Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dziwne Moto, Can-am


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W niedziele jeżdżąc po okolicy z szwagrem dojrzeliśmy dziwne moto (zdjęcia poniżej).

Po krótkiej rozmowie z właścicielem dowiedziałem się że ma: to coś silnik pojemności 1000 cm3 wyprodukowany przez Rotax-a , moc 100km, elektryczne regulacje, zawieszenia, szyby, kufry, schowki  w sumie liczą ok 150 litrów pojemności. tylny kapeć to jak u sportowej puszki (taki szeroki), brak klamek, pół automat (ze wstecznym), jeden pedał hamulca (elektroniczny rozdzielacz na poszczególne koła).

Napiszcie co to za motor (ciekawe czy ktoś się już spotkał z czymś takim, ja wiem):

20180513_182058.thumb.jpg.5b5423e91acd63ac5ff0e5231a68e4e4.jpg20180513_182105.thumb.jpg.d21b0c6419113f6590dfaed0330ad68d.jpg20180513_182111.thumb.jpg.71d4d170dabbb075084bdc5402654203.jpg20180513_182118.thumb.jpg.72c9dd88d7e28868c5ac41ef92a32222.jpg20180513_182134.thumb.jpg.e15dbfeab2b0fa211d51fae8709e707f.jpg20180513_182210.thumb.jpg.ce3eedb503bb450381a9c5fb67eb003b.jpg

Odnośnik do komentarza

Na zlocie w Mahrl było kilka sztuk a nawet wystawiał się  diler tych sprzętów. Model popularny w Niemczech z uwagi na możliwość prowadzenia na prawie jazdy "samochodowym" 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Temat przwijał się wielokrotnie przez forum -> Wyszukiwarka

Pojazd z gatunku: niepraktyczna ciekawostka. Brak zalet 2oo (stoisz w korku) i cabrio 4oo (nie ma dachu).

Odnośnik do komentarza

Z tego co mówił właściciel to latka swoje ma i chciał sobie kupić trochę "bezpieczniejsze" moto, osłonięte i z wygodami (podgrzewane manetki siedzenia). Sprawdzał MP3 ale tamtym źle mu się jeździło, w tym Cam-an lepiej pracuje zawieszenie przednie.

P.S. Wodzu następnym razem najpierw poszukam i jak nie znajdę to będę zakładał nowy temat, nie każcie mnie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
15 minut temu, Geni napisał:

Krótko mówiąć - śmietnik.

Krzywdząca ocena. Pojazd z pewnością ma swoich odbiorców. Nie każdy jest pragmatykiem ;)

Odnośnik do komentarza

Mariuszu może i radykalnie, ale mi się wszystko się zgadza. Jak wspomniałeś. Pojazd ten w doskonały sposób łączy w sobie wady samochodu i motocykla nie posiadając jednocześnie ich zalet. Dzięki niezwykle wysublimowanemu układowi jezdnemu uniemożliwiającemu pochylanie się w zakrętach i motocyklowym dosiadzie kierującego każdy zakręt pokonany z większą prędkością dostarcza niezwykłych wrażeń. Umożliwia też wyłapywanie każdej napotkanej dziury przez dowolnie wybrane koło. Sprzęt wręcz idealny na długie proste na międzystanowych i zakaz przeciskania się pomiędzy samochodami. Podobnie, jak inny niepełnosprytny wynalazek zza wielkiej wody - Boss Hoss ;).

Odnośnik do komentarza

Ja widziałem że do tego sprzętu przymierzali się jakby to powiedzieć "dojrzalsi wiekiem" motocykliści. W pewnym wieku ludzie mają swoje ograniczenia a taki rodzaj sprzętu pozwala dalej cieszyć się jazdą. Przypomnę tylko że w Niemczech nie można omijać stojących pojazdów i raczej przepis ten jest tam przestrzegany. Dodam tylko że taka zabawka jest dość droga i może dlatego jest mało popularna. A co do zachowania w zakrętach to jest sporo filmów YT dokumentujących fakt że potrafi ten sprzęt pokonać dość szybko zakręty :D

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bombardier :wub:Grzesiu Michalak od z grupy WLKP miał na garażu taki sprzęcik i miał okazję nim ujeżdżać , piękny okaz.

Odnośnik do komentarza

Nic nowego. Pierwsze egzemplarze widziałem na Mazurach w 2009 r. i było to wielkie łoł wśród przypadkowych gapiów. Ale już od bardzo dawna nie widziałem takiego wynalazku w ruchu. Zabawka dla bogatych :P

Odnośnik do komentarza

Mam koleżankę w PL, która jeździ Spyderem już któryś sezon. Latem, w trakcie wakacji i wzmożonego ruchu na zakorkowanych drogach to wielka porażka. Tak samo na fajnych zakrętach. Tmaxem, który jest w porównaniu mocno dychawiczny, nie mam żadnych (z dużej litery!) szans jedynie na prostej !w00t .

Wzbudza wielkie zainteresowanie gawiedzi pod knajpą :lol: . Ale ona lubi być podziwiana, a jak sama mówi: jazda tym to kupa ;) i ma doświadczenie różnych jednośladów.

Odnośnik do komentarza

Jazda tym to kupa, a jazda tym z wyciągniętym bezpiecznikiem od kontroli trakcji to śmierć. Wyjaśnię - chodzi mi o to, że nie szanuję sprzętu, który bez elektronicznych wspomagaczy jest wręcz niebiezpieczny dla użytkownika. A tak jest niestety ze Spyderem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Apropos 3oo... ruszyła właśnie opcja zamawiania Niken'a, który niedawno miał prezentację w Warszawie --> Relacja z Targów

Motocykl został wyceniony na 64.900 PLN. Składanie deklaracji zakupu  ->> KLIK

Ps. Nie tylko Kymco podchodzi dziś ostrożnie do zamawiania nowych modeli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...