Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dzień Radia


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Dzień Radia, chyba każdy codziennie słucha tego urządzenia od czasu do czasu w pracy, domu i pewnie co nie  którzy z Kolegów i Koleżanek na przejażdżkach mają na wyposażeniu Swoich Maszyn :) Ja nie wyobrażam sobie życia bez Radia i mam takie hobby :)  w dzisiejszych czasach są małe, funkcjonalne sprzęty i nie ma zbytnio kłopotów z funkcjonalnością. Kiedyś były ogromne, ciężkie ale miały dusze.  Niektórzy może nawet nie pamiętają takich wynalazków ;) kilka fotek z mojej kolekcji :) 

gSI3XGd.jpg?1

 

bg0VuDZ.jpg

FXP7AAl.jpg

n5OCA5G.jpg

qthCpPA.jpg

eNiWhPA.jpg

Odnośnik do komentarza

Chyba Tatry 3281? Jako dziecko, bardzo fascynowała mnie ta zielona lampka :). Pamiętam to do dziś.

PS. W każdym bądź razie było to jakieś radio z "dużym zielonym okiem" w wyobrażeniach dzieciaka ;) ... Co do modelu, to wcale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Super kolekcja !OK

Ile z nich jest w pełni sprawnych?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam jedno takie radio na działce. Jeszcze z czasów kawalerskich mojego ojca. Z tego co pamiętam to też było zielone prostokątne oczko :)

zbys.ko dla Ciebie, takiego kolekcjonera i fana Radia wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Radia :):):)

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, dr.big napisał:

Chyba Tatry 3281? Jako dziecko, bardzo fascynowała mnie ta zielona lampka :). Pamiętam to do dziś.

Tak dokładnie ta fotka 3 od góry to TATRY, ale nie pamietam jaki model :blushing:  pewnie ten, :unsure:  aczkolwiek były też pod nazwą tą samą ale model był już inny i się różniło od poprzednika.  Ale chyba wszystkich fascynowało te ZIELONE OCZKO kiedyś !OK  pamiętam że też zaglądałem, dotykałem a nawet kiedyś wcisnąłem te lampę do środka :twisted1:  

21 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Super kolekcja !OK

Ile z nich jest w pełni sprawnych?

Dzięki !OK szczerze, to ze 20 jest na chodzie  :D grają i fajnie się słucha, czy radia, czy płytę starszą wrzucić i posłuchać. SUPEROWO :D  ( bo były też takie z adapterem na górze - 2 w 1 ) w dzisiejszych czasach taki sprzęt to fajnie sie prezentuje w domu na komodzie lub gdzieś inndziej  i starsze rzeczy wracają trochę do łask ;)  jakis czas temu też udało mi wyrwać stary gramofon, tyle że nie nadawał sie do użytku :(  rozwalone wszystko i niesprawne, ale go podreperowałem, naprawiłem i odnowiłem prawie wszystko i UCHO I OKO CIESZY :D 

Po prosty mnie to kręci, cos porobić, naprawić jak każdego jeżeli ma chęci, :rolleyes: jak pewnie wiekszość Kolegów przy MOTORACH coś podłubać, i cieszymy sie że MASZYNA śmiga elegancko, zrobione cos jest i mamy satysfakcję !OKK a czasami i wizualnie robimy MODY i OKO cieszy. I  O TO CHODZI  :D

19 godzin temu, Sysgone napisał:

Opowiadałeś mi o tym, ale zdjęcia jednak "robią robotę" :D

Prawda, OKO CIESZY :) Ale Norbercie zdjęcia nie oddadzą rzeczywistego wyglądu i wrażenia, trzeba kiedy zajechać na MAZURY i zobaczyć - usłyszeć to na własne oczy i uszy ;) zapraszam kiedy w odwiedziny !YES

19 godzin temu, DaniL napisał:

zbys.ko dla Ciebie, takiego kolekcjonera i fana Radia wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Radia

Jak to mówią : coś trzeba robić w życiu ;)  w szczególności że lubię takie rzeczy i mnie kręcą :rolleyes: Dzięki i Pozdrawiam !OKK

19 godzin temu, DaniL napisał:

Mam jedno takie radio na działce. Jeszcze z czasów kawalerskich mojego ojca. Z tego co pamiętam to też było zielone prostokątne oczko

jakbym nie miał takiego radyjka w kolekcji co masz na działce, to z chęcią bym przygarnął whist  ;) 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
36 minut temu, zbys.ko napisał:

jakbym nie miał takiego radyjka w kolekcji co masz na działce, to z chęcią bym przygarnął whist  ;) 

Niestety ale sentyment nie pozwala na pozbycie się takiej pamiątki :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Super hobby, gratuluję kolekcji. Mnie też ciągnie w stronę vintage. 

Te stare sprzęty z duszą mają coś w sobie. Niestety warunki mieszkaniowe nie pozwalają na rozwój :)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, DaniL napisał:

Niestety ale sentyment nie pozwala na pozbycie się takiej pamiątki :)

Spoko !OK  

 

21 godzin temu, Worlan napisał:

Super hobby, gratuluję kolekcji. Mnie też ciągnie w stronę vintage. 

Te stare sprzęty z duszą mają coś w sobie. Niestety warunki mieszkaniowe nie pozwalają na rozwój

Dzięki :rolleyes:  Dokładnie ogólnie STARE RZECZY-SPRZĘTY mają to "COŚ" w sobie i też jak wspominasz trzeba mieć miejsce na to wszystko ;) dobrze że mieszkam w domu 2-rodzinnym i mam jakis budynek jeszcze, strych na to wszystko :rolleyes: kiedyś jak miałem w domu, ale rodzina sie powiększyła i też nie mam nie wiadomo ile metrów, żony to nie kręci  :(  i pewnego dnia mówi; " wypad z tym złomem z domu '  i rad nie rad, trzeba było miejsce sobie robić gdzieś indziej ;)  Ale szczerze, fajnie nieraz wygląda ta współczesność ze starymi rzeczami-sprzętem :)  

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Worlan napisał:

A dziś Polski Dzień Radia

Słuchamy analogowo

To też już rzadkość ;) Ale fajnie że się takie coś ma i GRA :)  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...