Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Dobre spawanie plastiku


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś sprawdzone miejsce dobrego spawania- klejenia plastiku w Szczecinie? Mam wręcz miniaturowy kawalek taki 3x2 cm i muszę go jakoś w miarę wytrzymale "poklecić" ;) ...

Odnośnik do komentarza

Jak taki mały kawałek to czy nie lepiej zrobić to samemu. I tak cały element będziesz musiał pomalować. A tak dobrać takie samo tworzywo lutownica i siateczka by można ją wtopić w miejscu złączenia tworzywa z łatką.

Na filmie siateczka jest za drobna. Takie małe ubytki samemu można podokładać gorzej jest z wyprowadzaniem płaszcyzn to już mi robi kumpel co spawa tworzywa sztuczne ale to niestety drugi kraniec Polski. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Dnia 12.11.2017 o 16:46, dr.big napisał:

Tak, dokładnie tego,bardzo ładnie podorabiał mi małe zaczepy obudowy kierownicy.

Odnośnik do komentarza

THX Rzelu, a do kolegów wcześniej, żeby napić się piwa, nie trzeba kupować całego browaru :) . Raz na 10 lat mam do pospawania 2x3 cm miniaturowy haczyk plastikowy, to po co inwestować czas w nabywanie wątpliwej "wiedzy", kupować jakieś topniki czy opalarki :o . Wyluzujce...

Odnośnik do komentarza

Dr.big nie potrzeba kupować całego warsztatu topników takie rzeczy możesz dorobić sobie sam. Potrzebny jest tylko kawałek tworzywa i lutownica oporowa

Odnośnik do komentarza
Dnia 15.11.2017 o 11:48, Romanha napisał:

Dr.big nie potrzeba kupować całego warsztatu topników takie rzeczy możesz dorobić sobie sam. Potrzebny jest tylko kawałek tworzywa i lutownica oporowa

Tak nie do końca :) ... Potrzebne są różne rodzaje "topników", trzeba wiedzieć, jakiego rodzaju plastik spawamy, odpowiednie temperatury i parę "pierdół" dodatkowo.... Ale masz rację, jak ktoś chce coś skleić, to może przecież kupić w kiosku za rogiem klej "kropelka"... I też coś, tak jakoś, nią poklei :D .

Odnośnik do komentarza

Zgadza się ale mówimy o małych ubytkach bo wielkie płaszczyzny nie jesteśmy bez wprawy wyprowadzić. Z mojego skromnego doświadczenia wiem że na większości części jest wybijane tworzywo z jakiego jest zrobione np PP czy ABS czy PE i wtedy szukamy coś takiego a pękniecia to tylko siatka wzmacniająca a jak nie mamy tworzywa to można probować wtopić tak. Ale to już każdy musi sobie odpowiedzieć czy mu się chce i jakie ma zdolności. Ja przynajmniej swoich skuterach, w samochodzie i różne przedmioty nawet z gospodarstwa domowego posklejałem sobie sam. Robię tak, może dlatego że jak spieprzę coś lub nie dam rady to jadę do kumpla co zajmuje się zawodowo spawaniem tworzyw sztucznych i za mnie będzie poprawiał. Ale na razie tak się nie stało jedynie to pokazałem mu i powiedział mi co mam poprawić by było lepsze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...