Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Motocykl 125.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy mam prośbę. Mój wujek szuka dla siebie motocykla o pojemności 125, z uwagi na brak kategorii "A ". Nie przekonałem go do skutera, mimo że posiadał wcześniej już jakąś Hondę. Chce kupić motocykl jak On to nazwał "normalny" ;). Ma już swój wiek i nie będę na siłę go przekonywał do skuta, bo wiem, że nic nie wskóram. Nie chce automatu, chce z normalnym nożnym hamulcem, itd. Wiadomo stare przyzwyczajenia, też tak kiedyś miałem z ASB w samochodzie, a jak kupiłem automat i pojeździłem, to teraz już nie bardzo chcę słyszeć o ręcznej skrzyni biegów ;), ale ja jestem młodszy od wujka i ewaluowałem,  w wujka przypadku nie ma szans :D. Moja prośba to co byście polecili z tych motorów dostępnych na rynku ?.

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN

jaka kwota?

dobre jest yamaha mt 125 tylko ze jak ktos jest Wysoki to bedzie dziwnie wygladal i moze byc niekomfortowo. 

moc 15kucy

ewentualnie ktm duke 125.

r125 i cbr125 nie polecam bo nie sa zbyt wygodne. Siedzialem dzis na nowej R6 i jest masakra pozycja hardkorowa caly ciezar na lapach i trzeba sie garbic.

na poczatek naked.

ewentualnie honda varadero silnik dwu cylindrowy. Calkowicie inna kultura i wyglada jak normalne moto

 

jak po taniu to jakis zipp.

Odnośnik do komentarza

Oj, do używki to będzie go ciężko zmusić :wacko:. Rozgląda się za czymś nowym, ale z cenami zatrzymał się gdzieś w roku 1995 :D. Tłumaczę mu żeby poszukać czegoś z używek, ale markowego, ale nic z tego pewnie nie będzie. Rozglądał się za nowymi (Zippy, Junaki, itp) nie mam przekonania do tych wynalazków, ale chyba na tym się to skończy. Widziałem w ogłoszeniu w Jastrzębiu ma gość Junaka 131, mały przebieg, ale cena wysoka jak na ten rocznik. Coś tam przerabiał i wydaje mi się, że wymienił silnik z 125 na 250. Nie bardzo bym chciał by wujek wpadł w tarapaty z policją przy kontroli, itp.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Chop napisał:

Tylko Varadero!

Zgadzam się całkowicie. Córka też się rizgląda i po przeglądnięcia możliwości pozostaje Varadero. Dwa cylindry, 125 pojemności i nawet to jakoś jedzie i wygląda. Ale za to się ceni.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Chop napisał:

Tylko Varadero!

No fakt, jak na 125 to całkiem fajny sprzęcik, dokładnie takiego ma kolega z pracy, również nie posiada kat.A  tylko że on waży w porywach do 60kg. Taki większy szczypiorek , ale ogólnie OK.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi. Niestety stanie się chyba tak jak pisałem na początku, zakup myśli technicznej ze wschodu stanie pewnie na podjeździe garażu. Ma już umówione oględziny Junaka :wacko:. Z drugiej strony, On tym sprzętem przejedzie rocznie 2-3 tys z domu do warsztatu i na miasto.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze trzeba było zapytać wuja co mu się podoba. Są tacy co MT125 się podoba a innymi Virago 125 czy Honda Shadow 125:).

Co do junaków. Właśnie chciałem to zaproponować, bo jak wuj niema wymagań to nie jest to drogie, a jeździ.

Parę razy w tygodniu spotykam człowieczka na Junaku jeździ do pracy tak jak ja - już 3 sezon i jeszcze koła nie odpadły. Z tego co widziałem to teraz robią Junaki dość ciekawe i golasy i czopki.

 

Z Rometem bym uważał bo od kolegów z pracy słyszałem negatywne opinie - co jest dziwne bo to też chińczyk tak jak Junak.

 

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Szagal napisał:

Z Rometem bym uważał bo od kolegów z pracy słyszałem negatywne opinie - co jest dziwne bo to też chińczyk tak jak Junak.

Jak popatrzysz na statystyki sprzedaży to zrozumiesz dlaczego Romet ma tyle negatywnych opinii, a wracając do tematu, akurat silniki klasy 125 produkcji chińskiej nie są najgorsze. Niestety :  wymiana oleju co 2000 - 3000 km.  Jak ktoś dba to jeździ.  

Odnośnik do komentarza

Hyosoung GV i GT też mają po dwa cylindry z układzie V, są uznane jakościowo i wyglądają poważnie nawet w 125 bo te gary są ogromne. Kumpel jeździ i jak go wąsate grubasy z harleyów pytają jaka to pojemność i się dowiadują że to 125 to kręcą głową. Silnik w 650 wygląda identycznie w zasadzie. A to taki lekko sklonowany Shadow jest.

 

Odnośnik do komentarza

No więc precyzuję wymagania wuja. Jego typ to Junak 121. Ja mu proponuje Junak 131 jakoś mi się lepiej podoba ;). Varadero odpada to nie wujka bajka :D.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdecydowanie polecam wujowi Hyosung GV 125C Aquila. Motorek jak na swoją pojemność wygląda potężnie. Grube koła, szeroka kierownica i chwalony, widlasty silnik dają radę. Jakość przebija Junaka i Rometa razem wziętych.

 

 

hyosung-aquila-250-p.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...