Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Youngtimer skuter w ruchu


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wertując w wolnych chwilach rynek Youngtimerów skuterowych stwierdzam z przykrością że nasze "podwórko" jest bardzo ubogie. Skutery poniżej lat 80tych w pełni sprawne technicznie i zarejestrowane to tematyka zjawiskowa.
Lata lecą więc obstawiam, że zjawisko będzie miało tendencję narastającą. W związku z powyższym zakładam temat w którym można wrzucać fotki Young/Old maxi skuterów, ale tylko takich, które zostały uchwycone w ruchu.
 
Dziś na Żoliborzu widziana taka OSA M52 z szybą
c7034024cef64257eaa9c77fa0132eca.jpg

bddd3d2d71489d68b250681e02494e43.jpg

IMG_20171210_114046.thumb.jpg.5b37f2a648d8680f111fa1f179888d3d.jpg

Odnośnik do komentarza

Proponuję zajrzeć na stronę VespaClubPolska
Jest tu wielu kolegów mających sprawne i poruszające się zwinnie 20 letnie i starsze modele


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
48 minut temu, tomekmajesty napisał:

Proponuję zajrzeć na stronę VespaClubPolska

Znam i zaglądam :) Cipiór'a dawno nie widziałem ale pewnie nadal ciągnie ten "wózek". Kiedyś VCP latało z nami na wypady -> Rozpoczęcie sezonu Burgmanii 2004

Youngtimer to nie tylko włoszczyzna. Mile widziane w tym wątku foto w ruchu sprzętów typu: Pierwsze Cygnusy, Spacy, Belugi, Elite'ki czy Helixy !OK

... i nie chodzi o to czy takie sprzęty tylko czy jeżdżą a jak już to robić foto i zamieszczać B)

 

Odnośnik do komentarza

Złapie kolego Helixa ale na wiosnę
:)
Fajny sprzęt, dał mi dosiąść kiedyś
Super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie na mały OT, bo skutera w ruchu niestety nie będzie, oglądałem ostatnio z celem zakupu Yamahę Cygnus (taką, jaką jeździł filmowy Larry Crowne), skuter był z 1986 roku i... z pierwszej ręki, udokumentowany przebieg 38 Tkm... Jednak nawet skromne użytkowanie w naszych warunkach przez 31 lat daje się we znaki, chociaż skuter był ponadprogramowo, jak na ten wiek, utrzymany... Swieży niemiecki przegląd, odpalanie, praca i jazda bez zastrzeżeń...

Zrezygnowałem... ale jednak cały czas szukam jakiegoś "starucha" ;) ....

Odnośnik do komentarza

A pamięta ktoś albo może widział,,Lambrette" kiedyś sąsiad w bloku miał 125-tkę. Wyglądu już nie kojarzę ale TO miało 4 biegi w manetce

Odnośnik do komentarza

Również mój sąsiad miał takie cudo .Pamiętam tylko ,że  miała jasnoniebieski kolor .Aby zwracać uwagę na szczegóły techniczne byłem za mały ( połowa lat sześćdziesiątych ).

Sąsiad bardzo o nią dbał , postawił nawet mały garaż aby nie mokła na deszczu .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W mojej okolicy zaczęła parkować taka Helena. Ori optik i bez defektów, aż miło patrzeć
905be8a576768bd6cb75648b40a1c84a.jpg

ecf1e20f406d4bc3fba0c8284995013e.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...