Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Burzą pomnik w Jabłonkach


EndriuBis

Rekomendowane odpowiedzi

Może kogoś zainteresuje.  Burzą pomnik Świerczewskiego w Jabłonkach.

Pewnie w ramach dekomunizacji.  

Ja tam historię trochę znam i wiem że akurat ten generał to po polsku umiał mówić chyba tylko "zdrawstwuitie" :)  no ale jakoś się mi trochę smutno.  Tan pomnik już tam wrósł w ten krajobraz.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

W zeszłym roku jak byliśmy w Bieszczadach to już był pomalowany  i tylko kwestią czasu było kiedy go rozwalą.

Odnośnik do komentarza

Kawałek historii zniknie. Czy dobrze, czy źle czas pokaże. Będę tam na przełomie lutego i marca to sobie ostatni raz popatrzę na towarzysza generała.

Odnośnik do komentarza

No chyba Hipolit  już nie zdążysz.  Wczoraj mieli  "zdemontować generała".  :)   Cokolik być może jeszcze będzie stał.  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Najbardziej to ja go "szanowałem" jak mi siedział w kieszeni. Pomnik mogą rozebrać.

 

banknot_swierczewski_awers.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

To był ten który się kulom nie kłaniam ale i tak pod Baligrodem go dosiegly. Co by nie gadac życiorys miał bogaty. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie że niechlubny życiorys. Nawet w wojnie Polsko - bolszewickiej walczył nie po naszej stronie :( a dowódcą też ponoś był marnym, wielu żołnierzy przez jego złe dowodzenie niepotrzebnie zginęło.

Ale pomnik tam stoi już jakiś czas i człowiek się przyzwyczaił. Moim skromnym zdaniem jak już chcieli zdemontować generała, to niech demontują, ale dla czego cały pomnik ?

Mamy podobny problem w Rzeszowie. Nasz sławny na cały kraj :) pomnik tak zwanej "wielkiej ci.y" :D (wtajemniczeniu mówią że Gierkowej :) ), a tak serio jest to "Pomnik czynu rewolucyjnego" też podpada pod ustawę.  A jednak ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Też już stoi lata i wrósł w krajobraz. Tutaj dodatkowym problem jest zjeb..ty koszt rozbiórki.   

Odnośnik do komentarza

Witam. W Rzeszowie ten pomnik moim zdaniem - nie patrzac w historie - powinien zostac , bo jest to punkt charakterystyczny , ktory Rzeszow wyroznia . I tak jak Andrzej powiedziales , kazdy go kojarzy z “ Wielką Ci..a ” , a nie z “ czynem rewolucyjnym ” . Milego wieczoru dla wszystkich .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

W Poznaniu też był blisko mego domu... A zniknął już kilkanaście lat temu... Zaprojektowała go ciotka mojej żony. 

>>> pomnik w Poznaniu <<<

Teraz w myśl ustawy wszystko zniknęło co na siłę można było połączyć z radzieckim okupantem... nawet ulica "23 lutego" która upamiętniała wyzwolenie Poznania spod okupacji niemieckiej. Nazwa ulicy zniknęła, ale uroczystość nie... I dzisiaj  się odbyła z udziałem tych samych włodarzy... hee... Parodia... 

Odnośnik do komentarza

Uczyć dobrze historii . A pomnikom jeść się nie daje tak więc myślę że niech stoją jako dowód czasów minionych. Szkoda kasy na ich usuwanie . Niektórzy nasi rodacy mają różne wspomnienia z tamtych czasów tak więc nie dziwię się że są za usuwaniem , choć najbardziej krzyczą na czasy minione "historycy  20- 30 "latki W Wiedniu stoją pomniki żołnierzy radzieckich  i nikt ich nie ma zamiaru burzyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...