Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Szyba GIVI Airflow AF266


kamilbaranski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam ~187 wzrostu i przy prędkościach rzędu 150 km/h i oryginalnej szybie trzeba się mocno schylać. Rozważam więc zakup GIVI Airflow AF266 (fotka poglądowa poniżej). Tylko nie bardzo potrafię sobie wyobrazić 81 cm wysokości (tyle jest w specyfikacji). Wg zdjęcia wydaje się, że to dość krótka szyba, a moja oryginalna w Burgmanie 400 ma 63 cm. Co myślicie? Czy wszystkie szyby mają orientacyjnie taki sam kształt? A może ktoś w okolicach Warszawy ma zamontowaną taką szybę i zgodziłby się pokazać ją w praktyce na dniach?

 

szyba-givi-airflow-af266-do-suzuki-burgm

Odnośnik do komentarza

Prze de wszystkim to uzupełnij w stopce markę i rocznik skutera na którym jeździsz. Przydaje się właśnie przy omawianiu spraw technicznych.

Temat Givi Airflow był już nie raz omawiany, więc nie zdziwię się że temat za chwilę wyląduje w koszu. :) 

A co do pytania. Zauważ że ta szyba składa się z dwóch części.  Te 81 cm wysokości to prawdopodobnie maksymalne wyciągnięcie górnej szyby do góry - tak jak na załączonym zdjęciu.

Te pionowe "rysy" widoczne a zdjęciu na górnej szybie to jest właśnie przesuwanie w doł lub do góry.

Tu chyba lepiej widać: Znalezione obrazy dla zapytania GIVI Airflow AF266

 

Odnośnik do komentarza

Cześć, uzupełniłem dane. Oczywiście każdy temat już poruszany może wylądować w koszu, jednak chętnie bym znalazł kogoś, kto w Mazowieckiem jeździ z taką szybą na Burgmanie i mógłby mi to pokazać w praktyce. Z tegoż względu liczę, że jednak uchronimy temat przed usunięciem :)

Rozumiem kwestię dwóch części szyby i wysuwania części "deflektorowej". Jednak na moim zdjęciu deflektor wygląda na maksymalnie wysunięty, a szyba nie wygląda żeby była wyższa o aż ~18 cm od np. tej:

2007-suzuki-burgman-400-motorcycles-in-s

Ale być może tylko takie mam wrażenie, a szyba wydaje się mniejsza przez inne proporcje (jest szersza, zasłania ręce).

Natomiast na zdjęciu, które podesłałeś, dolna krawędź szyby wygląda zupełnie inaczej. W nim inaczej będzie wyglądała wysokość szyby...

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, kamilbaranski napisał:

Rozumiem kwestię dwóch części szyby i wysuwania części "deflektorowej". Jednak na moim zdjęciu deflektor wygląda na maksymalnie wysunięty, a szyba nie wygląda żeby była wyższa o aż ~18 cm od np. tej:

Przyjrzyj się uważnie.  Górna krawędź szyby w stosunku do lusterek.  Wyraźnie widać różnicę :)  Ale fakt, lepiej zobaczyć na żywo. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie wymiana tej szyby to była duża różnica, ja jestem niski więc musiałem opuścić deflektor, ale cała reszta jest Ok, dużo lepiej jak przy oryginale, osłania też ręce i wiatr omiata kierownika zupełnie inaczej, czytaj korzystniej ;)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To jest typowa szyba z „AirFlow”. Nie ma co się zastanawiać, lepszej turystycznej szyby do maxi nie kupisz, a wiem co mówię, bo przez 3 sezony cieszyłem się z jej posiadania.
Ale do rzeczy. Ustawiasz mniejszą szybkę w zależności od upodobań i wzrostu. Ja jeździłem ze złożoną na max i to mi odpowiadało. W lato zdecydowanie gorzej, prawie na tym masztem nie dochodzi powietrze.
Do AK550, nawet jak by była w ofercie to już ... bym nie kupił.


Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...