Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zrzutka na serwer


Tetsuo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ponieważ dobiega końca ważno?ć naszej domeny internetowej burgmania.net , a także wkrótce trzeba będzie zapłacić za miejsce na serwerze dla strony, ogłaszamy zrzutkę na koszty serwera.

Ponieważ do tej pory pokrywali?my te koszty z własnej kieszeni , a koszty nie s? juz takie jak 2 lata temu, ruch sie zwiększa i spodziewamy sie w zwi?zku z tym dodatkowych kosztów, postanowili?my urz?dzić zbiórkę , oczywi?cie dobrowoln?.

Wpłacać można dowoln? kwotę na konto:

XX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX

Składka zakończona

Olaf Pierzak

ul.Filtrowa 83/55

02-032 Warszawa

z dopiskiem burgmania oraz swoim nickiem z forum. Lista darczyńców zostanie

opublikowana na forum chyba , że sobie tego nie będ? życzyli.

Dodatkowo każdy darczyńca może dostać zaproszenie na Gmail oraz alias

pocztowy w domenie @burgmania.net

Od razu napiszę dla wszystkich kontestatorów , że zbiórka jest dobrowolna i nikt nikogo nie będzie za to prze?ladował , ze kto? tu dużo pisze a nie dorzucił.

Zbiórka jest dobrowolna i dotyczy tylko tych osób które chc? nam pomóc, a wiemy, że takie s? bo już się deklarowały. (Posty typu ja "nie dorzucę, bo nie" będ? kasowane )

Pytania proszę w tym w?tku , albo na moj? skrzynkę opierzak.Małpa.aster.pl.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Tetsuo

    7

  • kolce_de

    5

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    3

  • pablos

    3

Czy możesz zdradzić wszystkim jak duże s? koszty utrzymania o których wspomniałe? ??? , my?lę ....że będzie łatwiej ludziom ocenić potrzeby burgmanii a tym samym wielko?ci wkładu własnego na ten cel.

Oczywi?cie jeżeli to nie tajemnica ????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W chwili obecnej roczne koszta utrzymania serwera to 175PLN , plus utrzymanie domeny 72PLN rocznie (w tym roku chcielibysmy zapłacić za dwa lata z góry). Niestety jeste?my na granicy dopuszczalnego transferu, którego przekroczenie będzie nas sporo więcej kosztowało , prawdopodobnie 150PLN rocznie.

Oczywi?cie z zebranych pieniędzy będziemy się publicznie rozliczać , w miarę dokonywania opłat. Ewentualne nadpłaty przekażemy na rok następny lub niespodziewan? dopłatę za transfer.

Planujemy takie zbiórki raz w roku.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Z calym szacunkiem, ale po co robic listy. Ktos sie dorzuci to sie dorzuci kto nie to nie. W sumie chodzi o sume ostateczna a nie kto mogl a kto nie mogl.

Ot moja taka nic nie znaczaca opinia :D

Odnośnik do komentarza

Artix ma racje po co jakas lista?po zbiorce bedzie oficjalne ogloszenie jak na ambonie ten jezdzi takim i takim wartym tyle a moze i wiecej a dal tylko tyle bzdura chcemy strone to dajmy cos.

Odnośnik do komentarza

Na dniach też co? wrzucę niech się Burgmania kręci ... i to coraz lepiej ... na przekór przeciwnikom i innym co siej? ferment w ?wiecie skuterów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W chwili obecnej roczne koszta utrzymania serwera to 175PLN , plus utrzymanie domeny 72PLN rocznie (w tym roku chcielibysmy zapłacić za dwa lata z góry). Niestety jeste?my na granicy dopuszczalnego transferu, którego przekroczenie będzie nas sporo więcej kosztowało , prawdopodobnie 150PLN rocznie.

Oczywi?cie z zebranych pieniędzy będziemy się publicznie rozliczać , w miarę dokonywania opłat. Ewentualne nadpłaty przekażemy na rok następny lub niespodziewan? dopłatę za transfer.

Planujemy takie zbiórki raz w roku.

Witam.

Czytam tego posta i sam nie wiem co czytam, przkroczenie transferu będzie nas sporo kosztowało, jeste?my na jego granicy, my?lę sobie tysi?c a może dwa TRZEBA ZAPŁACIĆ a tu kwota 150 zł :P .

Sam nie wiem co mam my?leć.

Zbieramy kasę na serwer, utrzymanie jego, domenę - oki kapuję, sam muszę wydać trzy razy tyle za swoje strony ale takie huuuuura o co? takiego??? :) .

My?lę że tym postem wkładam kij w mrowisko ale my?lę że tu co? jest nie tak.

Jak mnie pamięć nie myli to poruszałem temat z Mariuszem aby?my mieli konto klubowe i każdy by wpłacał co? jak by miał ochotę nawet po 10 zeta co miesi?c może być co dwa albo jak się ma ochotę to co? wpłacę.

Zostałem od razu ostudony z mojego pomysłu i miałem odczucie że się wygłupiłem '' TO SIĘ WIĘCEJ NIE STANIE ''. :P

Taka kasa by się przydała na nowy baner który kto? zarypał na Białorusi, na naklejki, na czapki ale chyba jestem w błędzie.

Miałem ostatnio zaproponować naklejki wykonane na ploterze na nasze samochody ale aż się boję zaproponować.

Wykonałem próbne niektorzy widzieli i się podobały a tu problem jak się z kas? rozliczać jak wydawać - już nie powiem kto takie chasła do mnie powiedział.

JESTEM GENIALNY MAM ODPOWIEDZ - KONTO KLUBOWE A WYDAWAĆ NA ZLOTACH I SPOTACH - PROBLEM ROZWIˇZANY. :)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

SHREK

:):):)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Czytam tego posta i sam nie wiem co czytam, przkroczenie transferu będzie nas sporo kosztowało, jeste?my na jego granicy, my?lę sobie tysi?c a może dwa TRZEBA ZAPŁACIĆ a tu kwota 150 zł :P .

??? :P .

Shreku... Oczywi?cie, że za miejsce na serwerze można płacić dwa czy trzy razy tyle co my płacimy. Tutaj akurat tetsuo zadziałał i dzięki niemu koszty s? stosunkowo niskie. W tym roku chcieli?my opłacić wszystko za dwa lata a to s? już koszty (z dopłat? za przekroczenie limitu) rzędu ok. 1000 PLN.

Sam nie wiem co mam my?leć.

Zbieramy kasę na serwer, utrzymanie jego, domenę - oki kapuję, sam muszę wydać trzy razy tyle za swoje strony ale takie huuuuura o co? takiego

No wiesz... dla jednego 1000 PLN to dużo a dla drugiego mało :) Poza tym pamiętaj, że Twoje strony to Twoja praca a tutaj jest troche inaczej.

My?lę że tym postem wkładam kij w mrowisko ale my?lę że tu co? jest nie tak.

Jak mnie pamięć nie myli to poruszałem temat z Mariuszem aby?my mieli konto klubowe i każdy by wpłacał co? jak by miał ochotę nawet po 10 zeta co miesi?c może być co dwa albo jak się ma ochotę to co? wpłacę.

Zostałem od razu ostudony z mojego pomysłu i miałem odczucie że się wygłupiłem '' TO SIĘ WIĘCEJ NIE STANIE ''.

Dlaczego ostudzony? Mówiłem tylko, że warto to przemy?leć ale to nie jest takie proste aby wdrożyć pomysł w życie. Jeden da, drugi nie. Jak to póĽniej rozliczać? Mam chodzić z kartk? i wszystko notować? Jakbym zajmował się tylko Burgmani? i nie pracował, maj?c dużo wolnego czasu, to faktycznie miałoby to sens. Poza tym ja mam tak? naturę, że nigdy do nikogo nie wyci?gałem ręki po kase. Do tej pory sami za wszystko płacili?my bo koszty zwi?zane ze stron? były w sumie nieduże.

Taka kasa by się przydała na nowy baner który kto? zarypał na Białorusi, na naklejki, na czapki ale chyba jestem w błędzie.

Zgodze się z Tob?, nie jeste? w błędzie. Teraz np będę chciał zamówić partię naklejek i naszywek- jest to koszt ok. 1200 PLN. Zarypany na Białorusi baner też trzeba będzie zrobić. Zreszt? tak naprawdę trzeba zamówić w sumie dwa banery bo jeden, który w tej chwili posiadamy znajduje się w Starym Młynie. Je?li zostanie co? z wpłat napewno przeznaczymy t? kase wła?nie na te cele.

Miałem ostatnio zaproponować naklejki  wykonane na ploterze na nasze samochody ale aż się boję zaproponować.

Wykonałem próbne niektorzy widzieli i się podobały a tu problem jak się z kas? rozliczać jak wydawać - już nie powiem kto takie chasła do mnie powiedział.

No wła?nie... ja tych naklejek na oczy nie widziałem :) . Z tego co pamiętam nasz? ostatni? rozmowę to miałe? zapodać foto labela na forum. Je?li większo?ci osób spodobałby się wzór i pomysł naklejki na foli prowadz?cej to zrobiliby?my zrzutkę i można by zamówić u twojego człowieka... Może by? jednak zapodał fotkę jak te naklejki wygl?daja? :)

No i na koniec przypominam raz jeszcze, że zrzutka na opłaty serwerowo, domenowo, klubowe ma charakter dobrowolny.

Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem co mam my?leć.

Zbieramy kasę na serwer, utrzymanie jego, domenę - oki kapuję, sam muszę wydać trzy razy tyle za swoje strony ale takie huuuuura o co? takiego

No wiesz... dla jednego 1000 PLN to dużo a dla drugiego mało  Poza tym pamiętaj, że Twoje strony to Twoja praca a tutaj jest troche inaczej.

Ja nie mówię że dla jednego mało a dla drugiego dużo tylko zmierzam do tego aby zrobic wspólne konto na które wpłaca kto chce i ile chce. :P

Taka kasa by się przydała na nowy baner który kto? zarypał na Białorusi, na naklejki, na czapki ale chyba jestem w błędzie.

Zgodze się z Tob?, nie jeste? w błędzie. Teraz np będę chciał zamówić partię naklejek i naszywek- jest to koszt ok. 1200 PLN. Zarypany na Białorusi baner też trzeba będzie zrobić. Zreszt? tak naprawdę trzeba zamówić w sumie dwa banery bo jeden, który w tej chwili posiadamy znajduje się w Starym Młynie. Je?li zostanie co? z wpłat napewno przeznaczymy t? kase wła?nie na te cele

Ja nie mówię że ty masz to kupic za własn? kasę bo nikt z nas nie obrobił NBP czy PKO ale miom zadanie takie konto by rozw?zało wiele problemów takich jak np. serwer. :P

My?lę że tym postem wkładam kij w mrowisko ale my?lę że tu co? jest nie tak.

Jak mnie pamięć nie myli to poruszałem temat z Mariuszem aby?my mieli konto klubowe i każdy by wpłacał co? jak by miał ochotę nawet po 10 zeta co miesi?c może być co dwa albo jak się ma ochotę to co? wpłacę.

Zostałem od razu ostudony z mojego pomysłu i miałem odczucie że się wygłupiłem '' TO SIĘ WIĘCEJ NIE STANIE ''. 

Dlaczego ostudzony. Mówiłem tylko, że warto to przemy?leć ale to nie jest takie proste aby wdrożyć pomysł w życie. Jeden da, drugi nie. Jak to póĽniej rozliczać? Mam chodzić z kartk? i wszystko notować? Poza tym ja mam tak? naturę, że nigdy do nikogo nie wyci?gałem ręki po kase. Do tej pory sami za wszystko płacili?my bo koszty zwi?zane ze stron? były w sumie nieduże

Nikt tobie nie każe chodzic z kartk? papieru i patrzec kto wpłacił a kto nie.

S? pieni?dze na koncie - trzeba zapłacic to płacimy i koniec.

wystarczy założyc dział na forum rozliczenia i co pewien czas aktualizacja np:

było tyle ....

zapłacono za to i za to tyle....

zostało tyle.

Koniec i kropka.

Wiem że to wydaje się takie proste jak się siedzi przed kompem i piszę ale wystarczy trochę dobrej woli jeszcze a będzie można zrobic co? takiego i pewne niesmaki znikn? o których słyszę ale nikt nie chce tego poruszyc na forum.

Nikogo nie chce urazic ale sami musimy się zebrac i pomóc Mariuszowi aby ten nasz klub istniał jeszcze bo coraz ciężej idzie a poza sezonem to już w ogóle nie wspomnę.

Koszulki banery naklejki czapki kamizelki trochę pokombinujmy i będzie oki.

Nie zwalajmy całej odpowiedzialno?ci na innych samemu też można wiele zdziałac. POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza

jestem za wydaje się to być rozs?dne.

Jak to póĽniej rozliczać? Mam chodzić z kartk? i wszystko notować

jakby? Rafałku zobaczył nasze rozliczenia sylwestrowe (IRO + towarzystwo + ja) w sumie trochę osób się zebrało, to do dzisiaj zadawałby? pytanie czy się, czy może kogo? nie oszukało się na 2 zł. heheheh były naprawdę karkołomne rozliczenia i z wielu sklepów paragony ale dali?my rade !!! i nikt nie czuje sie pokrzywdzony.

i tak ma być

co do serwera to cóż ja się zdziwiłem. W dobie reklam "domena za 99gr. roczne utrzymanie za 49zł" to nie zagłębiaj?c się w temat i patrz?c lekko z boku - byłem nie?wiadomy!

toż to przecież szok w starciu z rzeczywisto?ci?.

A tak z przymróżeniem oka i lekkim humorem to opowiem Wam Plebanowy kawał... nieco przerobiony ale jakże rzeczywisy. (odpowiadaj?c również, między wierszami na różne komentaże)

Na corocznym zlocie Burgmanii Mariusz rozdaje gadzety:

- podchodzi pierwszy lisek i mówi:

czy można dostać czapkę pięknie wyszywan? logiem burgmanii ???

TAK proszę! podziękowawszy odszedł z u?miechem na ustach.

-podchodzi 2 lisek i mówi:

Czy mogę dostać wspaniały znaczek z naszym logiem ???

Tak proszę!

i w zaufaniu dostanie i ???

w u?miechu - Mariusz da ten znaczek...

a sprytny lisek odejdzie i będzie się cieszył\...

- A to był on...

\

taki to już mój los prze?miewcy.

więc pędĽta luda co w kupie i zawlajta kase bo sewer mamy w .....

potrzebie !!!

tak samo jak kupe roboty Tetsuo, który to wszystko trzyma w ......

cało?ci \

hehehhe

a meble kupujemy i ???

... sami skręcamy

hehehe

co?tam na ile mnie stać prze?lę.

co do konta bankowego z przeznaczeniem celowym to wiem Szreku że jest tu trochę kłoptów, bo jako organizacja nie "podpadamy" ALE zawsze można sie dopieprzyć a na konto prywatne to wiesz jak jest - zawsze 1 000 000 zdań.

generalnie jestem za\składkami nawet po 50 zł rocznie.

rozwi?że to wiele problemów a rozliczyć póĽniej trudno nie będzie.

Odnośnik do komentarza

konto nie jest złym pomysłem ... nawet jezeli mialoby być czyim? prywatnym.

poprostu ÓW wła?ciciel musiałby być osob? godn? zaufania, osob? pewn?, która nie strzeli nagle focha, znan? klubowiczom ze starzem (chyba tego nie trzeba wyja?niac) - np ja <_<whist:o:) - to oczywi?cie taki żarcik :D.

osobny dział forum o nazwie księgowo?ć gdzie zamieszaczane byłyby wszystkie "winien", "ma", "saldo operacji" wiele by zdziałał. Każdy (albo i nie) mógłby zobaczyc ile i na co poszło, a w razie nie odpartej potrzeby sprawdzenia, czy ów jegomo?ć nie defrauduje naszej gotówki, możnaby go wezwać do przedstawienia rachunku bankowego.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Panowie , trzymajcie sie tematu, a tak w temacie dalszego wyja?niania:

- aktualny ruch miesięczny to 20-22 GB miesięcznie , rok temu było 7 GB, dwa lata temu 3 GB.

- największy skok ruchu (zwiększenie) jest wiosn? , wraz z rozpoczęciem sezonu , z reguły o 50%.

- aktualny limit w naszym pakiecie to 25GB miesięcznie

- dopłata za przekroczenie to 5PLN miesięcznie za 1GB , lub 30 PLN za rok za 1 GB,

Kwota któr? podałem (150PLN) jest kwot? orientacyjn? , może się okazać ,ze będzie to 150 PLN miesięcznie od marca do wrze?nia (oczywi?cie w takim przypadku bedziemy negocjować) , a może się okazać że jest to tylko 150PLN za cały okres rozliczeniowy.

Zrzutkę zorganizowali?my teraz , żeby w każdej chwili mieć ?rodki na opłatę na serwer, żeby nie zostać z ręk? w nocniku, jak się okaże że trzeba dopłacać.

Naszym providerem jest http://www.tmbnet.pl/

Odnośnik do komentarza

co do konta bankowego z przeznaczeniem celowym to wiem Szreku że jest tu trochę kłoptów, bo jako organizacja nie "podpadamy" ALE zawsze można sie dopieprzyć a na konto prywatne to wiesz jak jest - zawsze 1 000 000 zdań.

generalnie jestem za\składkami nawet po 50 zł rocznie.

rozwi?że to wiele problemów a rozliczyć póĽniej trudno nie będzie.

A może tak jak Ermi wskazuje ustalić składki klubowe przy okazji otwarcia strefy dla "uprzywilejowanych userów" każdy w zamian za opłaty członkowskie mógłby dostać np. pocztę na serwerze .... i dostęp do utajnionej czę?ci ... mógłby również decydować w drodze np. głosowania na co sporzytkować zebran? nadwyżkow? Kasę.

Ot i tyle .... dla wszystkich było by łatwiej

PS. Kasa nadwyżkowa /niewykorzystana byłaby choćby na cukierki dla dzieci z domów dziecka ... cz na jaki? gadżet <_<

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie martwcie się tym co zrobić z nadmiarem pieniędzy tylko wpłacajcie. whist

Poczekajmy jak Tetsuo napisze Dziękuje kasy już wystarczy. <_<

Odnośnik do komentarza

nie chciałem tego tak dobitnie pisac bowiem my?lałem że Mariusz i Tetsuo udłubi? wcze?niej jaki? pijar w tym kierunku Pablosku.

generalnie jak s? ciężkie czasy - to robimy ?ciepe i już a co będzie to będzie, czas pokaże , będzie się nad czym zastanawiać w zimowe wieczory.

i bez niedomówień Fionka -bardzo proszę bo nie wyja?nimy sobie wszystkiego na spotkaniu 4tkowym per to per - bo ja prowincja, nietutejszyjaki?? <_< a szkoda co zrobić

Odnośnik do komentarza

A ja myslę tak: od dwóch czy trzech dych nikt nie zbiednieje (a jak zbiednieje to nich nie płaci). Jest nas tu tylu, że kwoty tego rzędu powinny załatwić t? sprawę. Co do rozliczania to po co się rozliczać czy im stówa została czy 7 dych???. Grupa i tak na takiej kwocie nie skożysta, więc niech sobie to chłopaki nawet przechlaja, bo chociaż tyle za czas i trud im się należy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...