Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Pijany kierowca !!!!!!


Gość SzCzApA™

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzCzApA™

!OKK dzi? tzn już wczoraj dokładnie o godzinie 22 +\- 15 min miała miejsce ciekawa akcja

jestem sobie u rodziców w podkieleckiej miejscowo?ci wyskoczyłem autem po fajki do sklepu (dokładnie 1200 m od domu rodziców) zrobiłem zakupy wsiadłem w auto i spokojnie sobie jade

widze przedemn? dziwnie jad?ce auto (s?siada mieszka 4 domy dalej)

po drodze jest delikatny zakręcik długi ale delikatny taki łuczek bardziej

no i to auto jad?ce przedemn? w pewnym momęcie łapie prawe pobocze i bum !!!!!

piękny dorodny d?b dostał strzała :o

zatrzymałem sie wyskoczyłem pobiegłem do rozbitego auta jeszcze dym z zdetonowanych airbagów sie ulatniał łape za klamke a kierowca wypada dosłownie

przeraziłem sie pomy?lałem że kole? odszedł albo jest poprostu nieprzytomny

:ph34r::P:P:Pwhist:D:D:P

jak wielkie było moje zdziwienie gdy szanowny pan kierowca wybełkotał czy mam linke

fuck!!!!!!!!

był nawalony w takim stopniu że ledwo stał na nogach

poprosił żebym go wyci?gnoł z rowu i on sobie pojedzie haha szkoda że niebardzo da sie na trzech kołach

w przeci?gu 15 min zatrzymało sie jeszcze kilka aut między innymi jacy? miejscowi jedyne czym sie martwili to szkoda auta takie ładne było ani słowa o tym że kierowca był pijany od jednego z panów padła nawet propozycja że w razie wizyty policji to on prowadził nieopanowł auta i tyle

po chwili jechała karetka na sygnale do wezwania zatrzymała się zapytali kto prowadził b?dz był w tym aucie poprostu chcieli udzielić pomocy

wcze?niej wspomniani panowie stwierdzili że nic się nie stało że kierowca już jesy odwieziony prywatnym autem do szpitala sanitariusze wsiedli i odjechali

kierowca został ZAPAKOWANY w celu odwiezienia do domu zanim to nast?piło zjawiła się policja !bicz paowie zapytali czy ktos widział całe zaj?cie oczywi?cie powiedziałem co sie stało i kto jes kierowc? podziękowali powiedzieli że jak co? to dostane wezwanie

pojechałem wię do domu po mniejwięcej godzinie widze jak to rozbite auto jest ci?gnięte traktorem na plac wła?ciciela a sam pan wła?ciciel za chwile ?miga cał? szeroko?ci? drogi na rowerku do sklepu.................NO COMENT

poprostu co? mi się robi ciekawy jestem czy poniesie jakie? konsekwencje raczej w?tpie panowie policjanci byli zdziwieni gdy wskazałem kierowce patrzyli na mnie jak na debila :D

jak tylko sprawa się zakończy podziele się z wami jaki miała finał

Odnośnik do komentarza

Niestety w Polsce tak jakos panuje ogolne ciche przyzwolenie na jazde z procentami... mimo ze tyle ludzi ginie przez to na drogach !bicz

Wczoraj dopiero co byl wypadek jak panienka zginela bo staranowal ja pijany kierowca ktory uciekal przed policja... (normalnie takiego to za jaja i na sznur)

Ja walcze z tym jak sie da... jak tylko widze dziwnie zachowujacy sie samochod, staram sie przez chwile go poobserwowac, a jak sie potwierdza (jak narazie 2 razy sie potwierdzilo) to telefonik i dla policji nr rej. bo na skuterze to go nie bede zatrzymywal bo mnie staranuje !OKK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Szczapa, jestem pelen podziwu z twojego zachowania. Pijanych debili na drogach tepil bym z rowna zaciekloscia jak ty to zrobiles. Problem w Polsce polega na tym ze nie ma roznicy pomiedzy gosciem ktory wypil jedno piwo i ma 0,25 a nawalonym jak szpadel. No wiem ze powyzej 0,5 to juz przestepstwo a do 0,5 wykroczenie. Szkoda ze nikt nie wpadnie na pomysl ze do 0,5 mozna by ustawic limit a powyzej tej normy karac z cala surowoscia.

Odnośnik do komentarza

Szczapa, jeste? odważny jak na polskie warunki i dobrze. Moralno?ć kalego jaka się uwydatniła przy tym wypadku jest niestety norm? w naszej biednej OjczyĽnie - patrz afery i aferki w politycy i wsród kleru. Trzeba piętnować wszelkie wykroczenia i przestępstwa niezależnie, czy winowajc? jest s?siad, czy tzw obcy. Może to trochę patatycznie, ale powoli zaczynam mieć do?ć zasady krycia każdego q.estwa, bo to kolega. !TAZ

Odnośnik do komentarza

no Wojtu? jestem pełen uznania - zrobiłe? to co nakazywał Ci twój imperatyw moralny i nie nam komentować czy to dobrze czy Ľle zrobiłe? bo to twoje postanowienie. I chyba zgodne z większo?cia tego czego wła?nie oczekujemy rozumiej?c szeroko pojęt? normę społeczn?.

Osobi?cie cieszę się że tobie sie nic nie stało.

A jak delikwent w takim stanie wysiadł by z auta przy mnie i nic mu nie było to znaj?c siebie tak bym mu wpier.. że trafil by na ojom.

Nie tak dawno przy padaj?cym deszczu 2 delikwentów wtargnęło mi na jezdnię.

Oczywi?cie jeden zacz?ł się rzucać z zamiarami ale argumentacja "przyjacielu jakbym mi samochód zarzuciło to ty byłby? inwalid? a nie ja" ostudziła jego zamiary. Zasatanowił się troszkę i nawet nie odpyskował - poszli.

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

My?le że każdy by tak zrobił powiem tylko jeszcze że je?li zostane wezwany to z cał? stanowczo?ci? i bez wachania podam personalia tego pana a je?li nie to sam zgłosze popełnienie przestępstwa

ze smutkiem musze stwierdzić że takie sytuacje s? tu codzienno?ci?

nasówa się pytanie co to za znajomi co pozwalaj? koledze wsiadać w takim stanie za kierownice sam ten pan napewno nie pił !TAZ

ale czemu tu się dziwić skoro 90% z tych kompanów też prowadzi na codzień pod wpływech choćby ci?gnik rolniczy

ja bym dał takiemu ze 3 lata bezpłatnej opieki w osirodku dla ofiar wypadków niechby poprzewijał pieluszki niepełnosprawnym ludziom i u?wiadomił sobie do czego mógł doprowadzić

Odnośnik do komentarza

Twoja postawa [odwaga] jest godna podziwu ! Tak trzymać !

Jak sam mówisz - był to s?siad Twoich rodziców, a więc chyba i Twój znajomy. W dzisiejszych czasach, nawi?zuj?c do wypowiedzi moich przedmówców o cichym przyzwoleniu i znieczulicy na takie zachowanie, trzeba liczyć się z tym, że teraz to Ciebie cała miejscowo?ć weĽmie na języki - że zamiast pomóc "biedakowi" nasłałe? policję. "Przecież każdemu mogło się to przytrafić". Tak więc życzę Ci powodzenia

A pijanemu go?ciowi, jesli oczywi?cie panowie z patrolu się z nim nie dogadali [na co wskazuje Twoja wypowiedĽ o jego dalszej jeĽdzie rowerem], grozi kilka lat "puszki", zabranie prawa jazdy i naprawa samochodu na własny koszt.

To byłoby już ku....wo ze strony tych "stróżów prawa". Facet powinien przecież trafić do izby wytrzeĽwień.

Dziwne jest także, czemu wrak pojazdu odholowano traktorem na posesję wła?ciciela... Przecież miło?ciwie nam panuj?cy "Zbigniew Wielki zwany Sprawiedliwym" dał wytyczne, aby zabierać pijakom samochody na poczet grzywny lub przepadku mienia...

Zreszt? co się tutaj dziwić, przecież to tylko Polska...

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem pan dogadał / dogada się z funkcjonariuszami, zwłaszcza że jak napisałe? jest to wie? gdzie wszyscy znaj? się jak łyse ekhm ... Konie ? a postawieniem flaszki można załatwić bardzo wiele. My?lę także że to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy ten pan jechał na podwójnym gazie ...

A je?li chodzi o pijanych kierowców w ogóle to Ci którym zostało to udowodnione ale nie spowodowali wypadku lub kolizji powinni utracić pojazd i prawo jazdy a karę odbyć pracuj?c przy budowie i remoncie dróg.

Za? ci którzy spowodowali kolizje ze skutkiem ?miertelnym winni odpowiadać jak za Morderstwo !TAZ

Nie ma lito?ci dla nawalonych kierowców ... gdybym takiego spotkał to nie do?ć że dostałby w (powiedzmy twarz bo kln?c nie przystoi) to jeszcze zabrałbym mu kluczyki ... ew. wyrzucił.

Odnośnik do komentarza

Brawa dla Szczapy. O znieczulicy to pisal prawie kazdy z przedmowcow. Mnie zastanawia fakt tego ze takie zajscia sa tuszowane dosc skutecznie. Pozatym policja moglaby stworzyc rejestr niebezpiecznych kierowcow, zalozenia rejestru pietnowalyby publicznie delikwentow. Swoja droga popieram najbardziej PCX. Praca przy budowie i remoncie drog moglaby byc doszkonalym srodkiem karnym, najnizszy z mozliwych wyrokow np. 1 miesiac. Z kolei sprawa 'wielokrotnosci wykroczenia" moglaby byc szczegolnie mocno pietnowana np. praca w osrodkach opieki lub wysokimi karami na rzecz organizacji walczacych z piractwem drogowym. Oczywiscie zeby bylo uczciwie bylo by to np. 5 procent dochodow rocznych wlacznie z kosztami odholowania pojazdu, sprawy i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

B) tak zgadza się to ja jestem tym złym w całej historii w ocenie miejscowych

ale co tam jak pomy?le że ja naprzykład mogłem sobie tamtędy spacerować a robie to często to zamiast drzewa mogłem zostać trafiony ja :) czy ktokolwiek inny

napewno niezostawie tej sprawy tak jak juz wspominałem jak zrobi się cisza sam osobi?cie zgłosze popełnienie przestępstwa

to jest poprostu skurwysyństwo prowadzić auto czy jakikolwiek inny pojazd w takim stanie B):):)

ps. Dzięki za uznanie B)

Odnośnik do komentarza

Szczapa masz moje pełne poparcie.

Niestety występuje u nas dziwne zjawisko. Z jednej strony potępia się pijanych sprawców wypadków, a z drugiej czę?ć ludzi zamiata takie sytuacje pod dywan.

A trzeba tępić pijane łajzy, jak plugawe robactwo, bo niestety, jak do rozumu już się nie da dotrzeć przez oczy i uszy, to trzeba dotrzeć przez dupę B)B) .

Odnośnik do komentarza

Szczapa - poparcie!

Ty będziesz w okolicy "kapu?" bo reszta robi pewnie tak jak ten "biedaczek", więc nie mog? przyznać, że co? jest nie w porz?dku. Ale warto płyn?ć pod pr?d. Życie i zdrowie jest cenniejsze. A je?li w?ród s?siadów straciłe? uznanie, to wiedz, że u nas zyskałe?, a oni sami sobie wystawiaj? cenzurkę - fałszywe kumplostwo.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

SZACUN SZCZAPA :)

opinia miejscowych koleżków zmieni się w momęcie trafienia jednego z nich lub

kogo? z ich rodzin.

Ładnych pare latek wstecz mój wujek HANS owdowiał (żona zmarła przy porodzie trzeciego dziecka) .Mieszkał nad samym morzem, co zrobić z trójk? maluchów trzeba jeszcze prowadzić dom i trza jeszcze pracować.

Hans wkopał kilku metrowy pal na plaży pod domem i porzypinał dzieci na kilku metrowych smyczach (żeby się niepotopiły).S?siedzi chcieli go zlinczować jak można wi?zać dzieci? sytuacja trwała ponad rok dopuki synek s?siada uton?ł w morzu .Od tamtej pory pod każdym domem na plaży w Lissen jest wkopany pal a

dzieciaki wi?że się na linkach .TO co wypisuje to piku? ale ci ludzie zrobili wielki fest i przeprosili Hansa

jestam za tępieniem naprańców

pawel883

Odnośnik do komentarza

fajnie ze tak zareagowales popieram ale to jest temat ktory sie ciagnie latami.statystyki mowia a raczej policja sie chwali ze zlapala tyle pijanych kierowcow no i co dalej??????????? sprawe sie naglasnia jak dochodzi do tragedi ale to juz sie wydarzylo i co dalej?zapytajcie ilu pijanych kierowcow prowadzi pojazdy mechaniczne mimo utraty prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™
Ale warto płyn?ć pod pr?d. Życie i zdrowie jest cenniejsze. A je?li w?ród s?siadów straciłe? uznanie, to wiedz, że u nas zyskałe?, a oni sami sobie wystawiaj? cenzurkę - fałszywe kumplostwo.

:D zgadza się heh i dzięki za dobre słowo

już wiem dlaczego sprawa była w takim po?piechu tuszowana

okazało się że pan kierowca już stracił prawojazdy na 2 lata jakie? 6 miesięcy temu za prowadzenie pod wpływem nawet starał się uciekać policji tylko że niebył w stanie :D

wygl?da na to że przysłowiowa flaszka załatwiła problem :D:D

rozmawiałem dzisiaj z kierowc? auta co też się zatrzymało zaraz po bum i powiedział mi że z mił? chęci? podzieli się tym co zobaczył zaraz po czyli mnie w momęcie jak starałem się udzielić pomocy nieprzytomnemu jak się okazało od alko kierowcy pan był na tyle m?dry że spisał nawet numery auta i jak się okazało ten pan jest emerytowanym policjantem więc postaramy się aby pan kierowca dostał za swoje

Peace :D

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ?wietny temat do brukowca "Fakt, SE itd." wystarczy szepn?ć słówko odpowiedniej osobie i już będzie gotowy temat jak to władza władzę kryje i maj? w *upie prawo :D

Uważam że nie jest to może temat na 1 stronę ale można o tym pomy?leć ... w końcu niema potężniejszej broni niż opinia publiczna ;)

W każdym razie pomy?l o tym.

P.S. Wybaczcie że tak piszę ale 3 lata profilu dziennikarskiego się przypominaj?. ;)

Odnośnik do komentarza

Słusznie zrobiłe? ot i tyle zapewne tym psunięciem uwaliłe? na trochę de.. pip, ale uratowałe? czyje? życie bo zamiast drzewa mógł to być pieszy, niewinny kierowca samochodu czy motocyklista.

W d.... z s?siadami i wszystkimi ciemnymi układami trzeba to zwalczać .....

"Jeste? tu i teraz Go?ć"

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Szczapa- pełne poparcie :P

Faktem jest że walka z pijanymi za kółkiem przypomina trochę walkę z wiatrakami ale to nie znaczy, że mamy biernie przygl?dać się tym co ledwo wsiadaj? do samochodu a potem żartuj?, że pieszo nie szło i?ć wiec pojechali samochodem :)

Je?li temat będzie bardzo mocno piętnowany to mamy szanse ograniczyć proceder.

Ps. Tak w ogóle to zastanawia mnie jak bardzo ludzie s? lekkomy?lni wsiadaj?c za kółko "na gazie". Pomijam jakie s? konsekwencje podczas kontroli ale co je?li odbior? komu? życie? Jak żyć póĽniej z takim obci?żeniem?

"A jakbym jechał trzeĽwy to pewnie by żył" :P

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

Je?li temat będzie bardzo mocno piętnowany to mamy szanse ograniczyć proceder.

zgadza się my?le że sankcje prawne nic nie pomog?

powinno się zmienić podej?cie społeczeństwa do tematu

gdyby tacy idioci byli piętnowani przez osoby ze swojego ?rodowiska to prędzej by się zastanowili nad jazd? pod wpływem

jacy to znajomi co po pól litra pozwalaj? kompanowi od flaszki siadać za kółko :o

najwidoczniej maj? gdzie? życie kumpla ale niech pomy?l? o niczemu niewinnym przypadkowym ofiarom <_<

powinna powstać społeczna akcja i niemam na my?li akcji typu kampania w mediach

a napewno powinni w lokalnej prasie publikować codziennie zdjęcia pijanych kierowców z dopiskiem potencjalny morderca whist

sam jestem do?ć młodym kierowcom mam prawko około 4 lat i zrobiłem jakie? 150 000 km miałem w tym czasie 2 kraksy jedna z mojej winy i jedn? z winy innego kierowcy (3 tygodnie temu jakies)

lubie przycisn?ć na trasie niepowiem

ale nawet jak poruszam się szybko to moje reakcje s? do?ć czytelne i przewidywalne w przeciwieństwie do wypitych driwerów co do ich reakcji to już czarna magia pomijaj?c już czas reakcji ocene odległo?ci i poczucie prędko?ci

tak więc musimy się wszyscy głęboko zastanowić nad tematem ja my?le że najlepszym rozwi?zaniem byłoby gdyby każdy pilnował samego siebie o i tyle........

Peace i szeroko?ci :D

Odnośnik do komentarza

niestety Wojtu? ja co roku jak zbliża się piękny słoneczny wekend - dzwonię do TVN-u i polsatu i mówię żeby chociaż przy prognozie pogody - powiedzieli że " będzię ładna pogoda i należy zwrócić uwagę na motocyklistów bo oni też maj? rodziny".

Widać mój presing do tych gnojów z medów, jest zbyt słaby w przeliczeniu (starciu) na ludzkie życie...

już 3 rok z rzędu trafia mnie kur...... bo czas w realu jest tańszy niż 10 sek na wizji - tfu ?miecie jedne.

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

Widać mój presing do tych gnojów z medów, jest zbyt słaby w przeliczeniu (starciu) na ludzkie życie...

już 3 rok z rzędu trafia mnie kur...... bo czas w realu jest tańszy niż 10 sek na wizji - tfu ?miecie jedne.

i wła?nie dlatego napisałem że niemam na my?li kampani w mediach

problem tkwi w tym że koncerny medialne nic nie zarobi? na tym widać oni znaj? cene ludzkiego życia przykre ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza

nie przykre ale materialne wła?nie!!!- przecież można by nakręcić materiał o NASTEPNYM podkre?lić to słowo, pijanym kierowcy, lub o następnym szaleńcu na "motorze" (widze bigu jak ci się jerzy szczecina na karku heheh)

tak Wojtku to gnojstwo i sqr... w czystej postaci i przerażaj?ce jest to że znaleĽli sposób na sensację - tani? sensację medialn? - tak? amerykańsk? show time!!!

tfu... brzydzę się. I jestem dumny że mój imperatyw moralny ( i widzę że nie tylko mój) leży zdecydowanie wyżej i gdzie indziej. Ba nawet brzydzi się dotykać takich tematów.

jeszcze raz

\MASZ MOJE MORALNE WSPARCIE I NIE DAJ SIĘ SPŁYCIĆ TEMATU PRZEZ GLINY.

jak co to pisz

pamiętaj o powiedzeniu

"i herkules dupa kiedy ludzi kupa"

<_<

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...