Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przegl?d prasy niemieckiej...


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wła?nie przegl?dałem sobie niemieckie miesięczniki i wpadły mi w oko dwa ciekawe testy porównawcze. W pierwszym w szranki staneły ćwierćlitrowe:

1. Aprilia Atlantic- (4325 EUR) 217 pkt

2. Kymco Xciting- (3995 EUR) 201 pkt

3. Peugeot Satelis (4349 EUR) 239 pkt

4. Sym Joymax GTS (3599 EUR) 209 pkt

Bardzo dobrze wypadł tutaj Satelis 250 i mimo wysokiej ceny wygrał porównanie jako z całej czwórki najszybszy (licznikowe 140 km/h), najekonomiczniejszy (zasieg 359 km- spalanie 3.7/100) i ogólnie najlepiej dopracowany.

Najgorzej oceniono produkt Kymco. W ocenie testerów jego waga nie przystaje do maxi klasy 250 i wynosi aż 198 kg! Pojazd okazał się też najbardziej paliwożerny i najmniej żwawy 0- 100. Dodatkowo skrytykowano standardowe lusterka, które w wersji testowej były jeszcze sprzed liftingu.

Warto wspomnieć, że różnica punktowa była naprawdę znaczna. Je?li mam być szczery zastanawiam się czy faktycznie nowy Satelis 250 jest tak dobry czy Xciting 250 tak kiepski.

Inny test zamieszczony w Motorettcie porównuje nowego Burgmana 400 K7, Majesty 400 i... Piaggio X8 z nowym 399 ccm sercem z którego włosi s? bardzo dumni.

Piaggio X8 to pojazd bardziej pasuj?cy do klas 125 czy 250 więc czy posunięcie włochów z tym silnikiem miało w ogóle sens?

Okazuje się, że tak. Dla mnie wielkim zaskoczeniem był fakt, że z tej trójki najlepszy okazał się wła?nie X8 400. Pierwsze miejsce zdobył własnie ze względu na bardzo dobr? jednostkę napędow?.

Okazał się najszybszy, najekonomiczniejszy (mimo najmniejszego zbiornika 12l paliwa posiada największy zasięg bez tankowania), posiadaj?cy najlepsze hamulce i co najważniejsze najtańszy.

W ogólnej punktacji wygl?dało to tak:

1. Piaggio X8 400 i.e (5290 EUR) 67 pkt

2. Suzuki Burgman 400 (6295 EUR) 63 pkt

3. Yamaha Majesty 400 (6295 EUR) 63 pkt

Piaggio wygrało w kategoriach: silnik, osi?gi, zawieszenie, cena.

Yamaha miała tak samo oceniony silnik co Piaggio, osi?gi zbliżone do Burgmana.

Burgman wygrał w kategorii "wysposażenie" i "ergonomia". Kiepsko wypadł silnikowo. Zawieszeniowo tyle samo pkt co Yamaha.

Co by nie mówić dla mnie wyniki drugiego testu s? naprawdę ciekawe. Warto zwrócić uwagę na bardzo udany włoski silnik 400, który będzie montowany do wielu skuterów... M. in MP3, Satelis.

Odnośnik do komentarza

Dodam tylko, ze w jeszcze jednym tescie "250- ek" uczestniczylo razem 12 skuterow. Byl tam miedzy innymi: Aprilia Sportcity i Atlantic, Derbi GP1, Gilera Nexus, Kymco Xciting, Malaguti Madison, Peugeot Geopolis i Satelis, Piaggio X8 i Beverly, Vespa GTS oraz Yamaha X- Max.

Jako ciekawostka, 10 silnikow Piaggio konkuruje z wlasnym silnikiem Yamahy i silnikiem Kymco. Z tego co pamietam, przegrywaja porownanie te dwa wynalazki... No coz, widocznie "maly" silnik Piaggio jest naprawde dobry whist .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2. Suzuki Burgman 400 (6295 EUR) 63 pkt

3. Yamaha Majesty 400 (6295 EUR) 63 pkt

I jak zwykle pytanie ktory lepszy pozostaje bez odpowiedzi. Jako ze jezdzilem i jednym i drugim faktycznie chyba tez tak ocenil. Ale X8 mnie zadziwilo, no coz moze wloszczyzna zaczyna dojrzewac. Tylko jedno mnie martwi silnik to nie wszystko, jak zacznie sie sypac wszystko oprocz tej czesci.

Hmm whist ciekawe zestawienie

Odnośnik do komentarza
Jako ciekawostka, 10 silnikow Piaggio konkuruje z wlasnym silnikiem Yamahy i silnikiem Kymco. Z tego co pamietam, przegrywaja porownanie te dwa wynalazki... No coz, widocznie "maly" silnik Piaggio jest naprawde dobry :lol: .

Mam nadzieje, ze 125ccm od Piaggio sa rownie udane jak jego wiekszy brat, bo o ile sie nie myle, to "buda" blok, jest ten sam !V :lol:

Odnośnik do komentarza
A yamaha ma japoński silnik, od kiedy?

Kymco ma swoj wytwor, Yamaha szczerze mowiac nie wiem !V . Wiem tylko, ze nie maja silnikow Piaggio Quasar.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...