strzał w lewy przód to po co został okręcany prawy błotnik.

Z prawym błotnikiem mogło być tak, że oberwał na zasadzie pociągnięcia przez zderzak lub został zaatakowany przez maskę po strzale i nie "leżał" w linii, może też wymagał pieszczot lakierniczych -  gdybam.

Odnośnik do komentarza

No ja przyjechałem jeszcze raz pooglądałem posprawdzałem i dałem sobie spokój. Ja go odpuszczam. sobie. Tak że wszystkim serdeczne dzięki. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Romanha napisał:

No ja przyjechałem jeszcze raz pooglądałem posprawdzałem i dałem sobie spokój. Ja go odpuszczam. sobie. Tak że wszystkim serdeczne dzięki. 

A na kawę nie wpadłeś :unsure:

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Romanha napisał:

To wpadnę ale już czysto towarzysko bez żadnego oglądania autka

Zapraszam :D

A co dokładnie szukasz ?.

W Żorach jest tych Komisów kilka, obok mnie w promieniu 300 m dwa :D.

To jest nowy model, może popytaj u źródła, może jest jakiś u nich z drugiej ręki oddany w rozliczeniu, lub po lizingu.

 

Odnośnik do komentarza

Swifta szukałem 4x4 w benzynie z trakcją i tempomatem.  Właściwie to już znalazłem. Teraz czekam aż mi go przywiozą. Pytałem w salonach nie ma jak był w jednym to chcieli niesamowitej kasy. zresztą może nie w Chudowie ale w Kobiórze na pewno go zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza

To do zobaczyska, :thumbsup:.

Żona się rozgląda za Sx4 S-Cross, tylko to ustrojstwo jakość mi nie siedzi,  kiedyś przyjdzie tym jechać, choć ona twierdzi że nie :D, że nie pozwoli usiąść za kierownicę, bo to jej :D.

Mi się podoba TOYOTA  C-HR :D, już ją prawie do tego auta przekonałem, ale postawiła ultimatum abym sprzedał moja G klasę i w tym momencie przerwałem negocjację !guns.

Nie negocjuje z terrorystami :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...