Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Lista miast w których wolno jeździć motocyklem po buspasach.


burgifan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może się komuś przyda.

http://www.jednoslad.pl/gdzie-mozna-jezdzic-motocyklem-po-buspasie-a-gdzie-dostaniesz-mandat-lista-miast/

Pozwoliłem sobie wkleić oryginalny tekst, bo nigdy nie wiadomo ile czasu dany artykuł będzie:

 

Gdzie w Polsce można jeździć motocyklem po buspasach, a gdzie grozi mandat? Przygotowaliśmy listę miast.

Chyba najbardziej zażartą walkę o buspasy toczą warszawscy motocykliści. Argumenty stołecznego ZTM oparte są o wszystko tylko nie o statystyki. A te, jeśli popatrzymy na inne polskie miasta, gdzie motocyklistów wpuszczono na buspasy, są bardzo pozytywne. Przede wszystkim wieszczony przez przeciwników tego rozwiązania wzrost wypadków nie następuje. Chociaż nie zapominajmy, że wyrokowano także armagedon na drogach po zmianach przepisów dot. pojemności 125.

Tutaj możesz korzystać z buspasów:

  • Kraków
  • Bydgoszcz
  • Łódź
  • Gdańsk
  • Szczecin
  • Rzeszów

NIE dla motocyklistów na buspasach:

  • Wrocław
  • Warszawa
  • Poznań
  • Katowice
  • Lublin
  • Białystok
  • Kielce
  • Olsztyn
  • Toruń
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, PJS napisał:

W nawiązaniu do tematu zapraszam do kolejnego głosowania w sprawie wpuszczenia 2oo na bus pasy. Być może coś drgnie w temacie. Link poniżej.

https://m.facebook.com/motocyklenabuspasach/photos/a.947035695341096.1073741827.132049963506344/1504614266249900/?type=3

 

 

Podpisane. Dzięki za info B)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 14.05.2017 o 21:14, burgifan napisał:

Witam.

Może się komuś przyda.

http://www.jednoslad.pl/gdzie-mozna-jezdzic-motocyklem-po-buspasie-a-gdzie-dostaniesz-mandat-lista-miast/

Pozwoliłem sobie wkleić oryginalny tekst, bo nigdy nie wiadomo ile czasu dany artykuł będzie:

 

Gdzie w Polsce można jeździć motocyklem po buspasach, a gdzie grozi mandat? Przygotowaliśmy listę miast.

Chyba najbardziej zażartą walkę o buspasy toczą warszawscy motocykliści. Argumenty stołecznego ZTM oparte są o wszystko tylko nie o statystyki. A te, jeśli popatrzymy na inne polskie miasta, gdzie motocyklistów wpuszczono na buspasy, są bardzo pozytywne. Przede wszystkim wieszczony przez przeciwników tego rozwiązania wzrost wypadków nie następuje. Chociaż nie zapominajmy, że wyrokowano także armagedon na drogach po zmianach przepisów dot. pojemności 125.

Tutaj możesz korzystać z buspasów:

  • Kraków
  • Bydgoszcz
  • Łódź
  • Gdańsk
  • Szczecin
  • Rzeszów

NIE dla motocyklistów na buspasach:

  • Wrocław
  • Warszawa
  • Poznań
  • Katowice
  • Lublin
  • Białystok
  • Kielce
  • Olsztyn
  • Toruń

Witajcie , będąc dziś w stolicy województwa czyli Szczecin jechałem sobie buspasem spotkałem policjanta z drogówki na motocyklu zapytałem tak z ciekawości czy mi wolno korzystać z buspasów w szczecinie , powiedział że absolutnie nie i grzecznie powiedział abym zjechał na pasy ruchu przeznaczone dla normalnych pojazdów , to juz ja zgłupiałem to wolno czy nie ?

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem, swojego czasu był "projekt pilotażowy" jedynie na kawałku ul. Arkońskiej od ul. Wojciechowskiego do ul. Bułgarskiej, czyli "całe" 750 metrów ogłaszane jako wielkie zwycięstwo, tam, gdzie ruch jest praktycznie zerowy :lol: ... "Poszło to w Polskę" jako fama, że "w Szczecinie buspasy są dla jednośladów"... Jaki jest stan na dzisiaj i czy coś się zmieniło? Nie wiem.

Edit: Dodatkowo ten "bus pas" znajdował sie na torach tramwajowych, a wszyscy wiemy jakie one są dla motocyklistów niebezpieczne, zwłaszcza jak droga jest mokra... Wymyślił pewnie jakiś "ekspert i znawca tematu"...

Odnośnik do komentarza

Z racji jazdy po Krakowie, gdzie większość buspasów jest dla motocykli, ale nie wszystkie, podpowiem:

Te, gdzie motocykle są wpuszczane, z reguły mają to jasno opisane na tymże znaku pionowym z załącznika.

Jeśli nie ma, zakładałbym że nie można, tak dla uniknięcia niepotrzebnego mandatu :)

buspas motocykle.jpg

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Akar_Zaephyr napisał:

Te, gdzie motocykle są wpuszczane, z reguły mają to jasno opisane na tymże znaku pionowym z załącznika.

Dałeś mi do myślenia. :o U nas w Rzeszowie można motocyklem jeździć po wszystkich buspasach (chyba ? Bo teraz się właśnie zastanawiam.), ale wydaje mi się że nie na wszystkich znakach jest to w taki sposób opisane. 

Z drugiej strony jak przyjedziesz do obcego miasta, bez zatrzymania się masz małe szanse aby dokładnie przeczytać taką informacje. Przykład: u nas buspasy obowiązują tylko czasowo. Jest ta informacja na znakach, a jednak większość samochodów na obcych rejestracjach trzyma się cały czas z dala od buspasów. 

Odnośnik do komentarza

Wiecie jaka to frajda cała trasa zakorkowana a ja jak panisko sam sadzę do przodu luzik , całe szczeście że policjant był wyroaumiały i nie wlepił mi mandatu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...