Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Spotkanie Burgmanii z podróżnikami Motorfans z Chin


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

To była szybka akcja... Dostaję telefon od Marcina z Motorland: Mariusz! Wpadaj bo będziemy mieli w PL ciekawych podróżników! :lol:

Na początku informacje mieliśmy zdawkowe i niewiele było wiadomo.  Do PL napłynęła "depesza" ;), że przez nasz kraj będą przejeżdżać skuterowcy z Chin. Jadą dwoma skuterami na targi motocyklowe EICMA w Mediolanie :turned: Ot tyle... Na początku brzmiało to jak prima aprilis... tyle, że ten Chiński bo nasz jest w kwietniu :D Tak czy inaczej przygotowana została mała feta na powitanie, choć cały czas padały głosy, że pewnie "orkan grzegorz" ich zaatakował, nie wiadomo czy nadal jadą i czy w ogóle do siedziby Motorlandu dojadą. 

Finalnie okazało się, że nasze obawy były nieuzasadnione. Tuż przed 17stą uśmiechnięci podróżnicy dotarli na miejsce i nie ma co ukrywać, byli zaskoczeni naszym powitaniem B)

Co się okazuje...Wyprawę zorganizował Klub Motorfans z Chin przy silnym wsparciu Kymco com. Ekipa wystartowała 24 dni temu z Changzhou w Chinach na dwóch nowych maxi skuterach. Są to Kymco AK550 oraz Xciting 400 (wersja przeznaczona na rynek chiński). Wyprawa ma na celu dotarcie na targi EICMA w Mediolanie ale przy okazji ociera się o zwiedzanie po trasie wielu Stolic i zataczając koło powrót do Chin. Oczywiście chodzi też o promocję marki i zaprezentowanie wytrzymałości maszyn z Tajwanu. Wyprawa ma trwać 67 dni a łączny dystans to w założeniach ~40.000 km.

093514v19vkz014zlc1oz0.png

Ekipa okazała się mega uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona. Dwa maxi skutery jada z zabezpieczeniem technicznym w postaci busa, łącznie 4 osoby. Na początku trudno było się nam skomunikować po angielsku (nie ukrywam, mój chiński jest słaby :D) ale później, przy wsparciu technologii "translatora" ENG > CN poszło łatwiej... a po zjedzeniu dalekowschodniego dania sushi język angielski stał się jakby łatwiejszy :lol: Jedną z rozmów były przeliczania cen skuterów i wyszło, że w PL to mamy mega taniochę! :) W Chinach Xciting 400 w przeliczeniu kosztuje 17 tyś USD! My Road stojący na salonie za 22 tyś PLN też wydał im się ofertą rewelacyjną :D Niestety... tamtejsze podatki windują ceny wszystkich importowanych pojazdów do kwot absurdalnych.

Jeden z kierowców usilnie pokazywał mi na przednią oponę Xcitinga twierdząc, że jest bardzo śliska i dużo gorsza od seryjnych w AK550. Nie trzeba było długo czekać, żeby szefowie Kymco PL przekazali ekipie nowy kapeć, co spotkało się z wielkim zaskoczeniem i nieukrywaną radością. Były też przekazane bluzy firmowe z PL czy naklejki Klubowe Burgmanii. Na zdecydowaną prośbę podróżników na skuterach złożone zostały nasze sygnatury oraz wymienione wiele innych serdeczności.

Konkluzja: ludzie mega pozytywni. Widać, że z pasją w oczach. Wymyślili sobie małą traskę wokół komina :D i realizują to. Z tego co wiem jadą dalej do Pragi, Wiednia, Wenecji i pkt. końcowy to Mediolan. Po targach EICMA jadą w kierunku Paryża i chyba Belgii. Później do Niemiec itd... Mają zajawkę i radość na ustach. Nie straszne im zimno i deszcz oraz długie dystansy...  Fajnie! B)

Kilka fotek z dzisiejszego nietypowego spotkania w Warszawie.

IMG_3981.JPG

IMG_3985.JPG

IMG_3999.JPG

IMG_4004.JPG

IMG_4006.JPG

IMG_4009.JPG

IMG_4014.JPG

IMG_4011.JPG

IMG_4018.JPG

IMG_4031.JPG

IMG_4034.JPG

IMG_20171029_165102.jpg

IMG_20171029_171309.jpg

IMG_20171029_165143.jpg

IMG_20171029_165534.jpg

IMG_20171029_165718.jpg

IMG_20171029_180441.jpg

IMG_20171029_171256.jpg

IMG_20171029_173503.jpg

IMG_20171029_180116.jpg

IMG_20171029_180205.jpg

IMG_20171029_180239.jpg

IMG_20171029_180215.jpg

IMG_20171029_180231.jpg

IMG_20171029_182019.jpg

IMG_20171029_182205.jpg

IMG_20171029_182300.jpg

IMG_20171029_165905.jpg

IMG_20171029_174407.jpg

IMG_20171029_181752.jpg

IMG_20171029_171116.jpg

IMG_20171029_182703.jpg

IMG_20171029_182725.jpg

IMG_20171029_184450.jpg

IMG_20171029_184638.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ale szkoda, że nie wiedziałem, że coś takiego szykuje się w Motorlandzie, bo chętnie bym powitał braci z ChRLD.



Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dla chcących śledzić na bieżąco gdzie jest ekipa -> http://www.motorfans.com.cn/article-10877-1.html

Tu filmik z rozpoczęcia wyprawy (trzeba poczekać aż przelecą reklamy) -> http://v.youku.com/v_show/id_XMzA5MTI2MTc0MA==.html?spm=a2h0k.8191407.0.0&from=s1.8-1-1.2

EDIT> Widać, że chłopaki są on line bo jest już relacja z PL (strona 38, 39) :) -> http://www.motorfans.com.cn/thread-18322317-39-1.html

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No Super sprawa. Tacy podróżni zapaleńcy jak wielu z nas :) i udowadniają że Kymco to niezłe sprzęty i to na dłuższych trasach.. hmm a może by tak wybrać wyprawowo kierunek China?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

 

46 minut temu, arturas napisał:

hmm a może by tak wybrać wyprawowo kierunek China?

Artur, pamiętasz co mówił xmarcinx na I Spotkaniu Podróżników ? No way, nie ma możliwości wjechania do Chin pojazdem niezarejestrowanym u nich oraz dodatkowo trzeba mieć chińskie prawo jazdy. Do Chin to w zasadzie tylko z wycieczką.

Odnośnik do komentarza



... i udowadniają że Kymco to niezłe sprzęty i to na dłuższych trasach..

Tylko od pewnej odległości podrozy trzeba mieć ze sobą serwis w busie... .
Swoją drogą ciekawe co musieli wymieniać po drodze.


Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kurcze, fajne to. Jak zobaczyłem tytuł posta to się przestraszyłem że oni na chińskich skuterach jadą. To by było dopiero.

11 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

..... Na początku trudno było się nam skomunikować po angielsku (nie ukrywam, mój chiński jest słaby :D) ale później, przy wsparciu technologii "translatora" ENG > CN poszło łatwiej... a po zjedzeniu dalekowschodniego dania sushi język angielski stał się jakby łatwiejszy :lol: ........

A "wody rozmownej" nie mogliście użyć :) jak pamiętam po 0,5 l to się idzie dogadać nawet z Węgrem. 

Czym się różnią Kymczaki przeznaczone na rynek ChRL  do tych co idą do UE  ??

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
8 godzin temu, Piootr napisał:

 

Artur, pamiętasz co mówił xmarcinx na I Spotkaniu Podróżników ? No way, nie ma możliwości wjechania do Chin pojazdem niezarejestrowanym u nich oraz dodatkowo trzeba mieć chińskie prawo jazdy. Do Chin to w zasadzie tylko z wycieczką.

A pewnie kilka osób, już miało światełko w głowie a może by ...... 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

 

Czym się różnią Kymczaki przeznaczone na rynek ChRL  do tych co idą do UE  ??

 

Zależne od modelu. AK550 na rynek CHRL jest taki sam jak w EU ale Xciting 400 różni się m.in przednimi światłami, zegarami, kanapą, kolorystyką.

Odnośnik do komentarza

Taka wyprawa mi się bardzo podoba

 

Artur, pamiętasz co mówił xmarcinx na I Spotkaniu Podróżników ? No way, nie ma możliwości wjechania do Chin pojazdem niezarejestrowanym u nich oraz dodatkowo trzeba mieć chińskie prawo jazdy. Do Chin to w zasadzie tylko z wycieczką.

Chyba trzeba poczytać jak zdobyć prawo jazdy chińskie ?

Świetna promocja marki ! Niestety trafili na fatalną pogodę  i to prawie w calej Europie, miejmy nadzieję że im dalej na południe będzie lepiej. 

Obawiam się że niestety nie będzie

Przed nimi Alpy a tam o tej porze roku można spodziewać się wszystkiego

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Sobier napisał:

Przed nimi Alpy a tam o tej porze roku można spodziewać się wszystkiego

Oglądałeś zdjęcia na ich stronie ?  W Moskwie (?) leżał śnieg. Więc chyba im nie straszny :rolleyes:  ,  góry mogą pokonać tunelami.  A lepiej będzie na pewno. Tylko już we Włoszech. :) 

Odnośnik do komentarza

Pomysł na reklamę marki przedni,a przejechane km robią wrażenie.

Gdyby tylko busa serwisowego nie było....to by zmieniło moje spojrzenie na ich wyprawę.Ale i tak gratulacje za wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ekipa eksplorowała Stolicę, głównie naszą Starówkę, która im się bardzo spodobała :)

wKgUEVn3hGeAaYprAAFmAG5D0Fs112.jpg?_400_

wKgUEFn3hGqAZpDtAAHGMRQO6VE556.jpg?_533_

041600lh0ez88w66hz2wdh.jpg

043344orw8zctiw8pwwwss.jpg

Dalej kierują się na na płd. kraju w kierunku CZ Pragi

044256alk43mz9b17vvvmb.jpg

111756mv96tvvnbfuzrss7.jpg

111748k33385833iepibbu.jpg

Jeśli idzie o Alpy to na tę chwilę można powiedzieć, że mają sporo szans na pogodę znośną. Do końca tego tygodnia w dolnych partiach gór ma być słonecznie i na plusie... ale jak wiemy Alpy są bardzo kapryśne i zróżnicowane pogodowo. Różnica kikuset metrów i nawet na autostradzie można się mocno zdziwić :)

Ps. Ktoś pytał o grzane manetki. Nie, nic takiego nie mają zainstalowanego. Podgrzewanej kanapy także whist

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mapa była pierwotnym założeniem trasy. Później uległa modyfikacji.

Odnośnik do komentarza

Ja dostrzegłem jedno w tym felietonie: MotorLand zrobił porządek w swoim burdelowatym salonie sprzedaży gdzie nie było oświetlenie, gdzie nie dało się wsiąść na moto bo wszystko stało w kupie a handlowca było brak i za to Szacun Chińczykom !!!!

Co do wyprawy to fajny marketing i myślę że marka Kymco podała takim wyzwaniom bo to niezłe sprzęty.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Oj, zgodzę się z przedmówcą. Chłopaki z Wału Miedzeszyńskiego mają niezły bałagan. Kiedyś nawet, jak swojego Akacza odbierał Campto mówiłem, że zrobił bym tam porządek. Jest piękna hala ekspozycyjna. Dać dobre oświetlenie, wejście dla klienta „od frontu”, duży oświetlony szyld z oferowanymi markami na zewnątrz oraz w okolicy ekranów dźwiękoszczelnych przy ulicy. Poza tym posadził bym przynajmniej jednego handlowca, tak aby mógł reagować na wchodzącego do salonu klienta. To tak na początek. Nadchodzą nowe modele, Kymco to największy producent skuterów na świecie, panowie trzeba działać.

Jak była potrzebna pomoc, proszę dzwonić, jestem z auto branży.

No, ale żeby nie było OT to powiem, że podziwiam gości. Większość z nas w takich okolicznościach pogodowych nie wyjechała by nawet na przejażdżkę wokół komina. Respect !

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...