Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Mój Nordkapp


ŻABA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Bardzo ciekawy przebieg i opis wyjazdu. Tak jak napisałeś, po raz kolejny zostało udowodnione, że maxi skuterem bezproblemowo można zaliczyć Nordkapp :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Z ciekawością przeczytałam relację z wyjazdu, bardzo zachęca do wybrania się w tamte okolice, gratuluje wyprawy :) 

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że się podobało:) Jeśli miałbym wybrać, to wróciłbym do północnej Finlandii. Na południu jest płasko i same lasy, więc niewiele widać. Na północy jest bardziej górzyście i można poczuć przestrzeń.

Odnośnik do komentarza

Gratki. Zainteresowałeś mnie tamtym kierunkiem - jednak temperatury mnie nadal odstraszają :). Całość się czyta bardzo przyjemnie.

Jeszcze raz gratki i czekamy na więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Cytuj
Dnia 21.06.2017 o 08:27, dr.big napisał:

Brawo za wycieczkę i opis !OKK. Na pewno komuś się przyda, a kogoś przekona do wyjazdu :) . W końcu to nie wypad "na koniec świata" ;) .

;) ...

PS3. Witamy w gronie "Nordkappowiczów" !piwko .

Cytuj

Wtedy kikadziesiąt kilometrów dróg które wybrałem były moooocno szutrowe, bez podróżnego enduro się nie obyło. Ale to bylo 16 lat temu, do tej pory na pewno parę dróg dostosowali do ruchu turystów.

Cytuj

Srodek nocy, morze chmur... a ok. 100m niżej jest prawdziwa tafla Morza Barentsa :) ... Foto robione przeze mnie osobiście, bez obaw o "copyright" ..

 

Bigu,

Koniec świata może nie, ale koniec Europy na pewno. A momentami na pustkowiach Laponii czułem się jednak jak na końcu cywilizacji;)

Grono się poszerza:) Uznałem, że pamiątkowy dyplom za kilkaset NOK to lekka przesada, więc żadnych wlepek ani pieczątek nie mam;)

 

Szutrów uniknęliśmy, natomiast w niektórych miejscach było obficie posypane żwirem, jak w górach.

 

My takiej magicznej fotki nie mamy - nie nocowaliśmy na samym Nordkappie, chociaż pogoda zachęcała.

Odnośnik do komentarza

A to da się na 100% skuterem :D ... ale śnieżnym :D ...

PS. Z tego co pamiętam, to np. część drogi E6 (główna arteria Norwegii) jest nawet na okres zimowy zamykana.

Odnośnik do komentarza

Wzdłuż głównych dróg na północy Skandynawii są wytyczone trasy dla skuterów śnieżnych, oznaczone czerwonymi krzyżykami. Zamiast przejazdów dla rowerzystów zdarzają się przejazdy i parkingi dla skuterów śnieżnych:)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jestem ukontentowany zdjęciami widziałem nawet..... parę fot do kalendarza :) jeszcze raz szacun  naprawdę fajna wycieczka (opis i foty również), zaczynam znów myśleć o wyjeździe w tamte strony bo bardziej mi leżą na sercu niż Alpejskie winkle

Odnośnik do komentarza

Bart,

no tak, wcześniej rozmawialiśmy, że ma być tylko kółko wokół Bałtyku. Domyślam się, że tu okazało się, że jest za ciepło i se pojechaliście w rejony z "normalną" temperaturą wody? Zapewne kąpiel została zaliczona, he? My, w ramach testu, pojechaliśmy tylko nad nasz Bałtyk. Krótsze odległości i z mniejszym stresem całej wyprawy. 

Nie ukrywam, że fajną mieliście wyprawę :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za gratulacje:)

@Kamil stresu wyprawy nie było, była zajawa:)

Problem, jak się pojawia: gdzie pojechać w przyszłym roku, żeby było przynajmniej tak samo fajnie?

Odnośnik do komentarza

Szacuken, wspaniała wyprawa!

Marzy mi się taka sama, ale drogą lądową - przez Niemcy, Danię i południe Szwecji.

Tak czy siak, gratulacje, osiągnięcie nie lada, a i pokazuje, że maxi bez problemu daje radę :)

Wspaniałe zdjęcia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...