Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Odpowiedzialność!


ZYBEX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Wymowne tablice w Alpach.
d4831ff887c7f33fb25e26a3bcfac016.jpg
 
 
 
Przekaz który uruchamia wyobraźnię - jestem ciekaw Waszych odczuć.

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

U mnie niestety brak jakichkolwiek(nie posiadam dzieci więc pewnie w tym problem). Wiem zaraz bedzie hejt ale ja zawsze piszę prawdę i nie owijam w bawełnę.

Prędzej do mnie by przemówił motocyklista z urwaną nogą itp.

 

Odnośnik do komentarza

Być może statystyki szwajcarskie (tak myślę po napisach na plakacie w trzech językach) są takie, że to właśnie ojcowie małych dzieci najczęściej ulegają wypadkom.

Kiedyś u nas była akcja dot. ogólnie wszystkich kierowców: z laskami, drinkami, wózkami - pamiętamy z jakimi. W tej akcji nie odwoływano się do odpowiedzialności jak w tej w Alpach a do skutków po ew. wypadku. 

W Niemczech pamiętam lata temu były plakaty z sępami i napisem, że czekają. Dokładnie to "Halo Raser, wir warten!" (chyba dobrze napisałem), gdzie Raser nie wiem czy to brzytwa (w znaczeniu ostro jeździ) czy kierowca wyścigowy.

Tak czy siak plakaty te są nie dla ozdoby, taka akcja jest efektem większej ilości wypadków motocyklistów. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.06.2017 o 21:54, Robert JAPAN napisał:

Prędzej do mnie by przemówił motocyklista z urwaną nogą itp.

Jeśli dobrze pamiętam, to takie były w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Dnia 4.6.2017 o 17:12, Symtom napisał:

(,...) Dokładnie to "Halo Raser, wir warten!" (chyba dobrze napisałem), gdzie Raser nie wiem czy to brzytwa (w znaczeniu ostro jeździ) czy kierowca wyścigowy. (...)

"Raser" to potoczne określenie pirata drogowego, kogoś jeżdżącego szybko, bez wyobraźni i mocno nierozsądnie...

Takie akcje z różnymi wielkimi plakatami i hasłami są przy autostradach lub na wiaduktach tychże, odwołują się do dzieci, żon, rodziny tego "Rasera"...

Czy są skuteczne? Na pewno trochę...

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Rzelu napisał:

Nie zapomnijmy o akcji Komendy Głównej Policji w 2009 roku:

 

warzywa.jpg

Akurat o tej akcji trudno zapomnieć, a najbardziej to chyba zapadła w pamięć wszystkim przeciwnikom jazdy na motocyklach. :( 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...